2
Obsah
■Základní informace
■Ekologicko-ekonomický způsob jízdy
1Palubní systémy
Přístrojová deska 6Kontrolky 6Ukazatele 10
Konfigurace vozidla (MODE) 13Multimediální audiosystém s dotykovou obrazovkou 19Nastavení data a času 20Palubní počítač 20Palubní počítač 20
2Přístup
Klíč 22Dálkové ovládání 22Přední dveře 25Boční posuvné dveře 25Zadní dveře 26Alarm 26Elektrické ovládání oken 27
3Ergonomie a pohodlí
Přední sedadla 29Přední lavice 30Zadní sedadla 31Zadní lavice 31Seřízení volantu 32
Zpětná zrcátka 33Topení a větrání 33Topení / manuální klimatizace 34Automatická klimatizace 35Přídavná topení 36Topení / klimatizace vzadu 37Programovatelné přídavné topení 38Odmlžování - odmrazování čelního okna 40Odmrazování zadního okna 40
Uspořádání kabiny 40Uspořádání vzadu 44Vnější prvky 47
4Osvětlení a viditelnost
Ovladač světel 48Směrová světla 48Automatické světlomety 49Nastavování sklonu světlometů 50Ovládací páčka stěračů 51Výměna stírací lišty stěrače 52
5Bezpečnost
Všeobecná bezpečnostní doporučení 53Výstražná světla 53Zvuková výstraha 54Elektronické řízení stability (ESC) 54Bezpečnostní pásy 57Airbagy 59Dětské sedačky 60Deaktivace předního airbagu spolujezdce 62Sedačky ISOFIX 64
Dětská pojistka 66
6Řízení
Doporučení pro jízdu 67Startování - vypínání motoru 70Pohotovostní systém akumulátoru 70Parkovací brzda 71Převodovky 71Indikátor přeřazení 72
Stop & Start 72Asistent pro rozjezd do svahu 74Detekce poklesu tlaku v pneumatikách 74Pneumatické zavěšení 75Jízdní a manévrovací asistenční systémy – všeobecná doporučení 76Systém Speed Limit recognition and recommendation (rozpoznávání a doporučení nejvyšší povolené rychlosti) 78Omezovač rychlosti 80Tempomat – konkrétní doporučení 81Tempomat 81Tempomat (motor 3L HDi) 83Varování před opuštěním jízdního pruhu 83Systém Blind Spot Detection s detekcí přívěsu 86Aktivní bezpečnostní brzda s funkcí Distance Alert a inteligentním asistentem nouzového brzdění 87Zadní parkovací asistent 90Couvací kamera 91
6
Palubní systémy
Přístrojová deska
1.Rychloměr (km/h nebo mi/h)
2.Obrazovka displeje
3.Palivoměr
4.Teplota chladicí kapaliny
5.Otáčkoměr (x 1 000 ot./min.)
Obrazovka displeje – úroveň 1
V dolní části:– Čas,– Venkovní teplota,– Ujeté kilometry nebo míle,– Palubní počítač (dojezdová vzdálenost, spotřeba atd.),– Sklon světlometů,– Programovatelná výstraha při překročení rychlosti,
– Omezovač rychlosti nebo tempomat,– Indikátor přeřazení,– Stop & Start.V horní části:– Datum,– Ukazatel údržby,– Výstražná hlášení,– Zprávy o stavu funkcí,– Konfigurace vozidla.
Obrazovka displeje – úroveň 2
Na levé straně:– Čas,– Venkovní teplota,– Výstražné nebo stavové kontrolky,– Omezovač rychlosti nebo tempomat.Na pravé straně:– Datum,– Ukazatel údržby,– Palubní počítač (dojezdová vzdálenost, spotřeba atd.),– Výstražná hlášení,– Zprávy o stavu funkcí,– Konfigurace vozidla,– Sklon světlometů,
– Ujeté kilometry nebo míle.
Jas přístrojů a ovládacích
prvků
Jas přístrojů a ovládacích prvků lze nastavit pomocí tlačítka MODE, když jsou zapnutá obrysová světla.Více informací o konfiguraci vozidla v nabídce MODE (REŽIM) naleznete v příslušné kapitole.
Kontrolky
Vizuální varování a upozornění, která se zobrazují jako symboly, informují řidiče o výskytu závady (výstražné kontrolky) nebo o činnosti některého systému (výstražná kontrolka aktivace nebo deaktivace činnosti). Některé výstražné kontrolky se rozsvěcí dvěma způsoby (svítí či blikají) nebo mají několik barev.
