Page 49 of 272

49
Ergonomija ir komfortas
3
Suolo vidurinės sėdynės atlošas nulenkiamas taip, kad suformuotų darbo stalą – tarsi mobilųjį biurą (skirta naudoti sustojus).
Transporto priemonėje gali būti papildomai montuojamas sukamasis stalas.► Norėdami grąžinti atlošą į sėdėjimo padėtį, grąžinkite stalą į vietą ir nukreipkite jį, kad užsirakintų.Judindami atlošą, neprispauskite ąselės, esančios po sėdynės pasoste.
WARNI NG
Niekada nesinaudokite stalu vairuodami.Staigiai stabdant arba įvykus avarijai, ant stalo esantys daiktai gali tapti pavojingais skriejančiais objektais ir ką nors sužaloti.
Daiktų skyrius po sėdynėmis
► Norėdami pasiekti daiktų skyrių, pakelkite vidurinę sėdynę. Šią erdvę galima užrakinti pakabinamąja spyna (įsigyjama atskirai).
WARNI NG
Kaskart užrakindami sėdynę vietoje, užtikrinkite, kad keleiviai galėtų naudotis saugos diržo galiniais elementais ir susijusiomis juostomis.
Šoninė sėdynė
Įtraukimo padėtis
► Patraukite liežuvėlį, esantį sėdynės viršutiniame krašte (šalia galvos atramos), kad galėtumėte pakreipti ir nustumti mazgą.Jis nuleidžiamas į priekinės sėdynės grindų lygį ir taip padidina krovinių skyriaus plotą.Šioje padėtyje galima transportuoti ilgus krovinius (transporto priemonės viduje, su uždarytomis durelėmis).
Didžiausia nulenkto atlošo apkrova siekia 50 kg (110 sv.).
Page 50 of 272

50
Norėdami grąžinti sėdynę į buvusią padėtį, pakelkite atlošą taip, kad sėdynė užsifiksuotų padėtyje ant grindų.
WARNI NG
Niekada nekiškite rankos po sėdynės pasoste, siekdami nuleisti ją žemyn arba pakelti aukštyn, nes taip galite prisispausti pirštus.Visada traukite tik už dirželio.Prieš vykdydami šiuos veiksmus, įsitikinkite, kad niekas neblokuoja judančių elementų ir jų užrakinimo proceso.
Nulenkimo padėtis
► Pakelkite geltoną rankenėlę (sėdynės pagrinde), tada atrakinkite bei pakelkite mazgą į atlenkimo padėtį (sėdynės pasostė priglausta prie atlošo) ir joje užrakinkite.
Šioje padėtyje atsiranda galimybė kabinoje transportuoti aukštus krovinius.Norėdami grąžinti sėdynę į buvusią padėtį, paspauskite po sėdyne esančią geltonąją rankeną ir nuleiskite mazgą, kad sėdynė užsirakintų reikiamoje padėtyje ant grindų.
WARNI NG
Niekada nekiškite rankos po sėdynės pasoste, siekdami nuleisti ją žemyn arba pakelti aukštyn, nes taip galite prisispausti pirštus.Padėkite ranką ant sėdynės pasostės priekinės dalies.Prieš vykdydami šiuos veiksmus, įsitikinkite, kad niekas neblokuoja judančių elementų ir jų užrakinimo proceso.
Galinis suolas
WARNI NG
Saugos sumetimais sėdynes galima reguliuoti tik kai transporto priemonė stovi.
Atlošų nulenkimas
Pirmiausia:► nuleiskite galvos atramas;► jei reikia, pastumkite priekines sėdynes pirmyn;► įsitikinkite, kad niekas netrukdo nulenkti atlošų (drabužiai, bagažas ir pan.);► patikrinkite, ar išorinių sėdynių saugos diržai guli prigludę prie atlošų.
NOTIC E
Nulenkiant atlošus, kartu šiek tiek nuleidžiamos atitinkamų sėdynių pasostės.Atleidus atlošą, išorinių sėdynių atleidimo rankenose pasirodo raudonas indikatorius.
► Pasukite atlošo atleidimo rankeną 1.► Nuleiskite atlošą žemyn į horizontalią padėtį.
Page 51 of 272

