Page 25 of 51

4849poziomu oleju silnikowego znajdują się w punkcie: „Sprawdzenie poziomu ole-ju silnikowego”). Jeśli poziom oleju jest wystarczający, należy zlecić Dealerowi Yamaha sprawdzenie skutera wodnego.
WSKAZÓWKA• Gdy ostrzeżenie o ciśnieniu oleju jest aktywne, maksymalna prędkość silni-ka jest ograniczona.
• Nacisnąć przycisk „OK” na touchpa-dzie, aby wyświetlić opis ostrzeżenia na wyświetlaczu środkowym.
Inne ostrzeżenia (błędy komunikacji, przekroczenie okresów konserwacji itp.) Jeśli wykryta zostanie jakakolwiek inna usterka lub jeśli silnik pracował przez po-nad 50 godzin od ostatniej konserwacji, zamiast wartości obrotomierza wyświetla-ny jest pasek ostrzeżeń i na wyświetlaczu pojawia się , a brzęczyk będzie emito-wał dźwięki przerywane.
Jeśli ostrzeżenie jest aktywne, należy jak najszybciej zlecić Dealerowi Yamaha sprawdzenie skutera wodnego.
WSKAZÓWKANacisnąć przycisk „OK” na touchpadzie, aby wyświetlić opis ostrzeżenia na wy-świetlaczu środkowym.
DZIAŁANIE WSKAŹNIKÓW I FUNCJE KONTROLNE
Wyposażenie
Siedziska Przednie i tylne siedzisko jest zdejmowane. Zdjąć siedziska, aby uzyskać dostęp do przedziału silnika i wodoszczelnego schowka.
Aby zdjąć siedzisko tylne1. Pociągnąć zatrzask tylnego siedziska
do góry, a następnie podnieść tył siedziska.
1. Zatrzask siedziska
2. Pociągnąć siedzisko do tyłu i zdjąć go.
Aby zamontować siedzisko tylne
1. Włożyć występy znajdujące się z przodu siedziska do wsporników na pokładzie.
2. Pchnąć tył siedziska w dół, aby bezpiecznie zablokować go w miejscu.
Aby zdjąć siedzisko przednie1. Zdjąć siedzisko tylne.2. Pociągnąć zatrzask przedniego siedziska do góry, a następnie podnieść tył siedziska.
1. Zatrzask siedziska
WYPOSAŻENIE SKUTERA WODNEGO
Page 26 of 51

50513. Pociągnąć siedzisko do tyłu i zdjąć go.
Aby zamontować siedzisko przednie1. Włożyć występ znajdujący się z przodu siedziska do wspornika na pokładzie.
2. Pchnąć tył siedziska w dół, aby bezpiecznie zablokować go w miejscu.
3. Prawidłowo zamontować siedzisko tylne w pozycji wyjściowej.
Uchwyt za siedziskiemUchwyt jest używany do wchodzenia na pokład skutera wodnego z wody i gdy osoba asekurująca jest skierowana do tyłu.
OSTRZEŻENIE! Nie używać uchwytu za siedziskiem do podnoszenia skutera wodnego. W razie złamania uchwytu, może dojść do wywrócenia się skutera wodnego, co może spowodować poważne obrażenia ciała.
1. Uchwyt za siedziskiem
Uchwyt rufowyUchwyt jest używany podczas wchodzenia na pokład skutera wodnego z wody.
1. Uchwyt rufowy
Stopień rufowy Stopień jest używany podczas powrotu na pokład skutera wodnego z wody. Wchodząc na pokład, nacisnąć stopień w dół, aż się zatrzyma. Po zwolnieniu, stopień automatycznie powraca do pozycji wyjściowej.
WYPOSAŻENIE SKUTERA WODNEGO
OSTRZEŻENIE!
Nie używać stopnia rufowego do podnoszenia skutera wodnego. W razie złamania stopnia może dojść do wywrócenia się skutera wodnego, co może spowodować poważne obrażenia.
1. Stopień rufowy
UWAGA:
Ze stopnia rufowego należy korzystać tylko wtedy, gdy skuter wodny jest w wodzie. Nie wolno go używać do innych celów, gdy skuter wodny jest na lądzie lub w celu niezgodnym z przeznaczeniem.
