57
Drošība
5Sistēma tiek automātiski atkārtoti aktivizēta, ja ātrums atkal nokrītas zem 30 km/h.
Jūs jebkurā brīdī varat atkal nospiest akseleratora vai bremžu pedāli.
Lai sistēma aktivizētos, slīpumam jābūt lielākam par 8 %.Neizmantojiet šo sistēmu neitrālajā pārnesumā.Ieslēdziet ātrumam atbilstošu pārnesumu, lai novērstu dzinēja noslāpšanu.
► Lai sistēmu manuāli dezaktivētu sistēmu, nospiediet pogu; signāllampiņa nodziest.
Funkcija var nebūt pieejama, ja bremzes ir pārkarsušas. Pagaidiet dažas minūtes līdz tās atdziest, tad mēģiniet vēlreiz.
Sistēmas darbības
traucējumi
Ja rodas palīgsistēmas braukšanai
nogāzē darbības traucējumi, iedegas šī signāllampiņa.Pārbaudiet to CITROËN pārstāvniecībā vai kvalificētā remontdarbnīcā.
Drošības jostas
Inerces spoleDrošības jostām ir inerces spole, kas ļauj automātiski noregulēt siksnas garumu. Ja
drošības josta netiek izmantota, tā automātiski atgriežas savā uzglabāšanas vietā.Inerces spoles ir aprīkotas ar ierīci automātiskai siksnas bloķēšanai sadursmes, ārkārtas bremzēšanas vai automašīnas apgāšanās gadījumā. To var atbrīvot, spēcīgi pavelkot siksnu un pēc tam to palaižot vaļā, lai tā nedaudz satinās.Pirotehniskais spriegotājsŠī sistēma uzlabo drošību frontāla vai sānu trieciena gadījumā.Atkarībā no trieciena stipruma pirotehniskā nospriegošanas sistēma uzreiz pievelk drošības jostas pie braucēju ķermeņiem.Drošības jostu pirotehniskās nospriegošanas funkcija ir iespējota pēc aizdedzes ieslēgšanas.Spiediena ierobežotājsŠī sistēma samazina drošības jostas spiedienu uz braucēju krūškurvja, tādējādi uzlabojot viņu aizsardzību.
Trieciena gadījumāAtkarībā no triecienu rakstura un spēka
pirotehniskais spriegotājs var nostrādāt pirms un neatkarīgi no drošības spilvenu atvēršanās. Kad spriegotāji nostrādā, sistēmā integrētās pirotehniskās patronas aktivizācijas laikā notiek neliela nekaitīgu dūmu izdalīšanās un rodas troksnis.Visos sistēmas iedarbošanās gadījumos displejā iedegas brīdinājuma lampiņa.Pēc sadursmes drošības jostu sistēma jāpārbauda CITROËN pārstāvniecībā
vai kvalificētā remontdarbnīcā un, ja nepieciešams, jānomaina.
Priekšējās drošības jostas
Vadītāja vieta ir aprīkota ar pirotehnisko spriegotāju un spēka ierobežotāju.Versijām ar priekšējo pasažiera drošības spilvenu pasažiera vieta arī ir aprīkota ar pirotehnisko spriegotāju un spēka ierobežotāju.Priekšējais vienlaidu sēdeklis ir aprīkots ar divām drošības jostām.
Ja uzstādāt priekšējo vienlaidu sēdekli, tam obligāti jābūt aprīkotam ar apstiprinātām drošības jostām.
Brīdinājuma indikators par
nepiesprādzētām drošības jostām
Ja vadītājs un/vai pasažieris nav piesprādzējis savu drošības jostu, katru reizi ieslēdzot aizdedzi, tiek aktivizēts šis indikators un pieaugošs skaņas signāls.
Šis brīdinājums vienādi darbojas gan versijām ar atsevišķu priekšējo pasažiera sēdekli, gan versijām ar divvietīgu priekšējo vienlaidu sēdekli.
