Page 65 of 196

63
Juhtimine
6Nõuanded juhtimiseks
► Täitke liikluseeskirju ja olge tähelepanelik olenemata liiklusoludest.► Jälgige oma keskkonda ja hoidke käed roolil, et olla igal hetkel ja igas olukorras valmis reageerima.► Sõitke sujuvalt, ennetage pidurdusi ja hoidke pikemat ohutut vahemaad, eriti halva ilma korral.► Peatage sõiduk, kui peate tegema midagi, mis vajab põhjalikku tähelepanu (nt reguleerimine).► Pikemate reiside korral on soovitatav puhata iga kahe tunni tagant.
Tähtis!
Ärge laske kunagi mootoril töötada suletud, ilma piisava ventilatsioonita kohas. Sisepõlemismootorite töö tekitab mürgiseid heitgaase, nagu süsinikoksiid. See on mürgine või lausa eluohtlik!
Karmides talviste oludes, kui välistemperatuur on alla –23 °C, laske mootoril enne liikuma hakkamist 4 minutit tühikäigul töötada, et tagada sõiduki mehhaaniliste osade (mootor ja käigukast) korralik töö ja pikaealisus.
Ärge sõitke, kui seisupidur on rakendatud. Pidurisüsteemi ülekuumenemise ja kahjustuste oht!
Ärge parkige sõidukit ega jätke mootorit töötama kergestisüttival pinnal (kuivanud rohi, kuivanud lehed, paber jms). Teie sõiduki väljalaskesüsteem on väga tuline isegi mitu minutit pärast mootori seiskamist. Tuleoht!
Ärge kunagi jätke töötava mootoriga sõidukit järelvalveta. Kui peate töötava mootoriga sõidukist väljuma, rakendage seisupidur ja viige käigukang vabakäigu asendisse või asendisse N või P olenevalt käigukastist.
Ärge kunagi jätke lapsi omapead autosse.
Oma sõiduki heas korras hoidmiseks ja turvalisuse tagamiseks tuleb sõidu ajal võtta arvesse alljärgnevaid ettevaatusabinõusid :
Manööverdage ettevaatlikult ja aeglaselt
Teie sõiduki laius, kõrgus ja pikkus on sõiduauto
omadest erinevad, samuti on mõningaid takistusi raskem tuvastada. Manööverdage aeglaselt.Enne pöörde sooritamist kontrollige, ega sõiduki külgedel poolel kõrgusel takistusi ei ole. Enne tagurdamist kontrollige, ega taga ülaosas takistusi ei ole. Arvestage ka seda, et redelid suurendavad sõiduki väliseid mõõtmeid.
Koorma õige pealelaadimine
Koormat vedades peab sõiduk jääma maksimaalselt lubatud täismassi piiresse.Sõiduki tasakaalu säilitamiseks peab koorem olema tsentreeritud ja kõige raskem osa peab asuma põrandal, tagarataste ees.Ärge paigutage raskeid esemeid välisele katuseraamile. Laadimisel tuleb järgida ka katusetala kinnituspunktide maksimaalselt lubatud koormust. Järgige maksimaalset lubatud kaalu vastavalt CITROËN edasimüüja spetsifikatsioonidele. Koorem peab olema kindlalt kinnitatud. Sõidukis sees asuv koorem, mis ei ole korralikult kinnitatud, võib häirida sõiduki käitumist teel ja põhjustada ohtlikke olukordi.Kui sõidukil on kast, ei tohi koorma kõrgus ja laius ületada sõiduki kogumõõtmeid.
Juhtige arukalt ja tõhusalt
Sõitke kurvides ettevaatlikult.
Pidurdage aegsasti, sest pidurdusteekond on pikem, eriti just märgadel ja kiilasjääga kaetud teedel. Pidage silmas ka sõidukit mõjutavat küljetuult. Säästlik sõidustiil võimaldab kütust kokku hoida - kiirendage sujuvalt, ennetage pidurdust ja kohandage sõidukiirust olukorraga.Näidake aegsasti suunatuld, et teised liiklejad teid õigel ajal märkaksid.