Zaczep na dziobieZaczep znajduje się na dziobie skutera wodnego. Zaczep jest używany do zaczepienia liny przy transportowaniu, cumowaniu, czy holowaniu skutera wodnego w sytuacji awaryjnej.
1. Zaczep na dziobie (kluza)
Zaczepy na rufie
Zaczepy znajdują się na rufie skutera wodnego. Zaczepy są używane do zaczepienia liny przy transportowaniu lub cumowaniu skutera wodnego.
1. Zaczep na rufie
Zaczep za siedziskiem Zaczep jest używany do zaczepienia liny przy ciągnięciu narciarza wodnego.
OSTRZEŻENIE!
Nie używać zaczepu do podnoszenia oraz podpierania skutera wodnego. W razie złamania zaczepu może dojść do wywrócenia się skutera wodnego, co może spowodować poważne obrażenia.
1. Zaczep za siedziskiem (knaga)
WYPOSAŻENIE SKUTERA WODNEGO
Page 27 of 51

5253SchowkiSkuter wodny jest wyposażony w następujące schowki. Tylko szczelnie zamknięty schowek jest wodoszczelny. Przedmioty, które muszą być suche, należy umieścić w wodoszczelnej torbie. Przed uruchomieniem skutera wodnego upewnić się, że schowki są prawidłowo zamknięte.
Schowek dziobowySchowek dziobowy znajduje się pod maską skutera wodnego.
Aby otworzyć schowek dziobowyPociągnąć zatrzask maski skutera wodnego do tyłu, a następnie podnieść tył maski.
1. Zatrzask maski skutera wodnego
1. Schowek dziobowy
Schowek dziobowy:pojemność: 92,0 lmax ładowność: 5,0 kg
Aby zamknąć schowek dziobowyDocisnąć tylną część maski skutera wodnego w dół, aby bezpiecznie ją zablokować.
Schowek podręcznySchowek podręczny znajduje się z przodu siedziska.
Aby otworzyć schowek podręcznyPrzesunąć zatrzask schowka do przodu, a następnie unieść pokrywę.
1. Zatrzask schowka
1. Schowek podręczny
WYPOSAŻENIE SKUTERA WODNEGO
Schowek podręczny:pojemność: 10,2 lmax ładowność: 1,5 kg
Aby zamknąć schowek podręcznyOpuścić pokrywę, aby bezpiecznie ją zablokować.
Aby usunąć wodę ze schowka podręcznego1. Wyjąć korek spustowy, znajdujący się na spodzie schowka, aby spuścić wodę.
1. Korek spustowy
2. Prawidłowo zamontować korek spustowy w pozycji wyjściowej.
Schowek pod siedziskiemSchowek znajduje się pod tylnym siedziskiem. Schowek jest wyjmowany.
Aby otworzyć schowek pod siedziskiem1. Zdjąć tylne siedzisko. (Patrz punkt:
„Siedziska”, aby zapoznać się z procedurami demontażu i montażu siedziska). 2. Przesunąć zatrzask do przodu, a następnie unieść pokrywę i zdjąć ją.
1. Pokrywa2. Zatrzask
1. Schowek pod siedziskiem
Schowek pod siedziskiem:pojemność: 5,4 lmax ładowność: 3,0 kg
Aby zamknąć schowek pod siedziskiem1. Włożyć występy na pokrywie w szczeliny w schowku.
2. Docisnąć tylną część pokrywy.
WYPOSAŻENIE SKUTERA WODNEGO
Page 28 of 51

5455
WYPOSAŻENIE SKUTERA WODNEGO
3. Bezpiecznie zamontować tylne
siedzisko w pozycji wyjściowej.
Uchwyt i osłona gaśnicyUchwyt i osłona gaśnicy znajdują się w schowku dziobowym.
Aby użyć gaśnicy1. Pociągnąć zatrzask maski do tyłu, a następnie unieść tylną część maski.
1. Zatrzask maski skutera wodnego
2. Odczepić opaskę i zdjąć gaśnicę z osłony gaśnicy.
1. Uchwyt i osłona gaśnicy2. Opaska
3. Umieścić gaśnicę w osłonie gaśnicy, a następnie bezpiecznie przymocować gaśnicę za pomocą opaski.4. Docisnąć tylną część maski skutera wodnego w dół, aby bezpiecznie zablokować ją na miejscu. Przed użyciem skutera upewnić się, że maska skutera wodnego jest dobrze zamknięta.