58
Drošība
prasmēm un aprīkojumu, ko var nodrošināt CITROËN pārstāvniecība.Regulāri, bet jo īpaši tad, ja ir redzamas siksnu bojājuma pazīmes, pārbaudiet drošības jostas CITROËN pārstāvniecībā vai kvalificētā remontdarbnīcā.Tīriet drošības jostas siksnas ar ziepjūdeni vai tekstilizstrādājumu tīrīšanas līdzekli, ko var iegādāties CITROËN pārstāvniecībās.
Drošības spilveni
Drošības spilveni ir izstrādāti, lai uzlabotu braucēju drošību smagu sadursmju gadījumā; tie nodrošina papildu aizsardzību līdztekus drošības jostām.Sadursmes gadījumā elektroniskie sensori reģistrē un analizē spēju automašīnas ātruma samazinājumu:– spēcīgas sadursmes gadījumā notiek drošības spilvenu tūlītēja aktivēšana, un tas palīdz labāk aizsargāt automašīnā braucošās personas; uzreiz pēc trieciena gaisa spilveni ātri saplok, lai netraucētu redzamību un braucēju iespējamo izkļūšanu no automašīnas;
Augstuma regulēšana
► Vadītāja pusē vai sānu pasažiera sēdekļa pusē saspiediet vadības ierīci ar jostas padevi un velciet to visu kopā, tad atbrīvojiet fiksatoru.Vidējās sēdvietas jostas augstums nav regulējams.
Ja vadītāja drošības josta nav nostiprināta, Stop & Start režīms START netiks aktivizēts. Šādā gadījumā dzinēju var iedarbināt tikai ar atslēgu.
Aizmugurējās drošības
jostas
Aizmugurējie sēdekļi / vienlaidu sēdekļi ir aprīkoti ar trīspunktu inerces spoles drošības jostām.Vidējai sēdvietai ir vadotne un inerces spole, kas ir piestiprinātas pie atzveltnes.Sānu sēdvietām ir balsti, kuros iekārt jostas aizdari, kamēr tā netiek izmantota.
Aizslēgšana
► Pavelciet siksnu un pēc tam ievietojiet sprādzi fiksētājā.► Pārbaudiet, vai drošības josta ir pareizi aizsprādzēta, pavelkot siksnu.
Atslēgšana
► Nospiediet sprādzītes sarkano pogu.► Pavadiet drošības jostu, līdz tā sarullējas.
Ieteikumi
Vadītājam jāpārliecinās, lai pasažieri pareizi lietotu drošības jostas un lai tās braukšanas laikā būtu piesprādzētas.Neatkarīgi no jūsu sēdvietas automašīnā
vienmēr aplieciet drošības jostu, arī braucot īsas distances.Nemainiet drošības jostu sprādzes vietām, jo tās var pilnībā nepildīt savas funkcijas.Pirms un pēc lietošanas pārliecinieties, vai drošības josta ir pareizi ievietota sprādzē.Pēc aizmugurējo sēdekļu nolocīšanas vai pārvietošanas pārbaudiet, vai drošības josta ir pareizi novietota un iestiprināta sprādzē.
UzstādīšanaDrošības jostas apakšējā daļa ir jānovieto pēc iespējas zemāk uz iegurņa.Drošības jostas augšējā daļa ir jānovieto pāri plecam.Lai drošības josta darbotos iespējami efektīvi:– tai jābūt piekļautai ķermenim pēc iespējas tuvāk;– josta ir jāpavelk uz priekšu ar vienmērīgu kustību, pārliecinoties, ka tā nav savijusies;– tā ir jāizmanto tikai vienas personas nostiprināšanai;– jostai nedrīkst būt iegriezumu vai plēsumu pazīmju;– jostu nedrīkst mainīt vai pārveidot, lai neiespaidotu tās darbības efektivitāti.
Ieteikumi, lietojot bērnu sēdeklīšusLietojiet atbilstošu bērnu sēdeklīti, ja pasažierim ir mazāk par 12 gadiem vai viņa augums nepārsniedz 1,5 m.Nekad nepiesprādzējiet vairākus bērnus ar vienu un to pašu drošības jostu.
Nekad nepārvadājiet bērnu, turot to klēpī.Plašāku informāciju par bērnu sēdeklīšiem, skatiet attiecīgajā sadaļā.
