Page 5 of 336

.
.
Obsah
Směrová světla 123
Výstražná světla 123
Tísňové volání nebo volání na linku asistenční služby 124
Zvukové výstražné zařízení 124
Systém ESC 125
Systém Grip control 128
Bezpečnostní pásy 130
Airbagy 133
Dětské autosedačky 137
Dezaktivace čelního airbagu spolujezdce 139
Dětské autosedačky ISOFIX 146
Dětská pojistka 150
Bezpečnost
Sada pro dočasnou opravu pneumatiky 151
Výměna kola 157
Sněhové řetězy 164
Výměna žárovky 165
Výměna pojistky 172
Autobaterie 178
Režim úspory energie 181
Výměna stírací lišty 182
Odtažení vozidla 183
Tažení přívěsu 185
Montáž střešního tyčového nosiče 187
Doporučení pro údržbu 187
Příslušenství 188
Praktické informace
Kapota motoru 191
Benzinové motory 192
Naftové motory 193
Palivová nádrž 194
Zařízení proti záměně paliva (naftové motory) 196
Úplné vyčerpání paliva (naftový motor) 198
Kontrola hladiny náplní 199
Kontroly 202
Ověřování
Benzinové motory 204
Hmotnost vozidel s benzinovými motory 205
Naftové motory 206
Hmotnost vozidel s naftovými motory 208
Rozměry 211
Identifi kační prvky 212
Technické charakteristiky
Případ tísně nebo potřeby asistenční služby 213
Dotyková obrazovka 215
Autorádio / Bluetooth 277
Autorádio 303
Audio a telematika
Vizuální rejstřík
Abecední rejstřík
Page 7 of 336
.
5
15156
102
Seznámení s vozidlem
Sada pro dočasnou opravu pneumatiky
Sada pro dočasnou opravu pneumatiky se skládá z kompresoru a nádoby s vyplňovací hmotou. Umožňuje provést provizorní opravu pneumatiky.
Panoramatická střecha
Tato prosklená střecha, vybavená nastavitelnými optickými vodiči světla, zajišťuje vynikající výhled a prosvětlení interiéru vozidla.
Parkovací asistent vzadu
Asistent Vás při couvání upozorní na přítomnost překážek za vozidlem.
Vnější strana vozidla
Page 22 of 336