Wymogi przy tankowaniu paliwa
Paliwo
OSTRZEŻENIE!
• Benzyna i jej opary są łatwopalne i wybuchowe. Aby uniknąć pożaru lub eksplozji i zmniejszyć ryzyko zranienia podczas tankowania na-
leży przestrzegać poniżej opisa-nych wskazówek.• Benzyna jest trująca, dlatego na-leży obchodzić się z nią ostroż-nie. Nie wolno zasysać benzyny ustami. W przypadku połknięcia benzyny, zatrucia się jej oparami lub dostania się benzyny do oczu, należy natychmiast skorzystać z pomocy lekarza. W przypadku ob-lania się benzyną, miejsca oblane należy bezzwłocznie umyć mydłem i wodą. Ubranie zmoczone benzyną należy zmienić.
UWAGA:
• Nie używać benzyny ołowiowej. Benzyna ołowiowa może uszkodzić silnik.• Unikać dostania się wody i zanie-czyszczeń do zbiornika paliwa. Zanieczyszczone paliwo może spo-wodować niską wydajność i uszko-
dzenie silnika. Należy używać tylko świeżej benzyny, przechowywanej w czystych pojemnikach.• Używać tylko benzyny o minimal-nej liczbie oktanowej pompy 91 lub minimalnej liczbie oktanowej badawczej 95. Benzyna niskook-tanowa może poważnie uszkodzić silnik.
Silnik Yamaha został zaprojektowany do stosowania benzyny bezołowiowej pre-mium o liczbie oktanowej pompy [(R + M) / 2] 91 lub wyższej, lub liczbie oktanowej badawczej 95 lub wyższej. Jeśli występuje szarpanie lub nierówna praca silnika nale-ży użyć benzyny innej marki.
Zalecane paliwo:zwykła benzyna bezołowiowa, o minimalnej liczbie oktanowej pompy (PON) =(R+M)/291o minimalnej liczbie oktanowej badaw-czej:95
WSKAZÓWKA• Ten znak identyfikuje zalecane paliwo dla tego skutera wodnego, jak okre-ślono w drodze europejskiego rozpo-rządzenia (EN228).• Podczas tankowania sprawdzić, czy dysza do napełniania benzyną ma ten sam identyfikator.
Gazohol
Istnieją dwa rodzaje gazoholu: gazohol zawierający etanol i gazohol zawierają-cy metanol. Gazohol zawierający etanol może być zastosowany, pod warunkiem, że zawartość etanolu nie przekracza10% i paliwo nie przekracza minimalnej liczby oktanowej. E-85 jest mieszanką zawiera-jącą 85% etanolu i dlatego nie należy go stosować w skuterze wodnym. Wszystkie mieszanki etanolu zawierające więcej, niż 10% etanolu mogą uszkodzić układ pali-wowy i doprowadzić do wystąpienia pro-blemów technicznych z silnikiem.Yamaha nie zaleca stosowania gazoholu zawierającego metanol, ponieważ taka mieszanka może uszkodzić układ paliwo-wy i doprowadzić do wystąpienia proble-mów technicznych z silnikiem.
Aby napełnić zbiornik paliwa1. Przed rozpoczęciem tankowania na-leży wyłączyć silnik. Podczas tanko-wania nie wolno stawać ani siadać na skuterze wodnym. Nigdy nie tan-
WYMOGI W ZAKRESIE EKSPLOATACJI I OBSŁUGI SKUTERA WODNEGO
Page 29 of 51

5657kować paliwa podczas palenia lub w pobliżu iskier, otwartego ognia lub innych źródeł zapłonu.2. Umieścić skuter wodny w dobrze wentylowanym miejscu w pozycji po-ziomej.3. Zdjąć siedziska, a następnie spraw-dzić poziom paliwa (szczegóły w punkcie: „Siedziska”).4. Odkręcić i wyjąć korek wlewu paliwa.