Page 66 of 196

64
Juhtimine
Pidurid
Haagise pukseerimine pikendab pidurdusteekonda. Pidurite kuumenemise piiramiseks soovitatakse kasutada mootorpidurit.
Küljetuul
Pidage meeles, et sõiduk on tuule suhtes tundlikum.
Vargusvastane kaitse
Elektrooniline
käivitustakistus
Kõikide süütevõtmete juurde kuulub elektrooniline immobilaiser.See seade lukustab mootori toitesüsteemi. Seade muutub aktiivseks süütevõtme eemaldamisel süütelukust.Pärast süüte sisselülitamist hakkavad süütevõti ja elektrooniline immobilaiser omavahel suhtlema.See märgutuli kustub pärast süüte
sisselülitamist ja tähendab, et võti tunti ära ning mootori käivitamine on võimalik.
Kui süsteem ei tunne võtit ära, on käivitamine võimatu. Vahetage võtit ja laske rikkis võti CITROËN esinduses üle kontrollida.
Märkige kaardil olev võtmete number hoolikalt üles. Kadumise korral kulub
Olge tähelepanelik!
Rehvirõhk peab vastama sildil olevale miinimumrõhule, pikemate sõitude puhul võib rõhk olla normist 0,2 - 0,3 baari kõrgem.
Üleujutatud teedel
Soovitame tungivalt mitte sõita üleujutatud teel, sest see võib mootorit, käigukasti ja elektrisüsteeme tõsiselt kahjustada.
Kui peate tingimata üleujutatud teel sõitma:► kontrollige, et vee sügavus ei ületaks 15 cm, arvestades ka teiste sõitjate tekitatud laineid,► blokeerige funktsioon Stop & Start,► sõitke võimalikult aeglaselt, aga vältige mootori väljasuremist. Ärge mingil juhul ületage kiirust 10 km/h,► ärge peatuge ja ärge mootorit välja lülitage.Niipea kui tingimused võimaldavad, pidurdage üleujutatud teelt lahkudes kergelt mitu korda, et kuivatada pidurikettaid ja -klotse.Kui teil on oma sõiduki seisukorra suhtes
kahtlusi, pöörduge CITROËNI esindusse või kvalifitseeritud töökotta.
Pukseerides
Pukseeriva sõiduki juhtimine on palju keerulisem kui ilma haagiseta sõitmine ning nõuab juhilt erilist tähelepanu.
Pidage maksimaalsest pukseeritavast koormast kinni.Sõimine mäegedes: vähendage haagise koormust 10% võrra merepinnast üle 1000 meetri kõrgusel; õhu tihedus väheneb kõrgustes sõitmisel ja mootori veojõud kahaneb.
Uus sõiduk: ärge vedage haagist enne, kui auto läbisõit on vähemalt 1000 kilomeetrit.
Kui välistemperatuur on kõrge, laske mootoril pärast sõiduki peatamist 1–2 minutit töötada, et selle jahtumist kiirendada.
Enne sõitmise alustamist
Koormus haakepunktile
► Jagage pukseeritav koormus nii, et raskemad esemed paikneksid haagise teljele nii lähedal kui võimalik ning raskus haakepunktil (sõidukiga ühendamise kohas) oleks lähedal suurimale lubatud koormusele, samas ilma seda ületamata.
Rehvid
► Kontrollige pukseeriva sõiduki rehvirõhku ja kindlustage rõhu püsimine ettenähtud tasemel.
Valgustus
► Kontrollige järelveetava haagise elektrisüsteemide korrasolekut ja sõiduki esitulede kõrgust.
Kui kasutate CITROËN originaaltiislit, blokeerub tagurdamisel parkimise abisüsteem helisignaali kõlamise vältimiseks automaatselt.