51
Ergonomija ir komfortas
3
Atlošų pertvarkymas
WARNI NG
Pirmiausia patikrinkite, ar išorinių sėdynių saugos diržai guli vertikaliai, išilgai atlošo fiksavimo žiedų.
► Nustatykite atlošą stačiai ir tvirtai nustumkite į pradinę padėtį, kad užsifiksuotų.
► Patikrinkite, ar atleidimo rankenoje 1 nebesimato raudonojo indikatoriaus.► Užtikrinkite, kad atliekant veiksmus nebūtų prispausti išorinių sėdynių saugos diržai.
Galvos atramos aukščio
reguliavimas
► Norėdami pakelti ją, patraukite aukštyn iki kitos įrantos.
► Norėdami nuimti, paspauskite ąselę A ir patraukite aukštyn.► Norėdami grąžinti į vietą, sujunkite galvos atramos strypus angose, orientuodami pagal sėdynės atlošą.► Norėdami nuleisti, paspauskite ąselę A ir tuo pat metu nuspauskite galvos atramą.
WARNI NG
Galvos atramoje įrengtas rėmas su įrantomis, kurios neleidžia jos nuleisti. Tai – apsaugos nuo smūgių įtaisas.Sureguliuota bus tinkamai, kai viršutinis galvos atramos kraštas bus viename lygyje su viršugalviu.Niekada nevažiuokite su nuimtomis galvos atramomis: jas būtina sumontuoti ir tinkamai nustatyti.
WARNI NG
Niekada neleiskite keleiviams sėdėti gale, kai galvos atramos nuimtos arba nenustatytos į aukštą padėtį. Galvos atramos turi būti tinkamai nustatytos ir pakeltos.
NOTIC E
Daugiau informacijos apie saugos diržus rasite atitinkamame skirsnyje.
Salono įranga
Kilimėliai
Montavimas
Montuodami kilimėlį pirmą kartą, vairuotojo pusėje naudokite tik fiksatorius, pateiktus pridedamame paketėlyje.Kiti kilimėliai paprasčiausiai paklojami ant kiliminės dangos.
Nuėmimas / montavimas
► Norėdami nuimti jį vairuotojo pusėje, pastumkite sėdynę atgal ir atjunkite fiksatorius.► Norėdami vėl sumontuoti, paklokite kilimėlį ir užfiksuokite jį prispausdami.► Patikrinkite, ar kilimėlis tinkamai pritvirtintas.
Page 52 of 272

52
WARNI NG
Kaip išvengti pedalų užstrigimo pavojaus:– naudokite tik kilimėlius, atitinkančius transporto priemonėje esančius fiksatorius. Šiuos fiksatorius naudoti būtina;– niekada nedėkite vieno kilimėlio ant kito.Naudojant TOYOTA nepatvirtintus kilimėlius, gali būti trikdoma prieiga prie pedalų ir pastovaus greičio palaikymo sistemos bei greičio ribotuvo funkcijos naudojimas.Patvirtintiems kilimėliams skirti du fiksatoriai, įrengti po sėdyne.
Viršutinis daiktų skyrius
Šiame skyriuje, kuris įrengtas virš saulės skydelių, galima susidėti įvairius daiktus.
12 V priedų lizdas (-ai)
► Naudodami tinkamą adapterį, prijunkite 12 V priedą (kurio didžiausia vardinė galia siekia 120 W).
WARNI NG
Laikykitės didžiausios galios apribojimo, kad nesugadintumėte savo priedo.
WARNI NG
Prijungus TOYOTA nepatvirtintą elektrinį įrenginį, pvz., USB įkroviklį, gali sutrikti transporto priemonės elektros sistemų veikimas, gali atsirasti trikčių, pvz., suprastėti radijo signalo priėmimas arba ekranuose
atsirasti trukdžių.
USB prievadas
Prievadą galima naudoti nešiojamajam įrenginiui įkrauti.Be to, per jį galima į garso sistemą persiųsti garso failus ir pagroti per transporto priemonės garsiakalbius.
Page 53 of 272