1. Korek wlewu paliwa
5. Powoli dolać paliwa do zbiornika pa-liwa.
Pojemność zbiornika paliwa:70 l
6. Zatrzymać napełnianie, gdy poziom paliwa osiągnie około 50 mm od gór-nej krawędzi zbiornika. Należy uwa-żać, aby nie rozlewać paliwa. Nie wolno przepełniać zbiornika paliwa, ponieważ pod wpływem ciepła paliwo ulega rozszerzeniu i może wyciec ze zbiornika. Nie pozostawiać skutera wodnego z pełnym zbiornikiem paliwa w bezpośrednim świetle słonecznym.
1. Górna krawędź zbiornika paliwa
1. Górna krawędź zbiornika paliwa2. Ok. 50 mm od górnej krawędzi zbiornika paliwa
7. Natychmiast wytrzeć suchą szmatką rozlane paliwo. 8. Po zakończeniu tankowania mocno zakręcić korek wlewu paliwa do klik-nięcia.9. Prawidłowo zamontować siedziska w położeniach wyjściowych.
Wymogi przy doborze oleju silnikowego
Olej silnikowy
UWAGA:
Używać tylko oleju do silników cztero-suwowych. Stosowanie oleju do silni-ków dwusuwowych może spowodować poważne uszkodzenie silnika.
WYMOGI W ZAKRESIE EKSPLOATACJI I OBSŁUGI SKUTERA WODNEGO
Zalecany typ oleju silnikowego: Olej silnikowy YAMALUBE 4W lub do silników 4-suwowychSAE 10W-30, 10W-40, 20W-40, 20W-50Zalecany gatunek oleju silnikowego: API SG, SH, SJ, SL
WSKAZÓWKA Gdy silnik pracuje przy dużych prędko-ściach, część oleju może być zużywana.
Należy sprawdzić poziom oleju w silniku.
Dlaczego olej Yamalube Olej YAMALUBE jest oryginalnym pro-duktem YAMAHA zrodzonym z pasji in-żynierów i przekonania, że olej silnikowy jest ważnym płynnym składnikiem silnika. Tworzymy zespoły specjalistów w dzie-dzinie inżynierii mechanicznej, chemii, elektroniki i testowania torowego, a tak-że opracowujemy silnik wraz z olejem, którego będzie używał. Oleje Yamalube w pełni wykorzystują zalety oleju bazowe-go i łączą idealną równowagę dodatków, aby mieć pewność, że końcowy olej speł-ni nasze standardy wydajności. Tak więc mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne oleje Yamalube mają swoje odrębne cechy i wartość. Doświadczenia Yamaha zdobyte podczas wielu lat badań i rozwoju w dzie-dzinie oleju od lat 60. XX wieku sprawiają, że Yamalube jest najlepszym wyborem dla Twojego silnika Yamaha.
Sprawdzenie poziomu oleju silnikowego
OSTRZEŻENIE!
Zaraz po wyłączeniu silnika olej silni-kowy jest bardzo gorący. Należy zacho-wać ostrożność, aby się nie poparzyć.
UWAGA:
Należy uważać, aby do zbiornika ole-ju nie dostały się nieczystości i woda, które mogłyby spowodować poważne uszkodzenie silnika.
Aby sprawdzić poziom oleju1. Przy wyłączonym silniku ustawić sku-ter wodny na lądzie w pozycji dokład-nie poziomej. Jeśli silnik został uru-chomiony, pozwolić mu pracować na wolnych obrotach co najmniej 5 mi-
nut, aby przed odczytem poziom oleju ustabilizował się. 2. Zdjąć siedziska (szczegóły w punkcie: „Siedziska”). 3. Wyjąć bagnet do pomiaru poziomu
oleju, a następnie wytrzeć go.
1. Bagnet do pomiaru poziomu oleju
4. Włożyć do końca bagnet do pomia-ru poziomu oleju z powrotem do rur-ki bagnetu. Wyjąć ponownie bagnet i upewnić się, że poziom oleju silni-kowego znajduje się między znakami poziomu minimalnego i maksymalne-go.
1. Znak poziomu maksymalnego2. Znak poziomu minimalnego
WYMOGI W ZAKRESIE EKSPLOATACJI I OBSŁUGI SKUTERA WODNEGO
Page 30 of 51

58595. Jeśli poziom oleju jest znacznie po-wyżej znaku poziomu maksymalnego, należy skonsultować się z Dealerem Yamaha. Jeśli poziom oleju jest po-niżej znaku poziomu minimalnego, należy powoli dolać oleju silnikowego.6. Odkręcić korek wlewu oleju i zdjąć go.