Sõidu ajal
Mootori jahutussüsteem
Haagise mäest ülesvedamisel tõuseb jahutusvedeliku temperatuur. Suurim lubatud haagise kaal tõusudel sõltub kaldenurgast ning välistemperatuurist. Ventilaatori jahutusvõimsus ei suurene koos mootori pöörete suurenemisega.► Soojenemise piiramiseks vähendage kiirust ja
alandage mootori kiirust.Pöörake igas olukorras tähelepanu jahutusvedeliku temperatuurile.Kui jahutusvedeliku hoiatustuli ja hoiatustuli STOP süttivad, peatage kohe sõiduk ning lülitage mootor nii kiiresti kui võimalik välja.
Page 67 of 196

65
Juhtimine
6Pidurid
Haagise pukseerimine pikendab pidurdusteekonda. Pidurite kuumenemise piiramiseks soovitatakse kasutada mootorpidurit.
Küljetuul
Pidage meeles, et sõiduk on tuule suhtes tundlikum.
Vargusvastane kaitse
Elektrooniline
käivitustakistus
Kõikide süütevõtmete juurde kuulub elektrooniline immobilaiser.See seade lukustab mootori toitesüsteemi. Seade muutub aktiivseks süütevõtme eemaldamisel süütelukust.Pärast süüte sisselülitamist hakkavad süütevõti ja elektrooniline immobilaiser omavahel suhtlema.See märgutuli kustub pärast süüte
sisselülitamist ja tähendab, et võti tunti ära ning mootori käivitamine on võimalik.
Kui süsteem ei tunne võtit ära, on käivitamine võimatu. Vahetage võtit ja laske rikkis võti CITROËN esinduses üle kontrollida.
Märkige kaardil olev võtmete number hoolikalt üles. Kadumise korral kulub
CITROËN esindusel vähem aega, kui teil on võimalik esitada see number ja usalduskaart.
Ärge elektroonilist käivitustakistussüsteemi ise mitte mingil viisil muutke.Kui puudutate taskus olevat pulti, võib see teie teadmata sõiduki lukud avada.Kui kasutate samal ajal muid kõrgsagedusel seadmeid (mobiiltelefon, alarm…), võib see hetkeks kaugjuhtimispuldi tööd häirida.Kaugjuhtimispult ei tööta, kui süütevõti on süütelukus, isegi siis, kui süüde on väljas (va. taasaktiveerimise korral).
Lukustatud ustega sõitmine võib raskendada päästeteenistuse sissepääsu sõidukisse liiklusõnnetuse korral.Turvalisuse tagamiseks (lapsed autos) ärge jätke võtit süütelukku isegi siis, kui väljute vaid korraks.
Kui ostate kasutatud sõiduki:– kontrollige, kas sõidukiga on kaasas usalduskaart,– laske süütevõtmed CITROËN esinduses uute koodide all sõiduki mällu salvestada garanteerimaks, et ainult teie valduses olevad süütevõtmed võimaldavad sõiduki käivitamist.
Usalduskaart
Usalduskaart antakse teile sõiduki üleandmisel koos tagavaravõtmega.Usalduskaardil on sõiduki identifitseerimise kood, mis on vajalik CITROËN esinduses läbiviidavate elektroonilist käivitustakistust puudutavate toimingute juures. Kood on kaetud kilega, mida ei tohi mingil juhul eemaldada.Hoidke oma usalduskaarti kindlas kohas ning ärge jätke seda kunagi sõidukisse.Kui reisite autoga kodust kaugele, võtke kaart kaasa ja hoidke seda koos oma isikudokumentidega.
Page 68 of 196

66
Juhtimine
Pärast aku ooterežiimi lülitumist salvestatakse andmed (kellaaeg, kuupäev, raadiojaamad jne) mällu.
Aku ooterežiimist välja toomine:► keerake võti asendisse MAR - ON;► käivitage sõiduk tavapäraselt (asend AV V).