53
Ergonomija ir komfortas
3
NOTIC E
Naudojant USB prievadą, nešiojamasis įrenginys automatiškai įkraunamas.Jei nešiojamojo įrenginio vartojamas srovės stipris viršija tiekiamą transporto priemonės, pasirodo pranešimas.Daugiau informacijos apie tai, kaip naudotis šia įranga, rasite skirsnyje Garso ir telematikos įranga.
Be to, išmanųjį telefoną galima prijungti per „MirrorLinkTM“, „Android Auto®“ arba „CarPlay®“, kad jutikliniame ekrane būtų galima naudotis tam tikromis išmaniojo telefono programėlėmis.Siekdami geriausių rezultatų, naudokite įrenginio gamintojo pagamintą arba patvirtintą kabelį.Šias programas galima valdyti naudojantis ant vairo įrengtais valdymo elementais arba garso sistemos valdymo elementais.
220 V / 50 Hz lizdas
AC 220 V
50Hz 120W
Jis įrengtas centrinio daiktų skyriaus šone.
Šis lizdas (maks. galia: 150 W) veikia kartu su varikliu ir kai sistema „„Stop-Start““ perjungta į sustabdymo režimą.► Pakelkite apsauginį dangtelį.► Patikrinkite, ar įsijungia žalia indikatoriaus lemputė.► Prijunkite multimedijos ar kitą elektros įrenginį (telefono įkroviklį, nešiojamąjį kompiuterį, CD-DVD leistuvą, buteliukų šildytuvą ir pan.).Veikimo sutrikimo atveju ima mirksėti žalia indikatoriaus lemputė.Pasirūpinkite, kad lizdą patikrintų TOYOTA įgaliotasis atstovas arba kvalifikuotas autoservisas.
WARNI NG
Prie lizdo vienu metu gali būti prijungtas tik vienas įrenginys (nenaudokite ilginimo kabelių arba daugializdžių adapterių).Junkite tik II klasės izoliacijos įrenginius (tai parašyta ant įrenginio).Nenaudokite įrenginių metaliniu korpusu (pvz., elektrinės barzdaskutės ir pan.).
NOTIC E
Saugos sumetimais, jei energijos sąnaudos didelės ir energijos reikia transporto
priemonės elektros sistemai (pvz., atšiaurus oras, elektros sistemos perkrova ir pan.), gali būti nutrauktas lizdo maitinimas. Tokiu atveju žalioji indikatoriaus lemputė išsijungia.
Belaidis išmaniojo telefono
įkroviklis
Jis belaidžiu būdu (magnetinės indukcijos principu) įkrauna nešiojamuosius įrenginius (pvz., išmaniuosius telefonus), atitinkančius „Qi 1.1“ standartą.Įkrautinas nešiojamasis įrenginys (pats arba per derantį laikiklį ar dėklą) turi derėti su standartu „Qi“.Įkrovimo sritis pažymėta simboliu „Qi“.Įkroviklis veikia kartu su varikliu ir kai sistema „„Stop-Start““ perjungta į sustabdymo režimą.Įkrovimo procesą valdo išmanusis telefonas.Jei yra sistema „Įlipimas ir užvedimas be rakto“, įkroviklio veikimas gali būtų trumpam nutrauktas, jei bus atidarytos durelės arba išjungtas uždegimas.
Page 54 of 272

54
Įkrovimas
► Įsitikinkite, kad įkrovimo sritis švari, ir padėkite įrenginį jos centre.
Aptikus nešiojamąjį įrenginį, įkroviklio indikatoriaus lemputė ima šviesti žalia spalva. Ji liks šviesti visą laiką, kai bus įkraunamas akumuliatorius.
WARNI NG
Sistema nėra suprojektuota vienu metu įkrauti kelis įrenginius.
WARNI NG
Kol įkraunamas įrenginys, nepalikite jokių metalinių daiktų (monetų, raktų, transporto priemonės nuotolinio valdymo pultelio ir pan.) įkrovimo srityje, kadangi jie gali padidinti perkaitimo pavojų arba sutrikdyti įkrovimo procesą.
Veikimo patikra
Indikatoriaus lemputė leidžia operatoriui tikrinti įkroviklio veikimą.
Indikatoriaus lemputės būsena
Reikšmė
IšjungimasVariklis išjungtas.Neaptikta jokių derančių įrenginių.Baigta įkrauti.
Šviečia žalia spalvaAptiktas derantis įrenginys.Įkraunama.
Mirksi oranžine spalvaĮkrovimo srityje aptiktas pašalinis objektas.Įrenginys netinkamai sucentruotas įkrovimo srityje.
Šviečia oranžine spalvaĮrenginio akumuliatoriaus matuoklio triktis.Pernelyg aukšta įrenginio akumuliatoriaus temperatūra.Įkroviklio veikimo sutrikimas.
Jei indikatoriaus lemputė šviečia oranžine spalva:– nuimkite įrenginį ir vėl jį padėkite įkrovimo srities centre.Arba:
– nuimkite įrenginį ir pabandykite vėl po penkiolikos minučių.Jei problema išlieka, pasirūpinkite, kad sistemą patikrintų TOYOTA įgaliotasis atstovas arba kvalifikuotas autoservisas.
Krovinių fiksavimo pertvara
Grindyse, už priekinių sėdynių, įrengta vertikali pertvara, skirta apsaugoti vairuotoją ir priekyje sėdinčius keleivius nuo krovinio judėjimo pavojaus.
Krovinių skyrių nuo kabinos skiria plieninės arba įstiklintos pertvaros.
WARNI NG
Plaudami transporto priemonę, niekada vandens srove neplaukite salono.
Page 55 of 272