ApkopeKā to nosaka spēkā esošie tiesību akti par drošību, lai veiktu jebkādas darbības ar jūsu automašīnas drošības jostām, vērsieties kvalificētā remontdarbnīcā ar attiecīgām
59
Drošība
5prasmēm un aprīkojumu, ko var nodrošināt CITROËN pārstāvniecība.Regulāri, bet jo īpaši tad, ja ir redzamas siksnu bojājuma pazīmes, pārbaudiet drošības jostas CITROËN pārstāvniecībā vai kvalificētā remontdarbnīcā.Tīriet drošības jostas siksnas ar ziepjūdeni vai tekstilizstrādājumu tīrīšanas līdzekli, ko var iegādāties CITROËN pārstāvniecībās.
Drošības spilveni
Drošības spilveni ir izstrādāti, lai uzlabotu braucēju drošību smagu sadursmju gadījumā; tie nodrošina papildu aizsardzību līdztekus drošības jostām.Sadursmes gadījumā elektroniskie sensori reģistrē un analizē spēju automašīnas ātruma samazinājumu:– spēcīgas sadursmes gadījumā notiek drošības spilvenu tūlītēja aktivēšana, un tas palīdz labāk aizsargāt automašīnā braucošās personas; uzreiz pēc trieciena gaisa spilveni ātri saplok, lai netraucētu redzamību un braucēju iespējamo izkļūšanu no automašīnas;
– Drošības spilveni var neatvērties vieglas frontālas vai aizmugurējās sadursmes, kā arī atsevišķos apgāšanās gadījumos; šādās situācijās jūs aizsargā tikai drošības jostas.
Drošības spilveni darbojas tikai tad, kad dzinējs ir iedarbināts.Šī aprīkojuma aktivizēšana notiek tikai vienu reizi. Ja seko vēl viens trieciens (tā paša vai cita negadījuma laikā), drošības spilveni vairs neatveras.
Kad drošības spilveni atveras, tos pavada vieglu dūmu izdalīšanās un troksnis, aktivizējoties sistēmā iestrādātajai pirotehniskajai patronai.Lai gan šie dūmi nav kaitīgi veselībai, jutīgiem cilvēkiem tie var izraisīt nelielu kairinājumu.Atvēršanās trokšņa rezultātā uz īsu brīdi var rasties nelieli dzirdes traucējumi.
Priekšējie drošības spilveni
Šī sistēma smaga frontāla trieciena gadījumā samazina traumu risku autovadītāja un priekšējā(-o) pasažiera(-u) galvai un krūškurvim.Autovadītāja drošības spilvens ir uzstādīts stūres vidusdaļā, bet priekšējā pasažiera drošības spilvens – priekšējā panelī virs cimdu nodalījuma.
Sānu drošības spilveni un
drošības aizkari
Ja jūsu automašīna ir aprīkota ar šiem spilveniem, tie ir iemontēti priekšējo sēdekļu atzveltnēs durvju pusē.Drošības aizkari ir iemontēti pie durvju statņiem un salona augšdaļā, kabīnes griestu daļā virs priekšējiem sēdekļiem.Drošības aizkari atveras starp braucēju un stikloto virsmu.Tie atveras neatkarīgi viens no otra atkarībā no tā, kurā pusē notiek sadursme.
Sistēmas darbības
traucējumi
Ja iedegas šis indikators, pārbaudiet sistēmas darbību CITROËN pārstāvniecībā.