Seisupidur
Rakendamine
► Sõiduki peatamiseks rakendage seisupidur.► Enne sõidukist väljumist kontrollige, kas seisupidur on õigesti rakendatud.
Rakendage seisupidur ainult siis, kui sõiduk seisab.
Kui pargite kallakule, pöörake rattad kõnnitee poole ja tõmmake seisupiduri hoob üles.Pärast parkimist ei ole mõtet käiku sisse jätta, eriti siis, kui sõiduk on koormatud.
Hüdraulilise pidurdussüsteemi rikke korralSõitmise ajal, et vältida sõiduki mistahes juhuslikku liikumist, kasutage seisupidurit piduripedaali vajutamise ajal.Sellises erandlikus olukorras on soovitatav tõmmata seisupidur üles õrnalt, et tagumisi
Mootori käivitamine ja
seiskamine
Süütevõti
Asend STOP: vargusvastane.Süüde on väljas.Asend MAR: süüde sees.Mõned lisaseadmed võivad töötada.
Asend AV V: starter.Starter töötab.
Võtme või kaugjuhtimispuldi küljes rippuv raske ese (nt võtmehoidja) võib muuta võtme asendit süütelukus ja põhjustada häireid.
Mootori käivitamine
► Kui seisupidur on peal ja käigukast on tühikäigul, pöörake võti MAR asendisse.► Oodake seni, kuni see hoiatustuli kustub, ja seejärel kasutage starterit (AV V asend) kuni mootor käivitub.Hoiatustule põlemise kestus sõltub ilmastikuoludest. Kui mootor on kuum, süttib hoiatustuli mõneks hetkeks; te võite mootori koheselt käivitada.► Kohe, kui mootor käivitub, laske võti lahti.Käivitustakistuse hoiatustuliKui see hoiatustuli süttib, vahetage võtit ja laske vigast võtit CITROËN edasimüüjal kontrollida.
Mootori seiskamine
► Peatage sõiduk.► Viige võti tagasi STOP asendisse.
Madalal temperatuurilMägedes ja/või külma ilmaga sõites kasutage madalatele või
miinustemperatuuridele mõeldud „talve“ kütust.
Aku ooterežiimi süsteem
Kui teie sõidukit pikemat aega ei kasutata (näiteks seda talveks seisma pannes), on tungivalt soovitatav aku ooterežiimi lülitada, et seda kaitsta ja selle tööiga optimeerida.
Aku ooterežiimile lülitamine:► lülitage mootor välja (asend STOP);
► vajutage punast nuppu ja seejärel keerake võti asendisse BATT.Aku lülitub ooterežiimi umbes 7 minuti möödudes.See aeg on vajalik selleks, et:– võimaldada kasutajal sõidukist lahkuda ja uksed kaugjuhtimispuldi abil lukustada;– kindlustada kõigi sõiduki elektrisüsteemide deaktiveerimine.
Sel ajal, kui aku on ooterežiimis, on ligipääs sõidukisse võimalik vaid juhipoolse külgmise ukse mehaanilise luku avamise teel.
Page 69 of 196

67
Juhtimine
6Pärast aku ooterežiimi lülitumist salvestatakse andmed (kellaaeg, kuupäev, raadiojaamad jne) mällu.
Aku ooterežiimist välja toomine:► keerake võti asendisse MAR - ON;► käivitage sõiduk tavapäraselt (asend AV V).
Seisupidur
Rakendamine
► Sõiduki peatamiseks rakendage seisupidur.► Enne sõidukist väljumist kontrollige, kas seisupidur on õigesti rakendatud.
Rakendage seisupidur ainult siis, kui sõiduk seisab.
Kui pargite kallakule, pöörake rattad kõnnitee poole ja tõmmake seisupiduri hoob üles.Pärast parkimist ei ole mõtet käiku sisse jätta, eriti siis, kui sõiduk on koormatud.