55
Ergonomija ir komfortas
3
Krovinių įtvirtinimo žiedai
Kroviniams įtvirtinti naudokite grindų galinėje dalyje įrengtus krovinių įtvirtinimo žiedus.
Siekiant padidinti saugą (pvz., staigiai stabdant), rekomenduojama padėti sunkius daiktus kaip įmanoma toliau pirmyn (pvz., prie kabinos).Rekomenduojame įtvirtinti krovinius naudojantis grindyse įrengtais krovinių įtvirtinimo žiedais.
WARNI NG
Plaudami transporto priemonę, niekada vandens srove neplaukite salono.
Rekomendacijos dėl
krovos
WARNI NG
Krovinio svoris turi atitikti bendrąjį autotraukinio svorį (GTW).Daugiau informacijos apie variklio techninius duomenis ir velkamus krovinius rasite atitinkamame skirsnyje.
WARNI NG
Jei naudojate bagažinės sistemą (stogo sijas / stogo rėmą), laikykitės reikalavimų dėl konkrečios sistemos maksimalios apkrovos.Daugiau informacijos apie stogo sijas / stogo rėmą rasite atitinkamame skirsnyje.
WARNI NG
Užtikrinkite, kad vežamų krovinių dydis, forma ir tūris atitiktų kelių eismo taisykles ir saugos reglamentus bei netrukdytų vairuotojo apžvalgos lauko.
WARNI NG
Kroviniai turi būti tolygiai paskirstyti krovinių skyriuje, kad neapsunkintų vairavimo.Dėkite krovinius arti šoninių skydų arba netgi pristumkite prie jų (tarp ratų arkų).Vis dėlto rekomenduojama sunkius krovinius sudėti kaip įmanoma arčiau kabinos. Tai – atsargumo priemonė, jei kartais prireiktų staigiai stabdyti.
WARNI NG
Gerai užfiksuokite visas krovinio dalis, naudodamiesi krovinių skyriaus grindyse
įrengtais krovinių įtvirtinimo žiedais.Daugiau informacijos apie salono įrangą ir – konkrečiai – krovinių įtvirtinimo žiedus rasite atitinkamame skirsnyje.
Page 56 of 272

56
WARNI NG
Siekiant išvengti pavojaus susižaloti arba sukelti avariją, kroviniai turi būti fiksuoti stabiliai, kad neslidinėtų, neapvirstų ir nebūtų išsviesti. Norėdami tai padaryti, naudokite tik esamus standartus (pvz., DIN) atitinkančias fiksavimo juostas.Daugiau informacijos apie tai, kaip tinkamai įrengti juostas, rasite gamintojo naudotojo vadove.Tarp krovinių komponentų neturi būti palikta tarpų.Kad kroviniai neslidinėtų, tarp jų ir transporto priemonės skydų neturi likti tarpų.Optimizuokite krovinių stabilumą, naudodami ne tik juostas, bet ir kitas stabilaus tvarkymo priemones (pleištus, standžiąsias medines trinkas ar padus).
WARNI NG
Plaudami transporto priemonę, niekada vandens srove neplaukite salono.
Su „Kabina „Extenso““ ir
dviguba kabina
WARNI NG
Nedėkite į apsauginį dangtį aštrių (smailių) objektų, kad jo neapgadintumėte.
WARNI NG
Nedėkite daiktų ant prietaisų skydelio.Prireikus vežti ilgus krovinius, deaktyvuokite priekinę keleivio oro pagalvę.Daugiau informacijos apie priekinės sėdynės keleivio oro pagalvės deaktyvavimą rasite atitinkamame skirsnyje.
WARNI NG
Nedėkite ant apsauginio dangčio trumpų arba sunkių daiktų. Kiek įmanoma, išnaudokite krovinių skyrių.
WARNI NG
Netvirtinkite krovinių ir nekabinkite daiktų ant pertvaros.Saugos sumetimais užtikrinkite, kad smulkūs objektai nepralįstų pro maždaug 3 cm (0 pėd. 1 col.) tarpus tarp pertvaros ir transporto priemonės kėbulo.
Kabina „Extenso“
Šį mazgą sudaro priekinis dvivietis suolas ir nuimamasis atlankas.Daugiau informacijos apie priekinį dvivietį suolą rasite atitinkamame skirsnyje.Grindyse, už priekinių sėdynių, įrengta pertvara saugo vairuotoją ir priekyje sėdinčius keleivius nuo krovinio judėjimo pavojaus.Norint prakišti ilgus krovinius, galima nuimti šioje pertvaroje esantį atlanką.Siekiant užtikrinti ilgų krovinių vežimo saugą, su transporto priemone pateikiamas apsauginis dangtis.