Ieteikums
Lai nodrošinātu vislielāko drošības
spilvenu efektivitāti, ievērojiet turpmāk minētos ieteikumus.Sēdiet taisni normālā sēdus pozīcijā.Piesprādzējiet drošības jostu, pārliecinoties, ka tā ir pareizi novietota.Neko (piem., bērnus, mājdzīvniekus, priekšmetus utt.) nenovietojiet starp pasažieriem un drošības spilveniem un neko nepiestipriniet un nenovietojiet drošības spilvena atvēršanās trajektorijas ceļā, jo tas
61
Drošība
5Ieteikumi
Bērna sēdeklīša nepareiza uzstādīšana negadījuma situācijā var mazināt bērna drošību.Nodrošiniet, lai zem bērnu sēdeklīša nav ne drošības jostas, ne drošības jostas sprādzes, citādi tas var būt nestabils.Neaizmirstiet nofiksēt drošības jostas vai bērnu sēdeklīša drošības jostas, maksimāli ierobežojot to kustības brīvību attiecībā pret bērna ķermeni. Tas attiecas arī uz īsiem pārbraucieniem.Lai uzstādītu bērnu sēdeklīti, izmantojot drošības jostu, pārliecinieties, ka tā ir stingri nostiepta pāri bērna sēdeklītim un ka tā stingri notur bērna sēdeklīti pie automašīnas sēdekļa. Ja pasažiera sēdeklis ir regulējams un ja nepieciešams, pabīdiet to uz priekšu.Pirms bērnu sēdeklīša ar atzveltni novietošanas uz pasažiera sēdekļa noņemiet galvas balstu.Pārliecinieties, ka galvas balsts ir
novietots vai nostiprināts droši, lai straujas bremzēšanas gadījumā tas nekristu. Kad bērnu sēdeklītis ir izņemts, ievietojiet galvas balstu atpakaļ.
Bērna sēdvirsmas uzstādīšanaDrošības jostas krūšu daļa jānovieto pāri bērna pleca daļai, neaizskarot kaklu.Pārbaudiet, vai drošības jostas vidukļa daļa ir novietota pāri bērna gurnu daļai.
Izmantot pamatni ar atzveltni, kura ir aprīkota ar drošības jostas stiprinājumu plecu līmenī.
Papildu aizsardzībasLai izvairītos no nejaušas durvju un aizmugurējo logu atvēršanas, izmantojiet funkciju “Bērnu drošība”.Neatveriet aizmugurējos logus vairāk par vienu trešdaļu.Lai aizsargātu mazus bērnus no saules stariem, uzstādiet pie aizmugurējiem logiem saulsargus.Drošības apsvērumu dēļ neatstājiet:– bērnu automašīnā vienu pašu un bez uzraudzības;– bērnu vai dzīvnieku automašīnā ar aizvērtiem logiem, ja automašīna novietota saulē;– atslēgas automašīnas salonā, bērniem viegli pieejamā vietā.
Bērnu sēdeklītis aizmugurē
Ar seju braukšanas virzienā vai pretēji
braukšanas virzienam
► Pārbīdiet automašīnas priekšējo sēdekli uz priekšu un paceliet atzveltni tā, lai bērna kājas, atrodoties ar seju braukšanas virzienā vai pretēji tam, nesaskartos ar automašīnas priekšējo sēdekli.► Pārliecinieties, ka uz priekšu vērsta bērnu sēdeklīša atzveltne pēc iespējas cieši pieguļ automašīnas aizmugurējā sēdekļa atzveltnei, bet vislabāk — saskaras ar to.
Bērnu sēdeklītis priekšā
► Noregulējiet priekšējo pasažiera sēdekli
augstākajā un vidēji gareniskā pozīcijāar paceltu atzveltni.
66
Automašīnas vadīšana
Ieteikumi par braukšanu
► Ievērojiet ceļu satiksmes drošības noteikumus un rīkojieties uzmanīgi jebkuros braukšanas apstākļos.► Vērojiet vidi un turiet rokas uz stūres, lai jebkurā brīdī būtu gatavi reaģēt uz jebkuru situāciju.► Brauciet vienmērīgi, paredziet bremzēšanas ceļu un saglabājiet lielāku attālumu, it īpaši sliktos laika apstākļos.► Apturiet automašīnu, lai veiktu darbības, kurām nepieciešama pilnīga uzmanība (piemēram, regulēšanu).► Garu ceļojumu laikā ieteicams atpūsties ik pēc divām stundām.
Svarīgi!
Nekad neatstājiet motoru darbojamies slēgtā telpā bez pietiekamas ventilācijas. Iekšdedzes dzinēji rada tādas toksiskas izplūdes gāzes kā oglekļa monoksīds. Saindēšanās un nāves risks!
Ļoti aukstā ziemas laikā (kad temperatūra ir zemāka par -23 °C) pirms kustības uzsākšanas jāļauj dzinējam 4 minūtes darboties, lai nodrošinātu pareizu darbību un ilgu automašīnas, pārnesumkārbas un dzinēja mehānisko daļu kalpošanas laiku.
