11 4
Gadījumā, ja neizdodas
Priekšējie lukturi
1.Tālās gaismas priekšējie lukturi
2.Tuvās gaismas priekšējie lukturi
3.Virzienrādītāji
4.Stāvgaismas / dienas gaitas lukturi
► Atveriet motora pārsegu un kārtīgi nostipriniet pārsega balstu.► Lai piekļūtu lukturiem un spuldzēm, ievietojiet roku aiz luktura bloka.
► Uzlieciet uz fiksācijas skrūves pagarināto uzgriezni A, riteņa noņemšanas atslēgu D un riteņa stieni B.► Grieziet visu šo vienumu pulksteņrādītāja virzienā, lai pilnībā satītu kabeli un paceltu riteni, cik augstu iespējams zem automašīnas.► Pārliecinieties, ka ritenis kārtīgi pieguļ automašīnas grīdai un ir redzama vinčas grope G.► Nolieciet instrumentus un riteņa dekoratīvo disku (atkarībā no versijas).
Plašāku informāciju par automašīnas identifikācijas elementiem, it īpaši riepu spiediena uzlīmi, skatiet attiecīgajā sadaļā.
Spuldzes nomaiņa
Lukturiem ir polikarbonāta virsma, kas pārklāta ar aizsargkārtiņu:► netīriet tos ar sausu vai abrazīvu drānu, mazgāšanas līdzekli vai šķīdinātāju;► izmantojiet sūkli un ziepjūdeni vai pH neitrālu līdzekli;► izmantojot augstspiediena mazgātāju grūti notīrāmu traipu likvidēšanai, nevērsiet to ilgstoši pret lukturiem vai to malām, lai nesabojātu to aizsargpārklājumu un blīvējumu.
Spuldze jānomaina tikai tad, kad aizdedze ir izslēgta un lukturi ir bijuši izslēgti vairākas minūtes. Pastāv nopietna apdeguma risks!► Nepieskarieties spuldzēm ar pirkstiem. Izmantojiet neplūksnainu drānu.Noteikti izmantojiet tikai UV tipa spuldzes, lai nesabojātu priekšējo lukturi.Bojāto spuldzi vienmēr nomainiet tikai ar tāda
paša tipa un specifikācijas jaunu spuldzi.
Atsevišķos laika apstākļos (zema gaisa temperatūra, mitrums) zem priekšējo galveno lukturu stikla var parādīties viegls kondensāta pārklājums; tas pazudīs dažu minūšu laikā pēc gaismu ieslēgšanas.
Spuldžu veidi
Automašīnai ir dažāda veida spuldzes. Lai izņemtu tās:
Veids AStikla spuldze — velciet to viegli, jo tā ir ievietota ar spiedienu.
Veids BBajonetes veida cokola spuldze — piespiediet spuldzi, tad pagrieziet to pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam.
Veids CCilindriskā spuldze — viegli atvienojiet kontaktvietas.
Veids DHalogēna spuldze — izņemiet fiksēšanas atsperi no ligzdas.
11 8
Gadījumā, ja neizdodas
► Noņemiet attiecīgo vāciņu, izņemot tā septiņas fiksācijas skrūves (furgons)vai► noņemiet attiecīgo vāciņu, pavelkot to aiz roktura, lai atbrīvotu no fiksatoriem (kombi).► Atvienojiet elektronisko savienotāju, nospiežot tā centrālo mēlīti.► Izņemiet luktura bloka divus fiksācijas uzgriežņus.
► Pavelciet luktura bloku no ārpuses.
► Izņemiet spuldzes turētāja sešas fiksācijas skrūves.► Atveriet trīs fiksācijas mēlītes un izvelciet spuldzes turētāju no ietvara.► Nomainiet spuldzi.► Lai ievietotu spuldzi atpakaļ, veiciet šīs darbības pretējā secībā.
Reģistrācijas zīmes
apgaismojuma lampas
Veids C, C5W – 5W
► Nospiediet punktu, uz kuru norāda bultiņa, un noņemiet caurspīdīgo plastmasu.► Izņemiet bojāto spuldzi, atvienojot abus kontaktus.► Pēc spuldzes nomaiņas pārliecinieties, ka jaunā spuldze ir nofiksēta starp abiem kontaktiem.► Uzlieciet atpakaļ caurspīdīgo plastmasu un piespiediet, lai nofiksētu.