Doprovodné výstrahy
Svítící kontrolka může být doprovázena zvukovým signálem nebo hlášením na displeji.
Na základě způsobu svícení a provozního stavu vozidla dokážete určit, zda je příslušná situace normální nebo zda došlo k poruše: další informace naleznete v popisu jednotlivých kontrolek.
Při zapnutí zapalování
Při zapnutí zapalování se na několik sekund rozsvítí některé červené nebo oranžové
výstražné kontrolky. Tyto výstražné kontrolky musí ihned po nastartování motoru zhasnout.Více informací o systému či funkcích naleznete v příslušné kapitole.
Svítící výstražná kontrolka
Svítící červená nebo oranžová kontrolka značí přítomnost závady, kterou je třeba prošetřit.
Když zůstane výstražná kontrolka svítit
Položky (1), (2) a (3) v popisu výstrahy a kontrolky indikují, zda se máte kromě okamžité doporučené akce obrátit na kvalifikovaného odborníka.(1): Je nutné vozidlo zastavit.Jakmile to bude bezpečné, musíte zastavit a vypnout zapalování.(2): Obraťte se na servis sítě CITROËN nebo na jiný kvalifikovaný servis.(3): Navštivte prodejce CITROËN nebo na jiný kvalifikovaný servis.
Seznam výstražných
kontrolek
Červené výstražné kontrolky
Teplota chladicí kapalinyNa písmenu H v červené zóně nebo svítí s ručičkou v červené zóně.Teplota chladicí kapaliny je příliš vysoká a/nebo se abnormálně zvýšila.Proveďte postup (1), počkejte, dokud motor nevychladne, a poté v případě potřeby doplňte
10
Palubní systémy
Černé/bílé výstražné kontrolky
Teplota / NáledíSvítí nepřerušovaně, doprovázená hlášením na displeji.Klimatické podmínky mohou vést k náledí na vozovce.Buďte obzvlášť opatrní a snažte se vyhýbat náhlému prudkému brzdění.
Datum a časSvítí nepřerušovaně.Nastavuje se prostřednictvím nabídky MODE (REŽIM).
Sklon světlometůSvítí nepřerušovaně.Světlomety se nastavují v rozmezí pozic 0 až 3 v závislosti na převáženém nákladu.Nastavení se provádí pomocí tlačítek v ovládacím modulu MODE (REŽIM).
Klíč symbolizující údržbuSvítí nepřerušovaně.Nastal čas na údržbu nebo servisní prohlídku.
Vyhledejte si informace o kontrolách v plánu servisních prohlídek výrobce a pak si nechejte provést potřebné úkony.
Stop & StartSvítí.Po zastavení vozidla (na semaforu, značce „Stop“, v dopravní zácpě apod.) systém Stop & Start přepne motor do režimu STOP.
Jakmile se budete chtít opět rozjet, kontrolka zhasne a motor se automaticky spustí v režimu START.Bliká po dobu několika sekund, poté zhasne.Režim STOP není dočasně k dispozici.
Indikátor přeřazeníSvítí nepřerušovaně.Lze zařadit další vyšší převodový stupeň.
Omezovač rychlostiSvítí nepřerušovaně.Omezovač je aktivován.Svítí s indikátorem OFF (VYPNUTO).Funkce omezovače je zvolena, není však aktivní.
Ukazatele
Informace o intervalu
servisní prohlídky
Ihned po zapnutí zapalování se na několik
sekund rozsvítí klíč symbolizující údržbové práce: ukazatel informuje o lhůtě příští prohlídky vozidla, která má být provedena v souladu s servisní harmonogram výrobce.
Tato informace je určována v závislosti na počtu kilometrů ujetých od poslední prohlídky.
Hladina motorového oleje
Podle typu motoru se následně zobrazí informace o množství motorového oleje na stupnici od 1 (min.) do 5 (max.).Pokud se nezobrazí žádný stupeň, znamená to nedostatečné množství oleje; je nutné doplnit motorový olej, abyste zabránili poškození motoru.Aby bylo měření hladiny oleje platné, musí vozidlo stát na vodorovném povrchu a jeho motor musí být vypnutý po dobu minimálně 30 minut.
V případě pochybností zkontrolujte hladinu motorového oleje pomocí ruční měrky.Více informací o kontrole množství náplní naleznete v příslušné kapitole.
