Page 73 of 400

71
2
Durys ir gaubtai
308_lt_Chap02_ouvertures_ed02-2013
Panoraminis stogas
A t i d e n g i m a s
Paspauskite jungiklį iš galinės pusės, neįveikdami didesnio pasipriešinimo ribos. Užuolaida sustos, kai tik atleisite jungiklį.
Elektra valdoma užtamsinimo užuolaida
U ž d e n g i m a s
Paspauskite jungiklį iš priekinės pusės, neįveikdami didesnio pasipriešinimo ribos. Užuolaida sustos, kai tik atleisite jungiklį.
Suspaudimo atveju
Jei judėjimo metu užuolaida ką nors suspaudė, jūs turite pakeisti jos judėjimo kryptį. Naudokitės jungikliu.
Tai yra patamsintas stiklinis stogas, teikiantis automobilio salonui daugiau šviesumo ir matomumo. Jo elektra valdoma užtamsinimo užuolaida pagerina šiluminį ir akustinį komfortą.
Jūs taip pat galite spausti arba traukti jungiklį įveikdami didesnio pasipriešinimo ribą: kai atleisite jungiklį, užuolaida atsidengs arba užsidengs
iki galo . Iš naujo paspaudus jungiklį užuolaidos judėjimas sustabdomas.
Palikdami automobilį, netgi trumpam, nepamirškite visada išjungti uždegimo kontakto. Kai vairuotojas naudojasi užuolaidos jungikliais, jis turi įsitikinti, kad niekas netrukdo tinkamam užuolaidos manevrui. Vairuotojas turi pasirūpinti, kad keleiviai tinkamai naudotųsi užuolaida. Atlikdami užuolaidos manevrą atkreipkite dėmesį į vaikus.
Page 74 of 400

72
Durys ir gaubtai
308_lt_Chap02_ouvertures_ed02-2013
Degalų bakas
Tam, kad degalų matuoklis imtų matuoti degalų kiekį, turi būti pripilta ne mažiau kaip 10 litrų degalų. Atidarius degalų bako kamštį gali pasigirsti oro išleidimo garsas. Šis normalus reiškinys atsiranda dėl degalų tiekimo sistemos sandarumo ir dėl to susidarančio slėgio.
A t i d a r y m a s
Kai automobilis turi "Stop & Start" (sustabdymo ir užvedimo) sistemą, niekada nepilkite degalų, kai variklis yra išsijungęs STOP būdu; būtinai išjunkite
kontaktą raktu arba mygtuku START/STOP, jei jūsų automobilis turi beraktę įlipimo ir užvedimo sistemą.
- Jei jūsų automobilis turi beraktę įlipimo ir užvedimo sistemą, atrakinkite automobilį. - Spauskite liuką (galinę jo pusę), po to patraukite jį.
Degalų pripildymas
Nuimkite kamštį ir padėkite jį ant laikiklio (ant liuko). Įstatykite pistoletą taip, kad jis įsikištų iki atramos (kad nuspaustų metalinę sklendę A ) . A ) . A Pripilkite degalų. Nepilkite jų daugiau kaip iki trečiojo pistoleto išsijungimo, antraip gali atsirasti gedimų. Uždėkite kamštį ant bako angos ir užsukite jį sukdami į dešinę. Paspauskite degalų bako dangtelį, kad jį uždarytumėte (automobilis turi būti a t r a k i n t a s ) .
Parinkite jūsų automobilio varikliui tinkamų degalų (nurodytų etikete ant bako liuko) pistoletą. Įkiškite raktą į kamštį, jei automobilis užrakinamas paprastu raktu. Atsukite kamštį sukdami jį į kairę.
Degalų bako talpa: apytiksliai 53 litrai (arba 45 litrai, priklausomai nuo modifikacijos).
Page 75 of 400