1. Korek wlewu oleju
7. Powoli wlać olej silnikowy.
WSKAZÓWKARóżnica między znakiem poziomu mini-mum a maksimum na bagnecie jest równa około 1 litra oleju silnikowego.
8. Odczekać ok. 5 minut, aż olej opadnie i ponownie sprawdzić poziom oleju.9. Powtórzyć punkty 3 - 8, aż poziom oleju będzie właściwy.10. Założyć korek wlewu oleju i mocno dokręcić go do oporu.11. Zamontować siedziska w pozycjach wyjściowych.
Usuwanie wody z zęzy
UWAGA:
Silnik nie może pracować przy pełnym otwarciu przepustnicy, gdy woda zęzo-wa pozostaje w przedziale silnika. Pry-skająca woda mogłaby spowodować poważne uszkodzenie silnika.
Usuwanie wody z zęzy na lądzie
Aby usunąć wodę z zęzy na lądzie1. Odkręcić korki spustowe i wyjąć je.
1. Korek spustowy rufy
2. Podnieść dziób skutera wodnego, na przykład umieszczając skuter wodny na wzniesieniu, aby umożliwić spły-nięcie wody z przedziału silnika przez korki spustowe.3. Po spuszczeniu wody przez otwory korków spustowych wytrzeć zęzę su-
chą szmatką.4. Sprawdzić, czy korki spustowe i O-rin-gi na korkach nie są uszkodzone i czy nie ma materiałów obcych na gwin-tach lub O-ringach.
UWAGA:
Przed zamontowaniem dokładnie oczyścić z piasku i brudu gwinty kor-
ków spustowych i O-ringi. Niedokład-ne oczyszczenie może spowodować uszkodzenie korków spustowych i do-stanie się wody do przedziału silnika.Przed położeniem skutera wodnego na wodę należy sprawdzić O-ringi i upew-nić się, że korki spustowe zostały pra-widłowo zamontowane. Nieprawidłowe zamontowanie korków spustowych spowoduje dostanie się wody do prze-działu silnika i zalanie skutera wodne-go.
1. O-ring
5. Założyć korki spustowe i wkręcić je do oporu.
WYMOGI W ZAKRESIE EKSPLOATACJI I OBSŁUGI SKUTERA WODNEGO
Usuwanie wody z zęzy na wodzie Po opróżnieniu zęzy na wodzie, resztki wody z zęzy pozostaną w przedziale sil-nika. Aby całkowicie usunąć wodę z zęzy należy przemieścić skuter wodny z wody i usunąć wodę na lądzie.
System podciśnieniowego usuwania wody z zęzySkuter wodny został wyposażony w sys-
tem podciśnieniowego usuwania wody z zęzy. System usuwania wody z zęzy uruchamia się podczas pracy silnika. Je-śli woda w zęzie przekroczy dopuszczal-ny poziom zostanie usunięta przez dyszę rozpylającą, przez wytworzone w pompie podciśnienie.
Aby usunąć wodę z zęzy na wodzieKierować skuterem wodnym w miarę moż-liwości prosto, powyżej prędkości ślizgo-wej przez co najmniej 2 minuty.
UWAGA:
Silnik nie może pracować przy pełnym otwarciu przepustnicy przez co naj-mniej 1 minutę po ponownym urucho-mieniu silnika. Pryskająca woda zęzowa w przedziale silnika może doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.
Transportowanie skutera wodnego na przyczepieNa czas transportu skutera wodnego na przyczepie należy przymocować linami dziób i rufę skutera do przyczepy.
UWAGA:
Aby przymocować skuter wodny do przyczepy nie należy przewiązywać lin do innych części skutera wodnego niż zaczep dziobowy (kluza) i uchwyt ho-
lowniczy, inaczej skuter wodny może ulec uszkodzeniu. Owinąć liny ręczni-kami lub szmatkami tak, aby nie doty-kały powierzchni skutera wodnego, aby uniknąć zarysowania lub uszkodzenia.