Několik sekund poté se displej vrátí na zobrazování běžných funkcí.
Kvalita motorového oleje
Po každém nastartování motoru tato výstražná kontrolka bliká a zobrazí se hlášení (je-li vozidlo vybaveno touto funkcí): systém zaznamenal zhoršení kvality motorového oleje. Nechejte urychleně provést výměnu motorového oleje.Tato 2. výstražná kontrolka se rozsvítí na přístrojové desce společně s 1. kontrolkou, pokud nebyla včas provedena výměna oleje a stupeň zhoršení kvality oleje překročil další mez. Pokud se výstražná kontrolka rozsvěcuje v pravidelných intervalech, proveďte urychleně výměnu oleje.
U 3,0l motorů HDi jsou v takovém případě otáčky motoru omezeny na 3 000 otáček za minutu a následně ještě sníženy na 1 500 otáček za minutu, a to dokud nedojde k výměně oleje. Proveďte výměnu motorového oleje, aby se předešlo poškození motoru.
34
Ergonomie a pohodlí
Proud vzduchu
► Nastavením ovladače 3 do požadované polohy nastavte proud vzduchu tak, abyste se cítili pohodlně.
Pokud je ovladač proudu vzduchu v poloze 0 (systém deaktivován), není teplotní komfort nadále regulován. Stále však bude cítit slabý proud vzduchu kvůli dopřednému pohybu vozidla.
Rozdělování proudu
vzduchu
Otáčením ovladače nastavte proudění vzduchu:bočními a prostředními větracími výstupy,
bočními a prostředními větracími výstupy a směrem k nohám cestujících,směrem k nohám cestujících,
k čelnímu oknu, nohám cestujících a bočním oknům,
k čelnímu oknu a bočním oknům.
Přívod vnějšího vzduchu /
recirkulace vzduchu
Otevřený vstup vnějšího vzduchu umožňuje zabránit zamlžení čelního skla a bočních oken.Recirkulací vzduchu zamezíte pronikání pachů a kouře z okolí vozidla do kabiny.
► Pro zachování bezchybné funkčnosti klimatizace ji uveďte do činnosti nejméně jednou nebo dvakrát za měsíc na alespoň 5 až 10 minut.► Jestliže systém nechladí, vypněte jej a obraťte se na servis sítě CITROËN nebo na jiný odborný servis.Při tažení přívěsu s maximální povolenou hmotností do prudkého svahu a za vysokých venkovních teplot umožní vypnutí klimatizace využít lépe výkonu motoru a zlepšit tak tažnou kapacitu vozidla.
Nejezděte příliš dlouho s vypnutým větráním nebo se zapnutým vnitřním oběhem (recirkulací) vzduchu, abyste předešli zamlžení oken a zhoršení kvality vzduchu!
Jestliže je po delším stání vozidla na slunci teplota v interiéru příliš vysoká, vyvětrejte krátce kabinu vozidla.Nastavte ovladač rychlosti ventilátoru na hodnotu, která zajistí dobré obnovování
vzduchu v interiéru.
Při chlazení vzduchu dochází v klimatizačním zařízení ke kondenzaci par a při zastavení vozu vytéká nashromážděná voda pod vozidlo, což je naprosto normální jev.
Údržba systému topení, ventilace a klimatizace► Dbejte na dobrý stav kabinového filtru a nechávejte pravidelně měnit filtrační vložky.Doporučujeme používat kombinovaný filtr prostoru pro cestující. Díky specifické aktivní přísadě čistí vzduch vdechovaný cestujícími a zachovává čistotu v prostoru pro cestující (snížení alergických reakcí, nepříjemných pachů a usazování mastnoty).► Pro zajištění správné činnosti klimatizačního systému nechávejte provádět kontroly podle doporučení uvedených v příručce údržby a záruky.
Obsahuje fluorovaný skleníkový plyn R134A.V závislosti na verzi a země prodeje obsahuje klimatizační systém fluorovaný skleníkový plyn R134A.
Stop & StartSystémy topení a klimatizace fungují
pouze se spuštěným motorem.Za účelem udržení tepelného komfortu v kabině vozidla dočasně deaktivujte systém Stop & Start.Více informací o systému Stop & Start naleznete v příslušné kapitole.