Hüdraulilise pidurdussüsteemi rikke korralSõitmise ajal, et vältida sõiduki mistahes juhuslikku liikumist, kasutage seisupidurit piduripedaali vajutamise ajal.Sellises erandlikus olukorras on soovitatav tõmmata seisupidur üles õrnalt, et tagumisi
rattaid mitte blokeerida - rataste libisemise oht!
Vabastamine
► Seisupiduri vabastamiseks tõmmake hooba õrnalt üles ja vajutage nuppu.Kui see hoiatustuli süttib sõidu ajal, tähendab see seda, et seisupidur on kas peale jäänud või pole korralikult vabastatud.
Manuaalkäigukast
Käiguvahetuse lihtsustamiseks vajutage siduripedaal alati põhja.Pedaalide korraliku töö tagamiseks:– kontrollige, et põrandamatt oleks korralikult paigas,– ärge asetage mitut põrandamatti üksteise peale.Ärge hoidke kätt käigukanginupul, sest isegi kerge vajutus võib pikemas mastaabis käigukasti elemente kulutada.
Tagurpidikäigu valimine
► Tagurpidikäigu valimiseks tõstke nupu all olevat rõngast.
Ärge valige seda käiku kunagi enne, kui sõiduk on täielikult peatunud.
Liigutus tuleb sooritada aeglaselt, et vähendada tagurpidikäigu valimisel tekkivat müra.
Kui sõidukile on paigaldatud parkimisandurid, aktiveeritakse need tagurpidikäigu valimisel; kostub helisignaal.Täpsemat infot parkimisandurite kohta saate vastavast jaotisest.
Käiguvahetusnäidik
Versioonist või mootorist sõltuvalt vähendab see süsteem kõrgemale käigule lülitamise soovitamise läbi kütusekulu.Käiguvahetusega seotud soovitusi ei tohiks pidada kohustuslikeks. Tegelikult jäävad parima
Page 70 of 196
68
Juhtimine
Ärge kunagi tankige, kui mootor on STOP-režiimil; lülitage süüde kindlasti võtme abil välja.
Eriolukord: STOP-režiim ei
ole saadaval
STOP–režiim ei aktiveeru, kui:– toimub süsteemi lähtestamine,– juhiuks on lahti,– juhi turvavöö on lahti,– kliimaseade töötab,– tagaklaasi udu eemaldamine on sees,– esiklaasipuhastid on kiire pühkimise asendis,– parkimismanöövri ajal on valitud tagurpidikäik,– mõned tingimused (aku pinge, mootori temperatuur, tahmaosakeste filtri puhastumine, pidurdusvõimendi, välistemperatuur jne) seda takistavad, et tagada kontrolli süsteemi üle,– Stop & Start intensiivsel kasutamisel võib see välja lülituda, et säiliks käivitusvõime; funktsiooni taasaktiveerimiseks pöörduge CITROËN esindusse.
See märgutuli näidikuteplokis vilgub paar sekundit ja seejärel kustub.See on täiesti normaalne.
Mootori lülitumine
START-režiimi
Kui käik on sees, on mootori automaatne taaskäivitamine võimalik ainult siis, kui siduripedaal täielikult alla vajutatakse.
k
Page 71 of 196

69
Juhtimine
6Ärge kunagi tankige, kui mootor on STOP-režiimil; lülitage süüde kindlasti võtme abil välja.
Eriolukord: STOP-režiim ei
ole saadaval
STOP–režiim ei aktiveeru, kui:– toimub süsteemi lähtestamine,– juhiuks on lahti,– juhi turvavöö on lahti,– kliimaseade töötab,– tagaklaasi udu eemaldamine on sees,– esiklaasipuhastid on kiire pühkimise asendis,– parkimismanöövri ajal on valitud tagurpidikäik,– mõned tingimused (aku pinge, mootori temperatuur, tahmaosakeste filtri puhastumine, pidurdusvõimendi, välistemperatuur jne) seda takistavad, et tagada kontrolli süsteemi üle,– Stop & Start intensiivsel kasutamisel võib see välja lülituda, et säiliks käivitusvõime; funktsiooni taasaktiveerimiseks pöörduge CITROËN esindusse.
