66
Juhtimine
Pärast aku ooterežiimi lülitumist salvestatakse andmed (kellaaeg, kuupäev, raadiojaamad jne) mällu.
Aku ooterežiimist välja toomine:► keerake võti asendisse MAR - ON;► käivitage sõiduk tavapäraselt (asend AV V).
Seisupidur
Rakendamine
► Sõiduki peatamiseks rakendage seisupidur.► Enne sõidukist väljumist kontrollige, kas seisupidur on õigesti rakendatud.
Rakendage seisupidur ainult siis, kui sõiduk seisab.
Kui pargite kallakule, pöörake rattad kõnnitee poole ja tõmmake seisupiduri hoob üles.Pärast parkimist ei ole mõtet käiku sisse jätta, eriti siis, kui sõiduk on koormatud.
Hüdraulilise pidurdussüsteemi rikke korralSõitmise ajal, et vältida sõiduki mistahes juhuslikku liikumist, kasutage seisupidurit piduripedaali vajutamise ajal.Sellises erandlikus olukorras on soovitatav tõmmata seisupidur üles õrnalt, et tagumisi
Mootori käivitamine ja
seiskamine
Süütevõti
Asend STOP: vargusvastane.Süüde on väljas.Asend MAR: süüde sees.Mõned lisaseadmed võivad töötada.
Asend AV V: starter.Starter töötab.
Võtme või kaugjuhtimispuldi küljes rippuv raske ese (nt võtmehoidja) võib muuta võtme asendit süütelukus ja põhjustada häireid.
Mootori käivitamine
► Kui seisupidur on peal ja käigukast on tühikäigul, pöörake võti MAR asendisse.► Oodake seni, kuni see hoiatustuli kustub, ja seejärel kasutage starterit (AV V asend) kuni mootor käivitub.Hoiatustule põlemise kestus sõltub ilmastikuoludest. Kui mootor on kuum, süttib hoiatustuli mõneks hetkeks; te võite mootori koheselt käivitada.► Kohe, kui mootor käivitub, laske võti lahti.Käivitustakistuse hoiatustuliKui see hoiatustuli süttib, vahetage võtit ja laske vigast võtit CITROËN edasimüüjal kontrollida.
Mootori seiskamine
► Peatage sõiduk.► Viige võti tagasi STOP asendisse.
Madalal temperatuurilMägedes ja/või külma ilmaga sõites kasutage madalatele või
miinustemperatuuridele mõeldud „talve“ kütust.
Aku ooterežiimi süsteem
Kui teie sõidukit pikemat aega ei kasutata (näiteks seda talveks seisma pannes), on tungivalt soovitatav aku ooterežiimi lülitada, et seda kaitsta ja selle tööiga optimeerida.
Aku ooterežiimile lülitamine:► lülitage mootor välja (asend STOP);
► vajutage punast nuppu ja seejärel keerake võti asendisse BATT.Aku lülitub ooterežiimi umbes 7 minuti möödudes.See aeg on vajalik selleks, et:– võimaldada kasutajal sõidukist lahkuda ja uksed kaugjuhtimispuldi abil lukustada;– kindlustada kõigi sõiduki elektrisüsteemide deaktiveerimine.
Sel ajal, kui aku on ooterežiimis, on ligipääs sõidukisse võimalik vaid juhipoolse külgmise ukse mehaanilise luku avamise teel.
68
Juhtimine
Ärge kunagi tankige, kui mootor on STOP-režiimil; lülitage süüde kindlasti võtme abil välja.
Eriolukord: STOP-režiim ei
ole saadaval
STOP–režiim ei aktiveeru, kui:– toimub süsteemi lähtestamine,– juhiuks on lahti,– juhi turvavöö on lahti,– kliimaseade töötab,– tagaklaasi udu eemaldamine on sees,– esiklaasipuhastid on kiire pühkimise asendis,– parkimismanöövri ajal on valitud tagurpidikäik,– mõned tingimused (aku pinge, mootori temperatuur, tahmaosakeste filtri puhastumine, pidurdusvõimendi, välistemperatuur jne) seda takistavad, et tagada kontrolli süsteemi üle,– Stop & Start intensiivsel kasutamisel võib see välja lülituda, et säiliks käivitusvõime; funktsiooni taasaktiveerimiseks pöörduge CITROËN esindusse.
See märgutuli näidikuteplokis vilgub paar sekundit ja seejärel kustub.See on täiesti normaalne.
Mootori lülitumine
START-režiimi
Kui käik on sees, on mootori automaatne taaskäivitamine võimalik ainult siis, kui siduripedaal täielikult alla vajutatakse.
k
69
Juhtimine
6Ärge kunagi tankige, kui mootor on STOP-režiimil; lülitage süüde kindlasti võtme abil välja.