WYMOGI W ZAKRESIE EKSPLOATACJI I OBSŁUGI SKUTERA WODNEGO
Page 31 of 51

6061Docieranie silnika
UWAGA:
Niewłaściwa eksploatacja skutera wod-nego w okresie docierania może skró-cić czas eksploatacji, a nawet spowo-dować uszkodzenie silnika.
Docieranie silnika jest niezbędne, aby
umożliwić różnym elementom silnika do-tarcie się i polerowanie do odpowiednich luzów roboczych.To zapewnia prawidłowe działanie i trwa-łość podzespołów w dalszym okresie eks-ploatacji.
1. Sprawdzić poziom oleju (szczegóły w punkcie: „Sprawdzenie poziomu oleju”.2. Zwodować skuter wodny i uruchomić silnik (szczegóły w punkcie: „Urucho-mienie silnika”).3. Przez pierwsze 5 minut płynąć przy prędkości obrotowej silnika 2000 obr./min.4. Przez następne 90 minut płynąć przy prędkości obrotowej silnika poniżej 5000 obr./min.Po całkowitym dotarciu silnika można normalnie wykorzystywać moc silnika.
Czynności kontrolne przed pływaniem
OSTRZEŻENIE!
Zaniechanie wykonania prawidłowej kontroli lub konserwacji zwiększa możliwość wystąpienia wypadku lub uszkodzenia sku-tera wodnego. Nie wolno eksploatować skutera wodnego, jeśli zostanie znaleziona jakaś usterka. Jeśli usterka nie może być naprawiona przez zastosowanie procedur przewidzianych w niniejszej Instrukcji Obsługi, zlecić Dealerowi Yamaha skontrolo-wanie skutera.
Tabela czynności kontrolnych
Przed użyciem skutera wodnego należy wykonać czynności przedstawione w poniższej liście kontrolnej.
POZYCJARUTYNOWE CZYNNOŚCI PRZED ZWODOWANIEM
Przedział silnikaPrzewietrzyć przedział silnika. Sprawdzić, czy przedział silnika nie ma uszkodzeń.
Układ paliwowySprawdzić, czy nie ma wycieków z układu paliwowego.Sprawdzić poziom paliwa w zbiorniku paliwa.
Separator wodySprawdzić, czy w separatorze nie ma wody.
Jednostka silnikaSprawdzić, czy nie ma uszkodzeń z zewnątrz.
Poziom oleju silnikowegoSprawdzić poziom oleju silnikowego.
ZęzaSprawdzić, czy w przedziale silnika nie ma wody.
AkumulatorSprawdzić podłączenia przewodów i poziom elektrolitu.
Układ kierowniczySprawdzić, czy działa prawidłowo.
Układ regulacji nachylenia kierownicySprawdzić, czy układ kierowniczy z regulowanym nachyleniem działa prawidłowo i czy kierownica jest bezpiecznie zablokowana.
Dźwignia elektronicznego sterowania RiDESprawdzić, czy dźwignia działa prawidłowo.
Sprawdzić, czy dźwignia działa prawidłowo.Sprawdzić, czy dźwignia działa prawidłowo.
System zabezpieczenia YamahaSprawdzić, czy system zabezpieczenia Yamaha działa prawidłowo.
Linka zrywkiSprawdzić, czy linka zrywki nie ma uszkodzeń.
PrzełącznikiSprawdzić, czy przełącznik start / wyłącznik silnika i zrywkowy wyłącznik silnika działają prawidłowo.
RUTYNOWA KONTROLA PRZED ROZPOCZĘCIEM EKSPLOATACJIPIERWSZE GODZINY EKSPLOATACJI
Page 32 of 51

6263
RUTYNOWA KONTROLA PRZED ROZPOCZĘCIEM EKSPLOATACJI
SchowkiSprawdzić, czy nie mają uszkodzeń i czy nie ma w nich wody.
Uchwyt, osłona i opaska gaśnicySprawdzić, czy nie mają uszkodzeń.
GaśnicaSprawdzić stan i wymienić w razie potrzeby.
Wyposażenie ratunkoweSprawdzić, czy spełnia wymagania określone przepisami.
Kadłub i podłogaSprawdzić, czy kadłub i podłoga nie są uszkodzone i popękane.