73
2
Durys ir gaubtai
308_lt_Chap02_ouvertures_ed02-2013
Minimalus degalų lygis
Kai pasiekiamas minimalus degalų lygis, prietaisų skydelyje užsidega ši lemputė, kartu įsijungia garsinis signalizatorius ir pasirodo pranešimas.
Degalų tiekimo nutraukimas
Jūsų automobilyje yra įrengtas apsauginis mechanizmas, kuris smūgio metu nutraukia degalų tiekimą.
Apsaugos įtaisas leidžia įpilti į baką degalų ir iš kanistro, pilant degalus lėtai. Tam, kad degalai lengviau tekėtų į baką, įkiškite kanistro antgalį taip, kad jis visiškai neprisispaustų prie apsauginės s k l e n d ė s .
Apsauga nuo netinkamų degalų (dyzelio)
Tai mechaninis įtaisas, neleidžiantis įpilti benzino į dyzelinio automobilio degalų baką. Taip variklis apsaugomas nuo sugadinimo dėl šios priežasties. Šis įtaisas yra įrengtas ant degalų bako angos, jis pasirodo nuėmus bako kamštį.
Jei į jūsų dyzelinio automobilio baką įkišamas benzino įpylimo pistoletas, jis atsiremia į sklendę. Sistema lieka užsklęsta ir neleidžia
įpilti degalų. Nespauskite pistoleto jėga, o įkiškite dyzelino pistoletą.
V e i k i m a s
Išvykstant į užsienį
Dyzelino įpylimo pistoletai gali būti skirtingi įvairiose šalyse, todėl kai yra įrengta apsauga nuo pavojaus įpilti netinkamų degalų, gali būti neįmanoma įpilti degalų į baką. Prieš išvykstant į užsienio šalis mes jums rekomenduojame sužinoti PEUGEOT tinklo atstovybėje, ar jūsų automobilio įranga yra pritaikyta tos šalies, į kurią vykstate, naudojamai degalinių įrangai.
Kai lemputė užsidega pirmą jį kartą, bake lieka mažiau negu 10 litrų degalų. Nedelsdami pripilkite į baką degalų, kad automobilis netikėtai nesustotų.
Įpylus jūsų automobiliui netinkamų degalų, baką būtina ištuštinti prieš užvedant variklį.
Jūsų automobilyje yra montuojamas katalizatorius, kuris sumažina nuodingų medžiagų kiekį išmetamosiose dujose. Benzininiams varikliams būtina naudoti degalus be švino. Pripylimo kaklelio skylė yra siauresnė, todėl galima įstatyti tik benzino įpylimo pistoletą.
Page 76 of 400

74
Durys ir gaubtai
308_lt_Chap02_ouvertures_ed02-2013
Benzininių variklių
naudojamų degalų kokybė
Benzininiai varikliai yra visiškai pritaikyti naudoti benzino ir biodegalų mišinį E10 arba E24 (turintį 10 % arba 24 % etanolio), atitinkantį Europos Są jungos standartus EN 228 ir EN 15376. Biodegalus E85 (turinčius 85 % etanolio) galima naudoti išimtinai tik automobiliams, pritaikytiems šiai degalų rūšiai (automobiliams "BioFlex"). Etanolio kokybė turi atitikti Europos Są jungos standartą EN 15293. Tik Brazilijoje pardavinėjami specialiai pritaikyti automobiliai, galintys važinėti biodegalais, turinčiais 100 % etanolio (degalų tipas E100).
Dyzelinių variklių
naudojamų degalų kokybė
Dyzeliniai varikliai yra visiškai pritaikyti naudoti biodegalus, atitinkančius esamus ir būsimus Europos Są jungos standartus (dyzeliną, atitinkantį standartą EN 590, sumaišytą su biodyzelinu, atitinkančiu standartą EN 14214), kurie gali būti pardavinėjami degalinėse (galimos nuo 0 iki 7 % metilo esterio ir riebių jų rūgščių priemaišos). Kai kuriems dyzeliniams varikliams galima naudoti biodegalus B30; tačiau naudojant šiuos degalus turi būti griežtai laikomasi ypatingų sąlygų techninės priežiūros plano. Kreipkitės į PEUGEOT tinklo atstovybę arba kvalifikuotą remonto dirbtuvę. Naudoti bet kokius kitokius (bio)degalus (augalinės arba gyvulinės kilmės grynus arba atskiestus aliejus, naminės gamybos degalus ir pan.) yra kategoriškai draudžiama (kyla pavojus sugadinti variklį ir degalų tiekimo sistemą).
Page 77 of 400