Nekādā gadījumā nebrauciet ar ieslēgtu stāvbremzi. Pastāv bremžu sistēmas pārkaršanas un sabojāšanas risks.
Nenovietojiet automašīnu vai neatstājiet iedarbinātu uz viegli uzliesmojošas virsmas (sausa zāle, lapas, papīri u.c.). Automašīnas atgāzu izplūdes sistēma ir ļoti karsta pat dažas minūtes pēc dzinēja izslēgšanas. Ugunsgrēka risks!
Nekādā gadījumā neatstājiet automašīnu ar ieslēgtu dzinēju bez uzraudzības. Ja jums jāatstāj automašīna ar ieslēgtu dzinēju, ieslēdziet stāvbremzi un atkarībā no pārnesumkārbas veida, ieslēdziet pārnesumu tukšgaitā vai pozīcijā N vai P.
Nekad neatstājiet bērnus bez uzraudzības automašīnā.
Lai nodrošinātu automašīnas ilgu kalpošanu un jūsu drošību, atcerieties, ka automašīna
lietojama saskaņā ar konkrētiem piesardzības pasākumiem, kā aprakstīts tālāk:
Manevrējiet uzmanīgi, ar zemu ātrumu
Automašīnas izmēri ir atšķirīgi no vieglās automašīnas platuma, augstuma, garuma un dažus šķēršļus pamanīt ir grūti. Manevrējiet lēnām.Pirms pagrieziena veikšanas pārbaudiet, vai vidējā augstumā malās nav šķēršļu.
Pirms braukšanas atpakaļgaitā pārbaudiet, vai nav šķēršļu, it īpaši augstā līmenī aiz automašīnas. Ja pievienotas kāpnes, pievērsiet uzmanību ārējiem izmēriem.
Pareiza automašīnas piekraušana
Kravas masai ir jāatbilst ražotāja noteiktajai kopējai kravnesībai.Lai neradītu automašīnas nelīdzsvarotību, slodze ir jāsadala un smagākā krava ir jānovieto uz zemes aizmugurējo riteņu priekšā.Nav ieteicams smagu kravu novietot jumta bagāžniekā. Piekraušana nozīmē arī maksimālās noteiktās jumta reliņu stiprinājumu vietu slodzes ievērošanu. Nepārsniedziet maksimālo pieļaujamo masu saskaņā ar CITROËN noteiktajām robežvērtībām. Krava ir kārtīgi jānostiprina. Krava, kas nav kārtīgi nostiprināta automašīnā, var radīt traucējumus automašīnas vadībā un var radīt draudus drošībai.
Ja jūsu automašīna ir aprīkota ar iekrāvēju, kravas augstumam un platumam ir jāietilpst kopējos automašīnas izmēros.
Droša un efektīva automašīnas vadīšana
Pagriezienus veiciet uzmanīgi. Paredziet bremzēšanu, jo bremzēšanas ceļš palielinās, ja ceļš ir slapjš vai apledojis. Pievērsiet uzmanību uz vēja brāzmām, kas rada pretestību uz automašīnas sāniem.
Pareiza eko-vadīšana ietaupa degvielu, tāpēc paātrinājumus veiciet pakāpeniski un pielāgojiet braukšanas ātrumu atkarībā no situācijas.Nodrošiniet pietiekami savlaicīgu virzienrādītāju ieslēgšanu, lai informētu citus satiksmes dalībniekus.
Piesardzības pasākumi
Riepām jābūt piepumpētām līdz minimālajam spiediena līmenim, kas norādīts uz uzlīmes vai par 0,2 līdz 0,3 bāriem palielināts garāku braucienu gadījumā.
Pa applūdušiem ceļiem
Ir ļoti ieteicams nebraukt pa applūdušiem ceļiem, jo tas var nopietni sabojāt automašīnas dzinēju, pārnesumkārbu, kā arī elektriskās sistēmas.