Wlot wodySprawdzić, czy nie jest uszkodzony i zatkany.
Dysza sterująca i pokrywa biegu wstecznegoSprawdzić, czy dysza sterująca i pokrywa biegu wstecznego nie mają uszkodzeń.
Korki spustowe rufoweSprawdzić, czy korki spustowe nie są uszkodzone, zatkane i czy są prawidłowo zamontowane.
Maska skutera wodnegoSprawdzić, czy maska jest dobrze zamknięta.
Siedzisko przednie i tylneSprawdzić, czy siedziska są prawidłowo zamontowane.
POZYCJARUTYNOWE CZYNNOŚCI PO ZWODOWANIU
Otwór wylotowy wody chłodzącejSprawdzić, czy woda wypływa przez otwór wylotowy w czasie pracy silnika, gdy skuter wodny znajduje się w wodzie.
Zespół wyświetlacza wielofunkcyjnegoSprawdzić, czy działa prawidłowo.
System zmiany biegówSprawdzić, czy system zmiany biegów działa prawidłowo.
Prędkość obrotowa silnika na biegu jałowymPrędkość obrotowa silnika na biegu jałowym
RUTYNOWA KONTROLA PRZED ROZPOCZĘCIEM EKSPLOATACJI
WSKAZÓWKAAby zapewnić bezpieczeństwo i nieza-wodność działania, czynności kontrolne należy wykonać za każdym razem, gdy skuter wodny jest używany.
Czynności kontrolne przed rozpoczę-ciem eksploatacji
Czynności kontrolne przed zwodowa-
niem skutera wodnegoNależy wykonać czynności podane w ta-beli czynności kontrolnych, podczas gdy skuter wodny jest na lądzie.
Wykonać poniższe czynności kontrolne przed zwodowaniem skutera wodnego1. Zdjąć siedziska i schowek pod siedzi-skiem (szczegóły w punkcie: ”Siedzi-ska” i ”Schowek pod siedziskiem”).2. Wykonać czynności kontrolne i upew-nić się, że nie ma wadliwych elemen-tów lub innych nieprawidłowości.3. Po wykonaniu czynności kontrolnych zamontować schowek pod siedzi-skiem i siedziska w ich pozycjach wyj-ściowych.
Sprawdzenie przedziału silnika
OSTRZEŻENIE!
Zaniechanie przewietrzenia przedziału silnika może doprowadzić do pożaru lub eksplozji. Nie wolno uruchamiać silnika, gdy jest wyciek paliwa.
Przed każdym pływaniem przewietrzyć
przedział silnika. Przedział silnika należy otworzyć na kilka minut, aby przewietrzyć z oparów benzyny. Ponadto sprawdzić, czy przedział silnika nie ma uszkodzeń.
Sprawdzenie układu paliwowego
OSTRZEŻENIE!
Wyciek paliwa może spowodować po-
żar lub eksplozję.• Należy regularnie sprawdzać szczelność układu paliwowego.• W przypadku wykrycia jakichkol-wiek wycieków paliwa, naprawę
układu paliwowego należy zlecić Dealerowi Yamaha. Silnik może stać się źródłem zagrożeń, jeśli zo-stał nieprawidłowo naprawiony. Upewnić się, że układ paliwowy nie ma żadnych uszkodzeń, wycieków lub innych nieprawidłowości.
Punkty kontroli:
• Sprawdzić, czy korek wlewu paliwa i uszczelka nie są uszkodzone.• Sprawdzić, czy zbiornik paliwa nie jest uszkodzony.• Sprawdzić, czy przewody paliwowe i złącza nie są popękane lub w inny sposób uszkodzone.• Sprawdzić, czy przewód odpowietrza-jący nie jest uszkodzony i czy nie ma wycieków.
Sprawdzenie poziomu paliwaSprawdzić, czy w zbiorniku jest dostatecz-na ilość paliwa. Uzupełnić paliwo w razie potrzeby (szczegóły w punkcie: „Wymogi przy tankowaniu paliwa”).
Sprawdzenie separatora wodySprawdzić, czy w separatorze nie ma wody. Jeśli woda zebrała się w separa-torze wody, należy ją usunąć (szczegóły w punkcie: „Aby opróżnić separator wody”).