Topení / manuální
klimatizace
1.Zapínání/vypínání klimatizace
2.Upravování teploty
3.Nastavení proudění vzduchu
4.Nastavení rozdělení proudu vzduchu
5.Přívod vnějšího vzduchu / recirkulace vzduchu
Klimatizace
Režim klimatizace funguje pouze při běžícím motoru.Ventilátor vzduchu musí být nastaven alespoň na hodnotu 1.► Stisknutím tlačítka 1 aktivujete / deaktivujete systém klimatizace (což je potvrzeno rozsvícením / zhasnutím kontrolky).
Teplota
► Otáčením kolečka 2 zvolte polohu mezi modrým (studený vzduch) a červeným (teplý vzduch) polem; nastavíte tím teplotu podle svých
požadavků.
40
Ergonomie a pohodlí
Poskytuje přístup k pomocným zásuvkám (typu Jack a USB) určeným pro přenos dat do audiosystému.V závislosti na výbavě je rovněž opatřen dvojitým držákem nápojů a/nebo držákem smartphonu.
Úložné schránky v předním
sedadle
Pod sedadlem řidiče se nachází pevná úložná zásuvka.
Sedadlo s nastavitelným tlumením nárazů nemá žádný úložný prostor.
Přídavné topení je vybaveno omezovačem teploty, který zastavuje spalování v případě přehřátí motoru způsobeného nedostatkem chladicí kapaliny. Zkontrolujte hladinu kapaliny a v případě potřeby ji doplňte.Více informací o kontrole množství náplní naleznete v příslušné kapitole.Před opětovným zapnutím topení pak stiskněte tlačítko pro výběr programu.
Odmlžování
- odmrazování čelního
okna
Tyto symboly na ovládacím panelu udávají polohy ovladačů pro rychlé odmlžení nebo odmrazení čelního skla a bočních oken.
Vozidlo s manuálně
ovládanou klimatizací
► Nastavte ovladače toku a rozdělování proudu vzduchu do příslušných vyznačených poloh.V zájmu efektivnějšího a rychlejšího odmrazování a odmlžování čelního skla:► Zvyšte nastavení toku vzduchu.► Dočasně přepněte přívod vnějšího vzduchu na vnitřní oběh vzduchu (recirkulaci).
S automatickou klimatizací
► Stiskněte toto tlačítko. Rozsvítí se kontrolka.Systém se stará o klimatizaci, proudění a přívod vzduchu, odmrazování zadního okna a optimální distribuci vzduchu na čelní sklo a přední boční okna.Pokud je vozidlo vybaveno systémem přídavného topení, je třeba ho v zájmu rychlého a efektivního odmlžení nebo odmrazení deaktivovat.
Odmrazování zadního
okna a/nebo vnějších
zpětných zrcátek
► Stisknutím tohoto tlačítka můžete aktivovat nebo deaktivovat odmlžování a odmrazování zadního okna a vnějších zpětných zrcátek. Při aktivaci této funkce se rozsvítí příslušná kontrolka.Tato funkce se vypíná automaticky, aby se zabránilo nadměrné spotřebě elektrické energie.
Odmlžování a odmrazování zadního okna je funkční jen při běžícím motoru.
U funkce Stop & Start není při zapnutém odmlžování zadního skla k dispozici režim STOP.
Uspořádání kabiny
Sluneční clona
► Sklopením sluneční clony zabráníte oslňování zpředu.Ve slunečních clonách jsou kapsy pro uložení různých lístků, karet atd.
Středová úložná schránka
Pod panelem středové konzoly se nachází otevřený úložný prostor.
51
Osvětlení a viditelnost
4
Sklon světlometů se upravuje opakovaným stisknutím těchto ovladačů. Vybranou pozici (0, 1, 2, 3) indikuje kontrolka na displeji.
Ovládací páčka stěračů
Stěrače čelního skla
Stírání je aktivní pouze v případě, že je klíč v zapalování v pozici ON (ZAPNUTO).
Ovladač lze nastavit do 5 různých pozic:– Stěrače vypnuty.
– Přerušované stírání: o 1 zářez dolů. V této pozici je možné otočením kroužku vybrat 4
úrovně frekvence (velmi pomalu, pomalu, normálně, rychle).– Pomalé souvislé stírání: o 2 zářezy dolů.– Rychlé souvislé stírání: o 3 zářezy dolů.– Jedno setření: přitáhněte ovladač směrem k volantu.