Trešais bremžu lukturis
Veids A, W5W – 5W (x 4)
► Izņemiet luktura bloka divas fiksējošās skrūves.► Izvelciet spuldzi virzienā uz sevi.
11 9
Gadījumā, ja neizdodas
8
► Izņemiet spuldzes turētāju, iespiežot abas mēlītes uz iekšu.► Izņemiet bojāto spuldzi, to pavelkot.► Nomainiet spuldzi.
Drošinātāja nomaiņa
Trīs drošinātāju bloki atrodas priekšējā paneļa kreisajā pusē, labās puses statnī un motora nodalījumā.Apzīmējumi norādīti tikai tiem drošinātājiem, ko var nomainīt lietotājs. Lai veiktu jebkuru citu darbu, sazinieties ar CITROËN izplatītāju vai kvalificētu remontdarbnīcu.
Norāde profesionāliem remonta veicējiem: pilnu informāciju par
drošinātājiem un relejiem skatiet informācijā par vadojumu un shēmās, kas pieejamas CITROËN pārstāvniecībā.
Drošinātāju izņemšana un
ievietošana
LabsBojāts
Pirms drošinātāja maiņas, jānoskaidro un jānovērš bojājuma iemesls. Drošinātāju numuri ir norādīti uz drošinātāju bloka paneļa.Vienmēr aizstājiet pārdegušo drošinātāju ar tāda paša nomināla drošinātāju.
CITROËN neuzņemas atbildību par izmaksām, kas radušās, veicot automašīnas remontu vai novēršot darbības traucējumus, kuri radušies CITROËN nepiegādātu un neieteiktu piederumu uzstādīšanas rezultātā vai uzstādot neatbilstoši specifikācijām, it īpaši tad, ja visu pievienoto papildaprīkojumu kopējais energopatēriņš ir lielāks par 10 miliampēriem.
126
Gadījumā, ja neizdodas
tehnoloģiju un specifikācijām; tā nomaiņa vai atslēgšana ir jāveic vienīgi CITROËN pārstāvniecībā vai kvalificētā remontdarbnīcā.
Pēc akumulatora ievietošanas atpakaļ CITROËN pārstāvniecībā vai kvalificētā remontdarbnīcā Stop & Start sistēma aktivizēsies tikai pēc ilgstošas automašīnas imobilizācijas, kuras ilgums atkarīgs no laika apstākļiem un akumulatora uzlādes stāvokļa (līdz pat 8 stundām).
Vilkšana
Vispārīgi ieteikumiIevērojiet braukšanas valstī spēkā esošos likumus.Pārbaudiet, lai velkošās automašīnas svars ir lielāks par velkamās automašīnas svaru.Vadītājam jāatrodas pie velkamās automašīnas stūres, un viņam ir jābūt derīgai vadītāja apliecībai.Velkot automašīnu ar visiem 4 riteņiem uz zemes, vienmēr izmantojiet atbilstošu cieto sakabi; troses un siksnu lietošana ir aizliegta.Velkošajai automašīnai kustība jāuzsāk pakāpeniski.Kad tiek vilkta automašīna, kuras dzinējs ir izslēgts, nav nekādas papildu bremzēšanas vai stūrēšanas.
Jāizsauc profesionāls automašīnu evakuators, ja:– automašīna ir sabojājusies uz autostrādes vai ātrgaitas šosejas;– pārnesumkārbu nav iespējams ieslēgt neitrālajā pārnesumā, nav iespējams atbloķēt stūri vai atlaist stāvbremzi;– ja nav iespējams vilkt automašīnu ar automātisko pārnesumkārbu, dzinējam darbojoties;– jāvelk, uz zemes atrodoties tikai diviem riteņiem;– automašīnai ir četru riteņu piedziņa;– ja nav vilkšanai piemērota sakabes āķa utt.
Vilkšanas ierobežojumi
Automašīnas tips(Dzinējs/pārnesumkārba) pārnesumkārba
Priekšējie riteņi pieskaras zemeiAizmugurējie riteņi pieskaras zemeiAr platformu4 riteņi uz zemes ar jūgstieni
Iekšdedzes/manuālā
Šīs automašīnas vilkšana
Noņemamā vilkšanas cilpa atrodas instrumentu kastē zem priekšējā pasažiera sēdekļa.