Eriolukord: STOP-režiim ei
ole saadaval
STOP–režiim ei aktiveeru, kui:– toimub süsteemi lähtestamine,– juhiuks on lahti,– juhi turvavöö on lahti,– kliimaseade töötab,– tagaklaasi udu eemaldamine on sees,– esiklaasipuhastid on kiire pühkimise asendis,– parkimismanöövri ajal on valitud tagurpidikäik,– mõned tingimused (aku pinge, mootori temperatuur, tahmaosakeste filtri puhastumine, pidurdusvõimendi, välistemperatuur jne) seda takistavad, et tagada kontrolli süsteemi üle,– Stop & Start intensiivsel kasutamisel võib see välja lülituda, et säiliks käivitusvõime; funktsiooni taasaktiveerimiseks pöörduge CITROËN esindusse.
See märgutuli näidikuteplokis vilgub paar sekundit ja seejärel kustub.See on täiesti normaalne.
Mootori lülitumine
START-režiimi
Kui käik on sees, on mootori automaatne taaskäivitamine võimalik ainult siis, kui siduripedaal täielikult alla vajutatakse.
See näidikutuli kustub ja mootor taaskäivitub.Kui juht ei soorita pärast automaatset START-režiimis taaskäivitamist 3 minuti jooksul sõidukiga ühtegi toimingut, peatab süsteem mootori jäädavalt. Mootorit saab taaskäivitada ainult süütevõtmega.
Eriolukorrad: START-režiim
aktiveerub automaatselt
START-režiim võib automaatselt tööle hakata järgmistel tingimustel:– sõiduk seisab vabakäigul kallakul,– esiklaasipuhastid on kiire pühkimise asendis,– kliimaseade töötab,– mootor on Stop & Start süsteemiga seisnud umbes 3 minutit,– mõned tingimused (aku pinge, mootori temperatuur, pidurdusvõimendi, kliimaseadme seadistus ...) seda nõuavad, et tagada kontroll süsteemi või sõiduki üle.Sellisel juhul ilmub näidikuteploki
ekraanile teade koos selle märgutulega, mis vilgub paar sekundit ja seejärel kustub.See on täiesti normaalne.
Kui manuaalkäigukastiga sõiduk on STOP-režiimil, siis käigu vahetamisel ilma siduri eelneva lahutamiseta võib mootori taaskäivitumine ebaõnnestuda.Märgutuli süttib ja/või näidikule ilmub teade, et käivitumise õnnestumiseks peate vajutama siduripedaali põhja.
Kui mootor seisab STOP-režiimil ja juht on oma turvavöö lahti teinud ning avab oma ukse, saab mootorit uuesti käivitada vaid siis, kui süütevõti on süütelukus. Kostub helisignaal, see märgutuli vilgub ja ekraanile ilmub teade.
Rike
Süsteemi rikke korral lülitub Stop & Start süsteem välja, süttib see märgutuli ja näidikuteploki ekraanile ilmub teade.Laske pistikupesa CITROËN' esinduses või kvalifitseeritud töökojas üle kontrollida.Kui STOP-režiimis toimub rike, saab mootori uuesti käivitada, vajutades siduripedaali põhja ja viies käigukangi vabakäigu asendisse.
Kallakul paigaltvõtuabi
See süsteem hoiab kallakul sõidu alustamise lihtsustamiseks sõidukit umbes 2 sekundi jooksul paigal, et saaksite jala piduripedaalilt gaasipedaalile tõsta.
See süsteem (kutsutakse ka HHC - tõusul hoidmise kontroll), integreerituna dünaamilise stabiilsuskontrolli süsteemiga, aktiveeritakse järgmistel tingimustel:– sõiduk seisab, mootor töötab, jalg on piduripedaalil,– tee kallak peab olema üle 5%,– tõusul peab käigukast olema vabakäigul või mõnel muul käigul peale tagurpidikäigu,– langusel peab tagurpidikäik sees olema.
80
Juhtimine
Blokeerimine/taasaktiveerimine
► Vajutage sellele nupule, et funktsioon blokeerida/taasaktiveerida.Blokeerimisest annab märku nupu näidikutule süttimine.Taasaktiveerimisel jäävad need kaks näidikupaneeli märgutuld põlema seni, kuni kiirus jõuab 37 mph (60 km/h) peale.Süüte väljalülitamisel salvestatakse süsteemi olek mällu.