Automatické stírání čelního
skla se snímačem deště
Je-li Vaše vozidlo vybaveno touto funkcí, rychlost stírání je upravována automaticky v závislosti na intenzitě dešťových srážek.Automatické stírání: 1 poloha směrem dolů. Toto nastavení je potvrzeno jednorázovým setřením. Musí se však znovu aktivovat po každém vypnutí zapalování.Při zvolení této polohy lze otáčením prstencového ovladače zvyšovat citlivost snímače deště.
Nezakrývejte snímač deště, umístěný ve střední horní části čelního skla.Před mytím vozidla vypněte zapalování nebo
neutralizujte automatické stírání.
Před použitím stěračů za mrazivého počasí ověřte, že se mohou stírací lišty volně pohybovat.Použijte stupátko na plášti předního nárazníku a odstraňte všechen nahromaděný sníh na spodním kraji čelního skla a na stěračích.
Stírací lišty si můžete sami vyměnit.Více informací o výměně stírací lišty stěrače naleznete v příslušné kapitole.
U funkce Stop & Start není při stírání oken vysokou rychlostí k dispozici režim STOP.
Ostřikovače skla a
světlometů
► Přitáhněte ovladač stěračů směrem k sobě. Ostřikování skla bude doprovázeno časovaným stíráním.V závislosti na verzi může být s ostřikovačem skla propojen ostřikovač světlometů. Aktivuje se, pokud jsou rozsvícena tlumená světla.
Množství kapaliny byste měli pravidelně kontrolovat (zvláště v zimním období).
Více informací o kontrole množství náplní a zejména kapaliny do ostřikovačů skla /
světlometů naleznete v příslušné kapitole.
58
Bezpečnost
Pokud po koupi vozidla nainstalujete jako příslušenství přední sedadlovou lavici, musí být tato vždy vybavena homologovanými bezpečnostními pásy.
Kontrolka nezapnutých
bezpečnostních pásů
Jestliže řidič a/nebo spolujezdec vpředu nemají při nastartování motoru a rozjezdu vozidla zapnutý bezpečnostní pás, rozsvítí se tato kontrolka, doprovázená postupně sílícím zvukovým signálem.Tato výstraha plní svoji funkci stejným způsobem u verzí vozidel s individuálním sedadlem spolujezdce vpředu i s dvoumístnou sedadlovou lavicí.
Nastavení výšky
► Na straně řidiče nebo na straně spolujezdce u dveří stiskněte ovladač s navíječem pásů a celou jednotku posuňte do požadované výšky. Pak ji uvolněte, aby se zajistila.Na prostředním sedadle nelze výšku pásu upravit.
Není-li zapnutý bezpečnostní pás řidiče, nelze vyvolat režim START systému Stop & Start. Motor je pak možno znovu spustit pouze pomocí klíče.
Zadní bezpečnostní pásy
Zadní sedadla nebo lavice jsou vybaveny tříbodovými samonavíjecími bezpečnostními pásy.Prostřední sedadlo má vodítko a napínač připevněný k opěradlu.Pro jednotlivá krajní sedadla je k dispozici držák pro zavěšení spony bezpečnostního pásu, když se nepoužívá.
Zamknutí
► Přitáhněte pás a poté zasuňte sponu do zámku.► Zkontrolujte zamknutí tím, že zkusíte
zatáhnout za pás.
Odemknutí
► Stiskněte červené tlačítko na zámku.► Přidržujte bezpečnostní pás při jeho navíjení.
Pokyny
Řidič musí zajistit, aby všichni cestující používali bezpečnostní pásy správným způsobem a byli jimi před jízdou připoutáni.Ve vozidle se musíte vždy připoutat bezpečnostním pásem, a to i při krátkých cestách.Nezaměňujte zámky bezpečnostních pásů, protože v takovém případě nebudou plně plnit svoji úlohu.Před použitím a po použití se ujistěte, že je pás řádně navinutý.Po sklopení nebo přemístění sedadla či zadní sedadlové lavice se ujistěte, že je pás správně umístěný a navinutý.
PřipoutáníSpodní část pásu musí být umístěna co
nejníže na pánvi.Horní část se musí nacházet v prohlubni na rameni.Aby byl bezpečnostní pás účinný:– musí být napnutý co nejblíže k tělu cestujícího;– musí být přes tělo přitažen plynulým pohybem a nesmí být zkroucený;– musí se použít k připoutání pouze jedné osoby;
68
Řízení
Rozsvítí-li se tato výstražná kontrolka a výstražná kontrolka STOP, co nejdříve vozidlo zastavte a vypněte motor.