► Atklipsējiet vāku, izmantojot plakanu instrumentu.
140
Īpatnības
Ekipāžas kabīne
Ekipāžas kabīnē, kas ir pieejama furgonu versijām, ir vienlaidu sēdeklis, drošības jostas, uzglabāšanas nodalījums un sānu logi.
Tā ir atdalīta no iekraušanas zonas ar ļoti izturīgu starpsienu, nodrošinot komfortu un drošību.
Aizmugures sola tipa
sēdeklis
Šis ergonomiskais vienlaidu sēdeklis ir paredzēts četrām personām.
Nodalījuma vieta
Zem vienlaidu sēdekļa ir pieejama nodalījuma vieta.No kabīnes pabīdiet sēdekli uz priekšu, lai tai piekļūtu.
Nebīdiet sēdekli braucot.Neko nepiestipriniet kabīnes stiprinājuma konstrukcijai.Nepārsniedziet reģistrācijas apliecībā norādīto pārvadājamo pasažieru skaitu.
Aizmugurē esošajā kravas zonā ir paredzēts pārvadāt tikai preces.Mēs iesakām preces un smagus priekšmetus
novietot pēc iespējas tuvāk priekšpusei kravas zonā (tuvāk kabīnei) un nostiprināt ar
siksnām, izmantojot kravas stiprinājuma āķus uz grīdas.
Bērnu sēdeklīši
Neuzstādiet bērnu sēdeklīšus, atbalsta sēdeklīšus vai pārnēsājamās bērnu gultiņas uz kabīnes aizmugurējiem sēdekļiem.
Šasija ar kabīni /
Platforma ar kabīni
Šasijas ar kabīni un platformas ar kabīni versijas ir aprīkotas ar kabīni, fiksētu platformu un specifiskiem aizmugures lukturiem.
Šīm versijām ir pieejams arī cits aprīkojums:– dubultā kabīne;– pašizgāzējs.
Papildu informāciju par šo aprīkojumu skatiet attiecīgajā sadaļā.
Spuldzes nomaiņa
Lai iegūtu papildinformāciju par spuldžu veidiem, skatiet attiecīgo sadaļu.
Aizmugures lukturi
1.Virzienrādītāji
Veids B, PY21W – 21W
2.Bremžu lukturiVeids B, P21W – 21W
3.StāvgaismasVeids A, W5W – 5W
4.Atpakaļgaitas lukturiVeids A, W16W – 16W
5.Miglas lukturiVeids A, W16W – 16W
► Atrodiet bojāto spuldzi.
148
Īpatnības
Šasija ar dubulto kabīniPlatforma ar dubulto kabīni
L3L4L2L3L4
LKopējais garums5 8436 2085 7386 2286 678
AGarenbāze4 0353 4504 035
BPriekšējā pārkare948948
CAizmugures pārkare8601 2251 3401 2451 695
DPlatums (ar/bez spoguļiem)2 508/2 050-/2 100
-Aprīkojamais platums--
-Maksimālais aprīkojamais platums--
EPriekšējās šķērsbāzes platums1 8101 810
-Aizmugures šķērsbāzes platums1 7901 790
-Palielināts aizmugures šķērsbāzes platums1 9801 980
FKopējais augstums2 2542 153
-Maksimālais aprīkojamais augstums--
Pašizgāzējs
Gāžamo kasti paceļ automašīnas akumulatora darbināta hidroelektriska iekārta.
Pacelšana un nolaišana tiek kontrolēta, piespiežot attiecīgās pogas uz magnētiskās un noņemamās tālvadības pults, kas atrodas uz balsta kabīnē.Gāžamo kasti paceļ iekārtas motors.
149
Īpatnības
10Pašizgāzējs
Gāžamo kasti paceļ automašīnas akumulatora darbināta hidroelektriska iekārta.
Pacelšana un nolaišana tiek kontrolēta, piespiežot attiecīgās pogas uz magnētiskās un noņemamās tālvadības pults, kas atrodas uz balsta kabīnē.Gāžamo kasti paceļ iekārtas motors.