See märgutuli näidikuteplokis vilgub paar sekundit ja seejärel kustub.See on täiesti normaalne.
Mootori lülitumine
START-režiimi
Kui käik on sees, on mootori automaatne taaskäivitamine võimalik ainult siis, kui siduripedaal täielikult alla vajutatakse.
See näidikutuli kustub ja mootor taaskäivitub.Kui juht ei soorita pärast automaatset START-režiimis taaskäivitamist 3 minuti jooksul sõidukiga ühtegi toimingut, peatab süsteem mootori jäädavalt. Mootorit saab taaskäivitada ainult süütevõtmega.
Eriolukorrad: START-režiim
aktiveerub automaatselt
START-režiim võib automaatselt tööle hakata järgmistel tingimustel:– sõiduk seisab vabakäigul kallakul,– esiklaasipuhastid on kiire pühkimise asendis,– kliimaseade töötab,– mootor on Stop & Start süsteemiga seisnud umbes 3 minutit,– mõned tingimused (aku pinge, mootori temperatuur, pidurdusvõimendi, kliimaseadme seadistus ...) seda nõuavad, et tagada kontroll süsteemi või sõiduki üle.Sellisel juhul ilmub näidikuteploki
ekraanile teade koos selle märgutulega, mis vilgub paar sekundit ja seejärel kustub.See on täiesti normaalne.
Kui manuaalkäigukastiga sõiduk on STOP-režiimil, siis käigu vahetamisel ilma siduri eelneva lahutamiseta võib mootori taaskäivitumine ebaõnnestuda.Märgutuli süttib ja/või näidikule ilmub teade, et käivitumise õnnestumiseks peate vajutama siduripedaali põhja.
Kui mootor seisab STOP-režiimil ja juht on oma turvavöö lahti teinud ning avab oma ukse, saab mootorit uuesti käivitada vaid siis, kui süütevõti on süütelukus. Kostub helisignaal, see märgutuli vilgub ja ekraanile ilmub teade.
Rike
Süsteemi rikke korral lülitub Stop & Start süsteem välja, süttib see märgutuli ja näidikuteploki ekraanile ilmub teade.Laske pistikupesa CITROËN' esinduses või kvalifitseeritud töökojas üle kontrollida.Kui STOP-režiimis toimub rike, saab mootori uuesti käivitada, vajutades siduripedaali põhja ja viies käigukangi vabakäigu asendisse.
Kallakul paigaltvõtuabi
See süsteem hoiab kallakul sõidu alustamise lihtsustamiseks sõidukit umbes 2 sekundi jooksul paigal, et saaksite jala piduripedaalilt gaasipedaalile tõsta.
See süsteem (kutsutakse ka HHC - tõusul hoidmise kontroll), integreerituna dünaamilise stabiilsuskontrolli süsteemiga, aktiveeritakse järgmistel tingimustel:– sõiduk seisab, mootor töötab, jalg on piduripedaalil,– tee kallak peab olema üle 5%,– tõusul peab käigukast olema vabakäigul või mõnel muul käigul peale tagurpidikäigu,– langusel peab tagurpidikäik sees olema.
Page 72 of 196

70
Juhtimine
Rehvide alarõhu hoiatus
Sellest annab märku hoiatustule pidev põlemine, helisignaal ja olenevalt paigaldatud seadmetest ka ekraanile kuvatav teade.Vaid ühel rehvil täheldatud anomaalia korral aitab seda identifitseerida kas sümbol või kuvatav teade (olenevalt varustusest).► Vähendage kohe kiirust, vältige järske roolipöördeid ja äkkpidurdust.► Peatuge kohe, kui liiklustingimused seda lubavad.
Rehvirõhu langusega ei kaasne alati rehvi silmanähtav deformatsioon.Silmaga kontrollimisest ei piisa.