Brzdy
Tažení přívěsu prodlužuje brzdnou dráhu. Pro omezení přehřívání brzd doporučujeme používat brzdění motorem.
Boční vítr
Mějte na paměti, že má vozidlo zvýšenou citlivost na boční vítr.
Ochrana proti odcizení
Elektronický imobilizér
Klíče od vozidla obsahují čip pro ovládání elektronického imobilizéru.Toto zařízení blokuje systém přívodu paliva do motoru. Automaticky se aktivuje při vyjmutí klíče ze zapalování.Při zapnutí zapalování je navázána komunikace mezi klíčem a elektronickým imobilizérem.
Tato kontrolka zhasíná po rozpoznání klíče; zapalování je zapnuté a motor je možno spustit.
Není-li klíč rozpoznán, spuštění motoru je znemožněno. Použijte jiný klíč a nechejte vadný klíč zkontrolovat v servisu sítě CITROËN.
Předvídejte potřebu brzdění, protože brzdná vzdálenost se prodlužuje, zejména na mokré a namrzlé vozovce. Dávejte pozor na boční vítr působící na vozidlo. Správná hospodárná jízda pomůže ušetřit mnoho paliva; zrychlujte postupně, předvídejte zpomalení a přizpůsobujte rychlost dané situaci.Dávejte dostatečně včas najevo změny směru své jízdy, abyste upozornili ostatní účastníky silničního provozu.
Pečujte o vozidlo
Pro dlouhé cesty musejí být pneumatiky nahuštěny na horní hranici tlaku uvedeného na štítku, nebo i přehuštěné o 0,2 až 0,3 baru.
Na zaplavené vozovce
Důrazně nedoporučujeme vjíždět na zaplavenou vozovku, mohlo by to vést k vážnému poškození motoru a převodovky vašeho vozidla a rovněž jeho elektrických systémů.
Musíte-li nezbytně překonat zaplavený úsek:
► prověřte, zda hloubka vody nepřevyšuje 15 cm, a nezapomeňte vzít v potaz také případné vytváření vln jinými účastníky provozu,
► deaktivujte funkci Stop & Start,► jeďte co nejpomaleji, ale dejte pozor, aby se nezastavil motor. V žádném případě nepřekračujte rychlost 10 km/h,► nezastavujte a nevypínejte motor.Po výjezdu ze zaplaveného úseku, jakmile to podmínky provozu bezpečně umožní, několikrát lehce přibrzděte, aby se vysušily brzdové destičky a kotouče.V případě pochybností o stavu vozidla se obraťte na síť CITROËN nebo odborný servis.
Jízda s přívěsem
Jízda s přívěsem způsobuje zvýšené namáhání tažného vozidla a od řidiče vyžaduje zvýšenou pozornost a opatrnost.
Dodržujte maximální přípustná zatížení tažného zařízení.Ve vyšších nadmořských výškách: Omezte maximální hmotnost přívěsu o 10 % na 1 000 m nadmořské výšky. Hustota vzduchu
se snižuje se zvyšující se nadmořskou výškou, což snižuje výkon.
Nové vozidlo: Nejezděte s přívěsem, dokud nebude mít vozidlo najeto alespoň 1 000 km.
Při vysoké venkovní teplotě nechejte motor běžet 1 až 2 min na volnoběh, aby mohl vychladnout.
Před vyjetím
Max. svislé zatížení koule tažného zařízení
► Umístěte náklad v přívěsu tak, aby se nejtěžší předměty nacházely co nejblíže nápravě a svislé zatížení koule tažného zařízení (místa, kde se připojuje za vozidlo) bylo blízko přípustného maxima (nesmí ho však překročit).
Pneumatiky
► Zkontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách vozidla i přívěsu, dodržujte předepsané hodnoty.
Osvětlení
► Ověřte správnou funkci elektrické signalizace přívěsu a nastavení sklonu světlometů vozidla.
V případě použití originálního tažného zařízení CITROËN se automaticky deaktivuje funkce zadních parkovacích snímačů.
Za jízdy
Chlazení
Při tažení přívěsu do kopce dochází ke zvýšení teploty chladicí kapaliny. Max. zatížení taženého přívěsu závisí na sklonu svahu a venkovní teplotě. Chladicí výkon ventilátoru se nezvyšuje úměrně s otáčkami motoru.► Pro omezení přehřívání jeďte pomaleji a snižte otáčky motoru.V každém případě věnujte pozornost teplotě chladicí kapaliny.