Nolaišanu veic solenoīda vārsts, kas atver statņa eļļas padevi.Pateicoties pretnokrišanas sistēmai, gāžamās kastes nolaišana, statiska stāvēšana un pacelšana notiek droši.
Ieteikumi par drošību
Nekad nebrauciet ar nolaistu pakaļējo bortu.Pārliecinieties, ka izkraušanas laikā apkārt (uz zemes vai augstāk par to) nav cilvēku vai šķēršļu.Nekad neatstājiet gāžamo kasti paceltu, ja tā netiek izmantota.Pakaļējā borta augšdaļai sagāšanas laikā vienmēr ir jābūt bloķētai.Ievērojiet automašīnas taras plates kravnesību.
Regulāri pārbaudiet, vai piekares ir labā stāvoklī un riepas piepumpētas līdz ieteicamajam spiedienam.Izkārtojiet kravu vienmērīgi pa gāžamo kasti.Pārvadājiet homogēnus produktus, kas viegli plūst.Nekādā gadījumā nebrauciet, pat ne lēnām, ar paceltu gāžamo kasti.
Izgāšanu veiciet uz līdzenas un cietas virsmas: slīpa vai nelīdzena virsma var radīt gravitācijas centra nobīdi, kas ietekmē visas automašīnas stabilitāti.
155
Audio sistēma
11Audio sistēma
Multivides audiosistēma —
Bluetooth® tālrunis
Sistēma ir aizsargāta, un tā var darboties vienīgi jūsu automašīnā.
Drošības dēļ šīs darbības, kurām nepieciešama nedalīta vadītāja uzmanība, ir veicamas, vienīgi automašīnai stāvot.Ja dzinējs ir izslēgts, sistēma pēc enerģijas taupīšanas režīma ieslēgšanās izslēdzas, lai neizlādētu akumulatoru.
Pirmās darbības
Ieslēgšana/izslēgšana, skaļuma iestatīšana.Atlasiet FM un AM viļņu diapazonu.
Atlasiet USB vai AUX avotu.
Savienoto tālruņu saraksta attēlošana.
Griežot: virzīšanās cauri sarakstam vai radio stacijas noregulēšana.Nospiežot: uz ekrāna attēlotās izvēles apstiprināšana.Informācija par pašreizējo radio staciju vai mediju avotu.Atlasiet iepriekš iestatītas radio stacijas.FM-A, FM-B, FM-C, AM-A, AM-B, AM-C.Atveriet izvēlni un iestatiet izvēlētās funkcijas.Radio pogas 1 līdz 6:Atlasiet iepriekš iestatītu radio staciju.Paturot nospiestu: radio stacijas saglabāšana
atmiņā.Nejauša atskaņošana (jauktā secībā)
Skaņdarba atkārtošana.
Atslēgt/apturēt skaņu.
Automātiska zemāku frekvenču meklēšana.Iepriekšējā USB ieraksta atlasīšana.
Piespiežot un turot: ātra pārtīšana atpakaļ.Automātiska augstāku frekvenču meklēšana.Nākamā USB ieraksta atlasīšana.Piespiežot un turot: ātra pārtīšana uz priekšu.Pašreizējās darbības pārtraukšanaAtgriezties ekrānu sazarojumā (izvēlne vai mape).
Vadības ierīces pie stūres
USB/iPod, AUX un Bluetooth® avotu pauzes funkcijas aktivizēšana/dezaktivēšana.Radio skaņas izslēgšanas funkcijas aktivizēšana/deaktivizēšana.Mikrofona aktivizēšana/dezaktivēšana tālruņa sarunas laikā.Pārslēgšana uz augšu vai uz leju: balss paziņojumu, mūzikas, brīvroku sistēmas un īsziņu lasītāja skaļuma palielināšana vai samazināšana.Balss atpazīšanas aktivizēšana.
Balss paziņojuma apturēšana, lai sāktu jaunu balss komandu.Balss atpazīšanas apturēšana.Ienākošā zvana pieņemšana.Otra ienākošā zvana pieņemšana, pirmajam ieslēdzot gaidīšanas režīmu.Balss atpazīšanas aktivizēšana tālruņa funkcijai.Balss paziņojuma apturēšana, lai dotu citu balss komandu.Balss atpazīšanas apturēšana.