75
3
Patogumo įranga
308_lt_Chap03_confort_ed02-2013
Vairo reguliavimas
Automobiliui stovint paspauskite žemyn svirtelę ir atsklęskite vairo fiksavimą. Prisiderinkite vairo aukštį ir atstumą iki jo, kad būtų tinkama vairavimo padėtis. Užfiksuokite vairą patraukdami svirtelę.
Dėl saugumo šie veiksmai turi būti atliekami automobiliui stovint.
PEUGEOT i-Cockpit
Prieš pradėdami važiuoti, tam kad galėtumėte naudotis specifiniu "PEUGEOT i- Cockpit" ergonomiškumu, nusistatykite vairavimo padėtį šia eilės tvarka: - galvos atramos aukštį, - atlošo palinkimą, - sėdynės aukštį, - išilginę sėdynės padėtį, - atstumą iki vairo, paskui vairo aukštį, - Išorinius ir vidinį veidrodžius.
Atlikę šiuos reguliavimus patikrinkite, ar iš jūsų vairavimo padėties gerai matosi pakeltas prietaisų skydelis per vairo (sumažintų matmenų) viršų.
Prieš atitraukdami atgal sėdynę patikrinkite, kad niekas netrukdytų sėdynės judėjimui atgal, kad nekiltų pavojus ką nors suspausti ar užsiblokuoti sėdynei dėl ant grindų padėtų daiktų ar galinėse vietose sėdinčių keleivių. Jei sėdynė užsiblokavo, iškart nutraukite manevrą.
Page 78 of 400
76
Patogumo įranga
308_lt_Chap03_confort_ed02-2013
Priekinių sėdynių rankinis reguliavimas
Patraukite aukštyn rankenėlę ir perslinkite sėdynę pirmyn arba atgal. Norėdami pakelti sėdynę traukite rankenėlę aukštyn, norėdami nuleisti - spauskite žemyn, - tiek kartų, kiek reikia, kad sėdynė būtų nustatyta į norimą padėtį.
Sukite apvalią ją rankenėlę ir nusistatysite norimą atlošo palinkimą.
Išilginės padėties A u k š č i o Atlošo palinkimo kampo
Dėl saugumo rankinis sėdynių reguliavimas būtinai turi būti atliekamas tik automobiliui stovint.
Sukite apskritą rankenėlę ir nustatysite strėnų atramą į norimą padėtį.
Strėnų atramos
reguliavimas
Page 79 of 400
77
3
Patogumo įranga
308_lt_Chap03_confort_ed02-2013
Elektra reguliuojama vairuotojo sėdynė
Išilginis reguliavimas Atlošo palinkimo kampo
reguliavimas
Sėdimosios dalies aukščio
ir palinkimo reguliavimas
Tam, kad neišsikrautų akumuliatorius, sėdynes reguliuokite veikiant varikliui.
Paspauskite rankenėlę pirmyn arba atgal ir p e r s l i n k s i t e s ė d y n ę . Paspauskite rankenėlę pirmyn arba atgal ir nustatysite atlošo palinkimo kampą. Spauskite galinę rankenėlės dalį aukštyn arba žemyn ir pakelsite arba nuleisite visą sėdynę. Spauskite priekinę rankenėlės dalį aukštyn arba žemyn ir nustatysite norimą sėdynės palinkimo kampą.
Page 80 of 400

78
Patogumo įranga
308_lt_Chap03_confort_ed02-2013
Sistema įsimena elektrinio sėdynių ir veidrodžių reguliavimo padėtis. Ji jums leidžia įrašyti į atmintį ir po to nusistatyti dvi padėtis, naudojantis mygtukais, esančiais ant vairuotojo sėdynės šono.
Vairavimo padėčių atmintis
Padėties įsiminimas
Naudojantis mygtukais M / 1 / 2
Įjunkite kontaktą. Nusistatykite savo sėdynę ir išorinius veidrodžius. Paspauskite mygtuką M , po to, nepraėjus keturioms sekundėms, paspauskite mygtuką 1 arba 2 . Pasigirs signalizatoriaus garsas, jums parodantis, kad padėtis įsiminta. Įsiminus naują reguliavimo padėtį prieš tai buvusi padėtis ištrinama.
Įsimintos padėties nustatymas
Įjungus kontaktą arba veikiant varikliui
Paspauskite mygtuką 1 arba 2 ir nustatysite atitinkamą padėtį. Reguliavimo pabaigą žymi pasigirstantis signalizatoriaus garsas. Jūs galite nutraukti vykstantį judėjimą paspaudę mygtuką M , 1 arba 2 , arba naudodamiesi sėdynės reguliavimo rankenėle. Negalima nustatyti įsimintos padėties važiuojant. Įsimintos padėties nustatymas būna atjungtas maždaug 45 sekundes po kontakto išjungimo.