► Kasutage näiteks rehvi torkeaugu parandamise komplekti kuuluvat kompressorit, et kontrollida kõigi nelja rehvi rõhku (külmalt).► Kui rehvide rõhku ei saa kohe kontrollida, sõitke ettevaatlikult madalal kiirusel.► Rehvis oleva torkeaugu korral kasutage rehvi
torkeaugu parandamise komplekti või varuratast (olenevalt varustusest).
Hoiatus püsib aktiivsena seni, kuni vastav rehv / vastavad rehvid on täidetud, parandatud või vahetatud.
Rike
Kui see märgutuli vilgub ja jääb seejärel põlema ning sellega kaasneb hoolduse
Kallakul paigaltvõtuabi on vahend juhtimise lihtsustamiseks. Tegemist ei ole sõiduki automaatse parkimissüsteemi ega seisupiduriga.
Kasutamine
Kui piduripedaal ja siduripedaal on all, siis pärast piduripedaali lahtilaskmist on teil umbes 2 sekundit käivitamiseks ilma, et auto
hakkaks tagurpidi liikuma ja ilma, et peaksite käivitamiseks seisupidurit kasutama.Sõitma hakkamise faasis deaktiveeritakse funktsioon automaatselt, vabastades pidurdamise survet järkjärguliselt. Selles faasis võite te kuulda tüüpilist mehaanilise piduri vabastamise müra, mis annab märku sõiduki peatsest liikumisest.
Ärge väljuge sõidukist kallakul paigaltvõtuabi kasutamise ajal.Kui te peate väljuma töötava mootoriga sõidukist, rakendage seisupidur käsitsi ja kontrollige, kas seisupiduri näidikutuli põleb.
Kallakul paigaltvõtuabi aktiveerub järgmistes olukordades:– kui siduripedaal on vabastatud,– kui seisupidur on rakendatud,– kui mootor on välja lülitatud,– kui mootor sureb välja.
Rike
Kui süsteemis on rike, süttib see märgutuli, kostub helisignaal ja ekraanile ilmub teade. Laske süsteem CITROËNI esinduses või kvalifitseeritud töökojas üle kontrollida.
Rehvirõhu jälgimise
süsteem
Süsteem, mis kontrollib sõidu ajal automaatselt rehvirõhku.Süsteem jälgib pidevalt nelja rehvi rõhku niipea, kui sõiduk liikuma hakkab.Iga ventiili külge kinnitatud andurid teatavad juhile rikkest (v.a varuratas).Süsteem edastab hoiatuse niipea, kui tuvastab ühe või mitme rehvi rõhu languse.
Rehvirõhuandur on abisüsteem, mis ei asenda ettevaatlikku juhtimist.See süsteem ei vabasta teid kohustusest kontrollida rehvide rõhku korrapäraselt ja enne pikemaid sõite (ka varuratta rõhku).Liiga madala rõhuga rehvidega sõitmine, eriti just rasketes tingimustes sõites (suur koormus, suur kiirus, pikk sõit):– halvendab teelpüsimist;– pikendab pidurdusteekonda;– põhjustab rehvide enneaegset kulumist;– suurendab kütusekulu.
Sõiduki jaoks ettenähtud rehvirõhk on kirjas rehvirõhu sildil.Rehvirõhu kontrollimise ajal peab rehv olema külm (sõiduk peab olema seisnud vähemalt 1 tunni või pärast alla 10 km pikkust mõõdukal kiirusel sõitu). Vastasel juhul lisage sildil näidatud rõhule 0,3 baari.Põhjalikumat infot identifitseerimiselementide ja rehvirõhu sildi kohta leiate vastava teema alt.
Rehvirõhu mõõtmise ühikut saab seadistada nupuga MODE: valige menüüst "Tyre pressure measurement" (rehvirõhu mõõtmine), valige "psi/bar/kPa".Põhjalikumat infot sõiduki konfiguratsiooni (REŽIIM) kohta leiate vastava jaotise alt.