Ja jums tomēr ir jābrauc pa applūdušu ceļu:► pārbaudiet, vai ūdens dziļums nav lielāks par 15 cm, tostarp ņemot vērā arī citu braucēju radītos viļņus;► dezaktivējiet „Stop & Start” funkciju;
► brauciet pēc iespējas lēnāk bez apstāšanās; nekādā gadījumā nepārsniedziet ātrumu 10 km/h;
67
Automašīnas vadīšana
6Pareiza eko-vadīšana ietaupa degvielu, tāpēc paātrinājumus veiciet pakāpeniski un pielāgojiet braukšanas ātrumu atkarībā no situācijas.Nodrošiniet pietiekami savlaicīgu virzienrādītāju ieslēgšanu, lai informētu citus satiksmes dalībniekus.
Piesardzības pasākumi
Riepām jābūt piepumpētām līdz minimālajam spiediena līmenim, kas norādīts uz uzlīmes vai par 0,2 līdz 0,3 bāriem palielināts garāku braucienu gadījumā.
Pa applūdušiem ceļiem
Ir ļoti ieteicams nebraukt pa applūdušiem ceļiem, jo tas var nopietni sabojāt automašīnas dzinēju, pārnesumkārbu, kā arī elektriskās sistēmas.
Ja jums tomēr ir jābrauc pa applūdušu ceļu:► pārbaudiet, vai ūdens dziļums nav lielāks par 15 cm, tostarp ņemot vērā arī citu braucēju radītos viļņus;► dezaktivējiet „Stop & Start” funkciju;
► brauciet pēc iespējas lēnāk bez apstāšanās; nekādā gadījumā nepārsniedziet ātrumu 10 km/h;
► neapstājieties un neizslēdziet dzinēju.Tiklīdz esat izbraucis(-kusi) no applūdušā ceļa un ir tam piemēroti apstākļi, vairākas reizes viegli piebremzējiet, lai nožāvētu bremžu diskus un uzlikas.Ja jums rodas šaubas par automašīnas stāvokli, sazinieties ar CITROËN pārstāvniecību vai kvalificētu remontdarbnīcu.
Automašīnas vilkšanas
gadījumā
Piekabe rada velkošās automašīnas papildu slodzi, un, velkot piekabi, autovadītājam jābūt īpaši uzmanīgam.
Nepārsniedziet maksimālo velkamo masu.Augstumā: samaziniet maksimālo slodzi par 10 % uz 1 000 metru augstumu; gaisa blīvums sarūk līdz ar augstumu un samazinās dzinēja veiktspēja.
Jauna automašīna: nevelciet piekabi, kamēr ar automašīnu vēl nav nobraukti vismaz 1 000 kilometri.
Kad āra temperatūra ir augsta, ieteicams pēc automašīnas apturēšanas 1–2 minūtes darbināt dzinēju tukšgaitā, lai to atdzesētu.
Pirms braukšanas uzsākšanas
Vilcējspēks uz sakabi
► Sadaliet kravu piekabē tā, lai smagākie priekšmeti atrastos pēc iespējas tuvāk asij un vilcējspēks (punktā, kur tas savieno jūsu automašīnu), ar kuru notiek iedarbība uz sakabi, būtu tuvs maksimālajam atļautajam, tomēr to nepārsniegtu.
Riepas
► Pārbaudiet spiedienu velkošās automašīnas un piekabes riepās un ievērojiet ieteicamos spiedienus.
Apgaismojums
► Pārbaudiet piekabes elektriskās signālugunis un automašīnas galveno lukturu staru kūļa augstumu.
Ja tiek izmantota oriģinālā CITROËN piekabe, lai izvairītos no skaņas signāla, palīgsistēma automašīnas novietošanai stāvvietā tiks automātiski atslēgta.
Braukšanas laikā
Dzesēšana
Piekabes vilkšana augšup paaugstina dzesēšanas šķidruma temperatūru. Maksimālā velkamā slodze ir atkarīga no nogāzes slīpuma un ārējās gaisa temperatūras. Ventilatora dzesēšanas jauda nepalielinās reizē ar dzinēja apgriezienu skaitu.