Tuvastamine
Kui vasakul või paremal tuvastatakse sõidusuunast kõrvalekaldumine, vilgub näidikupaneelis vastava külje näidikutuli ja kostub helisignaal.Hoiatusi ei edastata nii siis, kui suunatuli on aktiivne, kui ka 20 sekundi jooksul pärast suunatule väljalülitamist.Hoiatus võib kaasneda ka suuna näitava
noole või mittestandardse märgistuse (graffiti) ületamisel.
Anduri töö võib olla häiritud, kui:– teemärgistused on kulunud,– kui teemärgistuste ja teekatte värv ei erine üksteisest oluliselt,
Süsteem blokeeritakse automaatselt siis, kui funktsioon Stop & Start on aktiivne. Pärast sõiduki käivitamist süsteem taaskäivitub ja võimaldab uuesti töötingimuste tuvastamist.
Süsteemi töö võib olla häiritud, kui:– sõiduk kannab liigset koormust (veelgi enam siis, kui see on kehvasti tasakaalustatud);– kehva nähtavuse oludes (vihm, udu, lumi jne);– kehva valgustuse oludes (pimestav päikesevalgus, pimedus jne);– tuuleklaas on määrdunud või kaamera lähedalt kahjustada saanud;– ABS, DSC, ASR või veojõu intelligentse kontrollimise süsteem on rikkis.
Rike
Rikke esinemisel süttib see hoiatustuli ja kostub helisignaal ning seda kinnitab kuvaril olev teade.Laske süsteem CITROËN esinduses või volitatud töökojas üle kontrollida.
89
Praktiline info
7Kütus
Kütusepaagi mahutavus on umbes 90 liitrit.Olenevalt mootorist on saadaval erineva mahuga paake - 60 ja 120 liitrit.
Madal kütusetase
Kui kütusetasemeks on E (tühi), süttib see märgutuli.Sel hetkel on kütust veel umbes 10 kuni 12 liitrit olenevalt kütusepaagi mahust ja mootorist.Lisage kiiresti kütust, et vältida selle otsalõppemist sõidu ajal.
Tankimine
Seisake tankimise ajaks mootor.► Avage kütuse täiteava kaas.► Hoidke ühe käega musta värvi korgist.► Sisestage teise käega võti ja keerake seda vastupäeva.
► Eemaldage kütusepaagi musta värvi kork ja riputage see täiteava kaane siseküljel oleva konksu külge.Kütuse täiteava kaane siseküljel on silt, kus on toodud ära sobiv kütus.Ärge jätkake pärast otsiku 3. väljalülitumist. See võib põhjustada tõrkeid.► Pärast tankimist lukustage musta värvi kork ja sulgege täiteava kaas.
Süsteemi Stop & Start korral ärge kunagi tankige siis, kui mootor on STOP-režiimil; lülitage süüde kindlasti võtme abil välja.
Kütusesüsteemi
katkestamine
Kokkupõrke korral katkestab vastav seade automaatselt mootori ja sõiduki toiteallika
kütusega varustamise.
See käivitab nii ohutuled ja salongituled kui ka uste lukustuse avamise.
Tulekahjuohu vältimiseks kontrollige pärast kokkupõrget ja enne nende toiteallikate töö taastamist seda, et ei leiduks ei kütuse lekkeid ega sädemeid.
► Kütuse toite taastamiseks vajutage eesmisel parempoolsel küljel asuvat esimest nuppu.
► Pärast seda toiteallika taastamiseks vajutage teist nuppu, mis asub põranda all akupesas (väikebuss).
93
Praktiline info
7► Kinnitage haagis kuulpea külge.► Kinnitage haagise kaabel kanduril oleva ohutusvõru 3 külge.► Ühendage haagise pistik kanduril oleva pistikupesa 2 külge.
Kuulpea eemaldamine
► Võtke haagise pistik kanduril olevast pistikupesast 2 välja.► Eemaldage haagise kaabel kanduril oleva ohutusvõru 3 küljest.► Eemaldage haagis kuulpea küljest.► Paigaldage kuulpeale uuesti kaitsekate.► Eemaldage lukult kork ja vajutage see võtmele.► Sisestage võti lukku 6.► Avage lukk võtit kasutades.► Hoidke kuulpead 4 tugevasti ühe käega, teise käega tõmmake ratast 5 ja keerake seda maksimaalselt päripäeva; ärge vabastage ratast.► Eemaldage kuulpea selle kanduri 1 põhjast.► Vabastage ratas; see peatub automaatselt avatud asendis (asend B).
► Asetage kaitsekate kandurile tagasi.► Pakkige kuulpea ettevaatlikult kotti selle kaitsmiseks löökide ja mustuse eest.