20
Omezte příčiny zvýšené spotřeby
Rozložte hmotnost nákladu rovnoměrně na celé vozidlo; nejtěžší zavazadla umístěte na podlahu zavazadlového prostoru, co nejblíže
k zadním sedadlům. Omezte zatížení vozidla a minimalizujte aerodynamický odpor (střešní tyče, střešní zahrádka, nosič jízdních kol, přívěs, ...). Použijte raději uzavřený střešní box. Střešní tyče a střešní zahrádku demontujte, pokud je nepoužíváte.
Po skončení zimního období vyměňte své zimní pneumatiky za letní.
Dodržujte pokyny pro údržbu
Pravidelně kontrolujte tlak vzduchu ve studených pneumatikách; dodržujte doporučení uvedená na štítku nalepeném na sloupku dveří vozidla na straně řidiče. Tuto kontrolu provádějte především: - před dlouhou jízdou, - při změně ročního období, - po dlouhodobém stání vozidla. Nezapomeňte také zkontrolovat rezervní kolo a pneumatiky přívěsu nebo karavanu.
Dbejte na pravidelnou údržbu vozidla (olej, olejový filtr, vzduchový filtr, filtr vzduchu v kabině, ...) a řiďte se plánem údržby doporučeným v sešitu údržby, záručním listu a záručních podmínkách.
Při čerpání paliva do palivové nádrže nepokračujte po třetím vypnutí pistole. Zamezíte tak přetečení paliva z nádrže.
U nového vozidla zaznamenáte pravidelnější hodnotu průměrné spotřeby paliva až po ujetí prvních 3 000 km.
Page 153 of 336
151
7
Praktické informace
Sada je uložená ve schránce, která se nachází pod podlážkou zavazadlového prostoru.
Jedná se o kompletní systém tvořený kompresorem a kartuší s vyplňovacím přípravkem. Umožňuje provést dočasnou opravu pneumatiky, aby bylo možné dojet s vozidlem k nejbližšímu servisu. Opravu je možné provést ve většině případů proražení pneumatiky, ke kterému dojde na běhounu nebo na bočnici pneumatiky.
Sada pro dočasnou opravu pneumatiky
Přístup k sadě S e z n a m p o m ů c e k
Všechny tyto pomůcky jsou specificky určené pro vozidlo a mohou se odlišovat podle stupně výbavy. Nepoužívejte je k jiným účelům. 1. Kompresor 12 V. Obsahuje vyplňovací přípravek pro dočasné opravení pneumatiky a umožňuje nahustit pneumatiku na potřebný tlak. 2. Snímatelné oko pro vlečení vozidla.
Více informací o snímatelném oku pro vlečení vozidla naleznete v rubrice "Odtažení vozidla".
Page 154 of 336
152
Praktické informace
A. Volič polohy "Oprava" nebo "Huštění". B. Spínač pro zapnutí "I" / vypnutí "O" . C. Tlačítko pro snížení tlaku. D. Tlakoměr (v barech a p.s.i.). E. Přihrádka obsahující: - kabel s adaptérem pro zásuvku 12 V, - různé koncovky pro huštění nafukovacích předmětů, např. míčů, pneumatik jízdního kola, ...
Popis sady
F. Kartuše s vyplňovacím přípravkem. G. Bílá hadice s uzávěrem pro opravu. H. Černá hadice pro huštění. I. Samolepka s vyznačením omezení rychlosti.
Samolepku s vyznačením omezení rychlosti I je třeba nalepit na volant, aby tak řidiči připomínala, že jedno kolo vozidla lze používat jen dočasně. Při jízdě s pneumatikou opravenou pomocí sady tohoto typu nepřekračujte
rychlost 80 km/h.
Elektrický obvod vozidla umožňuje připojit kompresor po dobu nezbytně nutnou pro opravu poškozené pneumatiky nebo pro dohuštění pneumatiky o malém objemu vzduchu.
Page 155 of 336
153
7
Praktické informace
P o s t u p o p r a v y
1 . Z a l e p e n í
Zcela rozviňte bílou hadici G . Vyšroubujte uzávěr z bílé hadice. Připojte bílou hadici k ventilku opravované p n e u m a t i k y .
Zasuňte zástrčku kabelu kompresoru do zásuvky 12 V ve vozidle. Nastartujte motor a nechte ho běžet.
POZOR: Přípravek pro opravu pneumatiky je v případě požití zdraví škodlivý (obsahuje např. ethylenglykol, kalafunu, ...) a dráždivý pro oči. Uchovávejte přípravek mimo dosah d ě t í .
Jestliže je v pneumatice zaražené nějaké cizí tělísko, nechte jej na místě.
Vypněte zapalování.
Otočte volič A do polohy "Oprava". Ověř te, že je spínač B přepnutý do polohy " O " .
Page 156 of 336
154
Praktické informace
Nespouštějte kompresor před připojením bílé hadice k ventilku pneumatiky: přípravek pro opravu pneumatiky by vystříkl ven.
Zapněte kompresor přepnutím spínače Bdo polohy "I" a nechte ho v činnosti, dokud tlak v pneumatice nedosáhne 2,0 baru. Vyplňovací přípravek je vstříknut pod tlakem do pneumatiky, v průběhu této operace neodpojujte hadici od ventilku
(nebezpečí potřísnění přípravkem).
Odpojte sadu a zašroubujte uzávěr bílé hadice. Dbejte, aby nedošlo k potřísnění vozidla zbytky kapaliny. Uložte sadu na dostupné místo. Ihned se rozjeďte a ujeďte přibližně pět
kilometrů omezenou rychlostí (mezi 20 a 60 km/h), aby se proražené místo zalepilo. Zastavte pro ověření opravy a tlaku vzduchu pomocí sady.
Pokud se Vám do přibližně pěti až sedmi minut nepodaří dosáhnout požadovaného tlaku, nelze pneumatiku opravit. Obraťte se se žádostí o pomoc na servis sítě PEUGEOT nebo na jiný o d b o r n ý s e r v i s .
Page 157 of 336

155
7
Praktické informace
2 . H u š t ě n í
Připojte zástrčku kabelu kompresoru k zásuvce 12 V vozidla. Nastartujte motor a nechte ho běžet.
Upravte tlak pomocí kompresoru (pro zvýšení tlaku: spínač B v poloze " I" ; pro snížení tlaku: spínač B v poloze "O" a stisknutí tlačítka C ) na hodnotu uvedenou na štítku s tlaky huštění pneumatik vozidla (štítek se nachází na sloupku dveří na
straně řidiče). Velká ztráta tlaku je příznakem nedostatečně zalepeného místa poškození, proto svěř te opravu vozidla servisu sítě PEUGEOT nebo jinému odbornému servisu. Odpojte sadu a uložte ji. Jeďte omezenou rychlostí (nejvýše 80 km/h) a omezte délku cesty na přibližně 2 0 0 k m .
Dostavte se co nejdříve do servisu sítě PEUGEOT nebo do jiného odborného servisu. Vždy mechanika upozorněte, že jste použili sadu pro opravu pneumatiky. Po diagnostice vám mechanik sdělí, zda může být pneumatika opravena, nebo zda musí být vyměněna.
Otočte volič A do polohy "Huštění". Zcela rozviňte černou hadici H . Připojte černou hadici kompresoru přímo k ventilku opraveného k o l a .