68
Automašīnas vadīšana
► Samaziniet braukšanas un dzinēja ātrumu, lai mazinātu uzkaršanu.Jebkurā gadījumā sekojiet dzesēšanas šķidruma temperatūrai.Ja iedegas brīdinājuma signāllampiņa un brīdinājuma signāllampiņa STOP, tiklīdz iespējams, apturiet automašīnu un izslēdziet dzinēju.
Bremzes
Velkot piekabi, palielinās bremzēšanas attālums. Lai izvairītos no bremžu sakaršanas, ieteicams bremzēt ar dzinēju.
Sānvējš
Atcerieties par paaugstināto jutību pret vēju, kāda būs jūsu automašīnai.
Pretaizdzīšanas
aizsardzība
Elektroniskā
pretiedarbināšanas sistēma
Atslēga ietver elektronisku imobilaizera ierīci.Šī ierīce noslēdz dzinēja padeves sistēmu. Tā automātiski aktivizējas, kad atslēga ir izņemta no aizdedzes.Kad aizdedzes atslēga ir ieslēgta, starp atslēgu un elektronisko imobilaizeru tiek izveidots dialogs.
Šī lampiņa nodziest, kad atslēga ir atpazīta, aizdedze ir ieslēgta un dzinēju var iedarbināt.
Ja atslēga netiek atpazīta, dzinēju nevar iedarbināt. Izmantojiet citu atslēgu, un bojāto atslēgu nogādājiet CITROËN izplatītājam pārbaudei.
Rūpīgi pierakstiet katras atslēgas numuru. Atslēgas nozaudēšanas gadījumā CITROËN pārstāvniecībā palīdzību var saņemt ātrāk un efektīvāk, ja var uzrādīt šo numuru un konfidenciālo karti.
Neveiciet nekādus elektroniskā imobilaizera sistēmas pārveidojumus.Augstfrekvences tālvadības pults ir jutīga sistēma. Nespēlējieties ar to. Nejauši to nospiežot kabatā, Jūs riskējat nejauši atslēgt automašīnu.Citu augstfrekvences aparātu izmantošana (mobilie tālruņi, dzīvokļu apsardzes
sistēmas…) vienlaikus var īslaicīgi traucēt tālvadības pults darbību.Ja atslēga ir pretzādzības sistēmas režīmā, tālvadības pults nedarbojas arī pie izslēgtas aizdedzes, izņemot darbības atjaunošanas funkciju.
Braukšana ar aizslēgtām durvīm var apgrūtināt glābēju piekļuvi salonam ārkārtas gadījumā.Drošības apsvērumu dēļ (bērni automašīnā) izņemiet atslēgu no slēdzenes arī tad, ja atstājat automašīnu tikai uz īsu brīdi.
Pērkot lietotu automašīnu:– pārbaudiet, vai jums ir arī automašīnas identifikācijas karte,– CITROËN pārstāvniecībā lieciet pārbaudīt automašīnas atslēgas, lai pārliecinātos, vai tikai ar jūsu rīcībā esošajām atslēgām ir iespējams iedarbināt automašīnu.
Konfidenciālā karte
Tā tiek izsniegta kopā ar atslēgu dublikātiem, saņemot automašīnu.Uz kartes atrodas identifikācijas kods, kas nepieciešams, lai CITROËN pārstāvniecībā varētu veikt jebkādas darbības ar jūsu automašīnas elektronisko pretaizdzīšanas
sistēmu. Šis kods ir pārklāts ar plēvi, kura jānoplēš tikai nepieciešamības gadījumā.Glabājiet karti drošā vietā un nekad neatstājiet to automašīnā.Tomēr, ja dodaties tālos braucienos, ieteicams karti ņemt līdzi, līdzīgi kā jūsu personīgos dokumentus.
Dzinēja iedarbināšana un
izslēgšana
Aizdedzes slēdzis
Pozīcija STOP: pretaizdzīšanas sistēma.Aizdedze ir izslēgta.Pozīcija MAR: aizdedze ir ieslēgta.Atsevišķus piederumus varat izmantot.Pozīcija AV V: starteris.