Hooldus
Kuulpeaga haakekonks töötab korralikult vaid siis, kui nii kuulpea kui ka selle alus on puhtad.Enne sõiduki kõrgsurvepesu tuleb kuulpeaga haakekonks eemaldada ja kaitsekork kandurile kinnitada.
Kinnitage komplekti kuuluv etikett selgesti nähtavasse piirkonda kanduri või pakiruumi lähedale.Kõikide haakeseadmega tehtavateks töödeks minge CITROËN’ esindusse või kvalifitseeritud töökotta.
Katusele paigaldatavad
kandesüsteemid
Ohutusega seotud põhjustel ja katuse kahjustamise vältimiseks on hädavajalik kasutada sõiduki jaoks heakskiidetud
kandesüsteemi (katuseraamid või -rest).Katuseraame võib paigaldada ainult kõrguse versioonidega H1 või H2 kaubikutele, kombisõidukitele ja väikebussidele. Väikebusside korral kontrollige katusel asuva kliimaseadme olemasolu.Kandeseade peab olema kinnitatud sõiduki katusel asuvate kinnituskohtade külge: 6, 8 või 10 (olenevalt sõiduki teljevahest).
Täitke kandeseadmega kaasas olevaid paigaldusjuhiseid ja kasutusjuhiseid.
Maksimaalne koormus katusele ühtlase jaotamise korral: kõigi versioonide puhul 150 kg sõiduki täismassi (GVW) piires.
Kõrguse versioonide H3 puhul ei saa katusele kandesüsteemi panna.Maksimaalse mahu mõõtmise osas järgige rangelt kehtivaid õigusnorme.
Rohkema teabe saamiseks sõiduki tehniliste andmete (eriti mõõtmete) kohta vaadake vastavat jaotist.
Mootoriruumi kaas
Avamine
Enne mootoriruumist töötamist blokeerige Stop & Starti süsteem, et
vältida kahjustuste riski seoses START-režiimi automaatse töölehakkamisega.
Seest
Seda tuleb teha ainult siis, kui sõiduk seisab ja juhi uks on avatud.
97
Praktiline info
7
Selleks, et pääseda ligi täiteava korgile, tõmmake täiteava teleskooptoru ja tehke kork lahti.
Jahutusvedeliku omadused
Vedelikku lisades tuleb kasutada kasutusvalmis segu.Talvel (temperatuur alla nulli) tuleb kasutada külmumiskindlat vedelikku, mis sobib valitsevate tingimustega, et kaitsta süsteemi komponente (pump, paak, voolikud jms).
Täitmine puhta veega on igal juhul keelatud (külmumisoht, lubjasete jne).
AdBlue (BlueHDi)
Hoiatus käivitub, kui tase on langenud reservini.Põhjalikumat teavet näidikute ja täpsemalt
AdBlue ulatuse näidiku kohta leiate vastavast jaotisest.
Vältimaks mootori seiskumist, nagu see on eeskirjades ette nähtud, peate AdBlue paaki täitma.Põhjalikumat teavet AdBlue® (BlueHDi) kohta ja täpsemalt AdBluelisamise kohta, leiate vastavast jaotisest.
Kontrollimine
Vastupidiste juhiste puudumisel kontrollige neid elemente vastavalt tootja hoolduskavale ja sõiduki mootorile.Vastasel juhul laske need CITROËNI esinduses või kvalifitseeritud töökojas üle kontrollida.
Kasutage vaid CITROËNI soovitatud või samasuguse kvaliteedi ja omadustega tooteid.Selleks, et nii olulised funktsioonid, nagu pidurdussüsteem, alati optimaalselt töötaksid, on CITROËN valinud välja ja pakub väga spetsiaalseid tooteid.
12 V aku
Aku ei vaja hooldust.Kontrollige siiski regulaarselt klemmide pingust (ilma kiirklemmideta versioonidel) ning ühenduskohtade puhtust.
Enne 12 V aku juures toimingute teostamist tutvuge lisaandmete ja ettevaatusabinõudega vastavas osas.
Stop & Starti süsteemiga versioonidel on spetsiifilise tehnoloogia ja omadustega 12 V pliiaku.Seda akut tohib vahetada ainult CITROËNI esinduses või kvalifitseeritud töökojas.
Õhufilter
Olenevalt keskkonnast ja sõiduki kasutussagedusest (tolmune õhk, sõit linnas) vahetage seda filtrit vajaduse korral kaks korda sagedamini.
Salongifilter
Olenevalt keskkonnast ja sõiduki kasutussagedusest (tolmune õhk, sõit linnas) vahetage seda filtrit vajaduse korral kaks korda sagedamini.