70
Automašīnas vadīšana
► nospiediet sarkano pogu, tad pagrieziet atslēgu līdz pozīcijai BATT.Akumulators pārslēdzas gaidstāves režīmā pēc aptuveni 7 minūtēm.Šis laika periods ir nepieciešams, lai:– lietotājs varētu atstāt automašīnu un aizslēgt durvis, izmantojot tālvadības pulti;– nodrošinātu, ka visas automašīnas elektrosistēmas ir dezaktivētas.
Ja akumulators ir gaidstāves režīmā, automašīnā ir iespējams iekļūt, tikai atslēdzot mehānisko slēdzeni vadītāja puses durvīs.
Izmantojot akumulatora gaidstāves režīmu, informācija (laiks, datums, radio stacijas utt.) tiek saglabāta atmiņā.
Lai izslēgtu akumulatoru gaidstāves režīmu:► pagrieziet atslēgu līdz pozīcijai MAR - ON;► iedarbiniet automašīnu kā parasti (pozīcija AV V).
Stāvbremze
Nobloķēšana
► Lai novērstu automašīnas izkustēšanos no vietas, iedarbiniet stāvbremzi.► Pirms izkāpjat no automašīnas, vienmēr pārbaudiet, vai stāvbremze ir pievilkta līdz galam.
Iedarbiniet stāvbremzi tikai tad, kad automašīna stāv.
Novietojot automašīnu uz slīpas virsmas, pagrieziet riteņus pret ietves malu un pavelciet stāvbremzi uz augšu.Ieslēgšanai pārnesumā pēc transportlīdzekļa apturēšanas nav nozīmes, īpaši, ja transportlīdzeklī ir krava.
Hidrauliskās bremžu sistēmas kļūmes gadījumāBraukšanas laikā, lai novērstu negaidītu automašīnas izkustēšanos, stāvbremzes izmantošanas laikā spiediet bremžu pedāli.Šajos īpašajos apstākļos ir ieteicams stāvbremzi viegli pavilkt uz augšu, lai nenobloķētu aizmugurējos riteņus - pastāv buksēšanas risks!
Atslēgšana
► Lai atlaistu stāvbremzi, viegli pavelciet sviru uz augšu un nospiediet pogu.
Šīs signāllampiņas iedegšanās, automašīnai braucot, norāda, ka stāvbremze nav atlaista vispār vai līdz galam.
Manuālā pārnesumkārba
Lai viegli pārslēgtu pārnesumus, vienmēr līdz galam piespiediet sajūga pedāli.Lai izvairītos no jebkāda traucējuma zem pedāļiem:– pārbaudiet, vai paklājs ir pareizi novietots,– nekad vienu virs otra nenovietojiet vairākus paklājus.Neturiet roku uz sviras roktura, jo pat neliels spiediens uz sviras rokturi, ilgstoši atkārtots, var iespaidot pārnesuma kārbas iekšējo elementu nolietojumu.
Atpakaļgaitas pārnesuma
ieslēgšana
► Paceliet gredzenu zem pārslēga galvas, lai ieslēgtu atpakaļgaitas pārnesumu.
Nekādā gadījumā neieslēdziet atpakaļgaitu pirms automašīna ir pilnībā apstājusies.
Darbība ir jāveic lēnām, lai mazinātu troksni, kas rodas, ieslēdzot atpakaļgaitas pārnesumu.
Ja automašīna ar tiem ir aprīkota, ieslēdzot atpakaļgaitas pārnesumu tiek aktivizēti stāvvietā novietošanas sensori; atskan skaņas signāls.Plašāku informāciju par automašīnas novietošanas stāvvietā sensoriem skatiet attiecīgajā sadaļā.
Pārnesumu maiņas
indikators
Atkarībā no versijas un dzinēja, sistēma samazina degvielas patēriņu, iesakot pārslēgties augstākā pārnesumā.Ieteikumi par pārnesuma izvēli nav uzskatāmi par obligātiem. Patiesībā, ceļa segums,
satiksmes intensitāte vai drošība tomēr ir noteicošie elementi optimālā pārnesuma izvēlei. Vadītājs izlemj, vai sekot vai nesekot sistēmas norādēm.Sistēmu nevar dezaktivēt.
Darbība
Informācija redzama mērinstrumentu paneļa ekrānā norādes SHIFT (pārslēgt)