Must salongifilter võib häirida kliimaseadme tööd ja põhjustada halva lõhna teket.
Õlifilter
Iga kord, kui vahetate õli, vahetage ka õlifiltrit.
Tahmaosakeste filter (diisel)
Katalüsaatori lisaseadmena aitab see filter kaasa õhusaaste vähendamisele, eemaldades põlemata saasteosakesed. Seega kõrvaldatakse ka must väljalaskesuits.
120
Rikke korral
end lähtestada. Kui pärast seda esineb elektroonikasüsteemides siiski väiksemaid häireid, pöörduge CITROËN esindusse või volitatud töökotta.
Kui sõidukit ei kasutata rohkem kui kuu aja jooksul, on soovitav aku (-) klemm lahti ühendada.Aku laadimise protseduuri kirjeldus on ainult näitlik.
Pärast seda, kui aku on pikemat aega lahti ühendatud olnud, võib olla vajalik järgmiste funktsioonide lähtestamine:– kuvari parameetrid (kuupäeva, kellaaja, keele, vahemaa ja temperatuuri ühikud); – helisüsteemi raadiojaamad;– kesklukustus.Mõned seadistused tühistatakse ja need tuleb uuesti sisestada; võtke ühendust CITROËN esindusega.Kui sõiduk on sõidumeeriku või alarmiga varustatud, on soovitatav, et aku (-) klemm (mis asub kabiini vasakpoolsel küljel põranda all)
oleks ühendatud lahti siis, kui sõidukit kasutata rohkem kui 5 päeva jooksul.
Käivitamine teise aku abil
Ärge kunagi käivitage mootorit akulaadijaga.Ärge kunagi kasutage 24 V või suurema pingega laadijat-käivitusseadet.
Kontrollige eelnevalt, et abiaku nimipinge oleks 12 V ja minimaalne mahtuvus vähemalt võrdne tühja akuga.Kaks sõidukit ei tohi omavahel kokku puutuda.Lülitage välja mõlema sõiduki kõik elektritarvitid (autoraadio, klaasipuhasti, tuled jne).Veenduge, et laadimisjuhtmed ei asuks mootori liikuvate osade lähedal (ventilaator, rihm jne).Ärge ühendage aku (+) klemmi lahti, kui mootor töötab.
A.Teie sõiduki positiivne metallist klemm
B.Abiaku
C.Teie sõiduki maandus
Positiivsele metallist klemmile A pääseb ligi kaitsmekarbi küljel asuva klapi kaudu.
Ühendage ainult ülal osutatud ja kujutatud klemmide külge. Mittevastavuse korral esineb lühise oht!
► Ühendage punane kaabel esmalt metallist klemmi A külge ja seejärel abiaku B (+) klemmi külge.► Ühendage rohelise või musta kaabli üks ots abiaku B miinusklemmi (-) külge.► Ühendage rohelise või musta kaabli teine ots oma sõiduki kere maanduspunktiga C.► Käivitage mootor ja laske sellel töötada.► Oodake, kuni mootor hakkab tühikäigul töötama, ja seejärel eemaldage juhtmed.
Aku laadimine akulaadijaga
► Pääsege ligi akule, mis asub eesmisel vasakpoolsel põrandal.► Ühendage aku lahti.► Pidage kinni laadija tootja poolt antud juhistest.► Tagasiühendamisel alustage klemmist (-).► Kontrollige klemmide puhtust. Kui klemmid on kaetud sulfaadiga (valge või rohekas kiht), siis eemaldage ja puhastage need.
Laadimist tuleb sooritada hästi
ventileeritud kohas, eemal lahtisest tulest või kõigist sädemete allikatest, et hoida ära plahvatus- ja tuleohtu.Ärge püüdke laadida külmunud akut: plahvatusohu vältimiseks tuleb see esmalt üles sulatada. Kui aku on külmunud, laske seda enne laadimist spetsialistil kontrollida. Spetsialist kontrollib seda, ega sisemised komponendid ei ole kahjustatud ja konteiner
ei ole pragunenud (sellega võib kaasneda mürgise ja söövitava happe lekkimine).Aku kahjustamise vältimiseks sooritage maksimaalselt 24 tunni pikkune aeglane laadimine madala voolutugevuse juures.
Stop & Start-süsteemi olemasolu korral tähistab see silt spetsiaalsete omaduste ja tehnoloogiaga 12 V pliiaku kasutamist, mille vahetamise või lahtivõtmise korral tuleb pöörduda CITROËNI esindusse või kvalifitseeritud töökotta.
Sõiduki pukseerimine
Eemaldatav puksiiraas asub eesmise kaassõitja
istme all olevas tööriistakastis.