181
Sõitmine
6
– kui eespool liikuv sõiduk aeglustab kiirust liiga äkki ja juht ei pidurda;– kui sõiduki ja ees liikuva sõiduki vahele saabub kolmas sõiduk;– kui süsteem ei aeglusta sõidukit piisavalt ohutu pikivahe hoidmiseks, näiteks järsul laskumisel.Radar ei avasta järgmisi objekte.– Seisvad sõidukid (ummikus, rikke tõttu vms).
– Vastassuunas liikuvad sõidukid.Järgmistel juhtudel peab juht kiirushoidiku kasutamise katkestama.
– Kitsa sõiduki järgimine.
– Sõidukid ei liigu sõiduraja keskel.
– Sõidukid sisenevad kurvi.– Sõidukid vahetavad viimasel hetkel sõidurada.
Aktiveerige kiirushoidik uuesti, kui tingimused seda võimaldavad.Järgmistes olukordades peab juht viivitamatult juhtimine üle võtma.– Kolmas sõiduk keerab järsult teie ja teie ees oleva sõiduki vahele.– Ees olev sõiduk aeglustab väga järsult kiirust.
NOTIC E
Adaptiivne kiirushoidik töötab nii päeval kui öösel, udu ja mõõduka vihmasaju korral.
WARNI NG
Süsteem ei mõjuta pidurisüsteemi, vaid kasutab ainult mootori pidurdusjõudu.Reguleerimisulatus on piiratud: kiiruse reguleerimist enam ei toimu, kui programmeeritud kiiruse ja ees oleva sõiduki kiiruse vahe muutub liiga suureks.
WARNI NG
Kui programmitud kiiruse ja eessõitva sõiduki kiiruste erinevus on liiga suur, ei saa kiirust reguleerida: kiirushoidja lülitatakse automaatselt välja.
Tõrge
Adaptiivse kiirushoidiku tõrke korral annab süsteem sellest märku helisignaaliga ja teatega "Sõiduabi funktsioonide tõrge".Laske kontrollida Toyota volitatud edasimüüjal, Toyota volitatud remonditöökojas vm usaldusväärses remonditöökojas.
183
Sõitmine
6
WARNI NG
Pärast lööki lülitatakse süsteem automaatselt välja.Laske kontrollida Toyota volitatud edasimüüjal, Toyota volitatud remonditöökojas vm usaldusväärses remonditöökojas.
Kokkupõrkeohu hoiatus
Hoiatab juhti kokkupõrkeohu eest eespool oleva sõidukiga või sõidurajal viibiva jalakäijaga või ratturiga.
Märguande andmise läve muutmine
Märguande lävi määrab tundlikkuse, millega funktsioon kokkupõrkeohu eest hoiatab.Lävi seatakse sõiduki konfiguratsioonimenüü kaudu helisüsteemi või puuteekraanil.► Saate valida kolme eelnevalt määratletud läve vahel: "Far" (kaugel), "Tavaline" või "Sule".Süsteem jätab viimati valitud läve süüte väljalülitamisel meelde.
Kasutamine
Sõltuvalt süsteemi tuvastatud kokkupõrkeohu suurusest ja juhi valitud hoiatustasemest võidakse käivitada ja mõõdikupaneelile kuvada mitmel eri tasemel hoiatusi.Nende andmisel arvestab süsteem sõiduki dünaamikat, teie ja eesoleva sõiduki kiirust, keskkonnatingimusi ja sõiduki kasutamist
(kurvide läbimine, pedaalide, rooli kasutamine jne).1. tase (oranž): ainult visuaalne hoiatus, mis annab märku, et ees olev sõiduk on väga lähedal.Kuvatakse teade "Vehicle close" (Sõiduk on lähedal).2. tase (punane): visuaalne hoiatus ja helisignaal, mis hoiatab võimaliku peatse
kokkupõrke eest.Kuvatakse teade "Brake!" (Pidurdage!).
NOTIC E
Kui teie sõiduk läheneb teisele sõidukile liiga kiiresti, võib esimese taseme hoiatus vahele jääda; 2. taseme hoiatust kuvatakse otse.NB! 1. taseme hoiatust ei kuvata kunagi liikumatu takistuse korral või kui valitud on aktiveerimistase "Near" (Lähedal).
Intelligentne
hädapidurdusabi (iEBA)
Kui juht pidurdab, aga kokkupõrke vältimiseks mitte piisavalt tugevalt, tõhustab süsteem pidurdamist nii palju, kui füüsikaseadused võimaldavad.
Pidurdusabi toimib ainult piduripedaali vajutamise ajal.
Active Safety Brake
See funktsioon, mida nimetatakse ka automaatseks hädapidurdamiseks, sekkub pärast märguandeid, kui juht ei reageeri neile piisavalt kiiresti ega rakenda sõiduki pidureid.Funktsiooni eesmärk on vähendada sõiduki kiirust kokkupõrke hetkel või kokkupõrget vältida, kui juht ei reageeri.
Kasutamine
Süsteem töötab järgmistel tingimustel.– Jalakäija avastamise hetkel ei ületa sõiduki kiirus 60 km/h.– Seisva sõiduki või ratturi avastamise hetkel ei ületa sõiduki kiirus 80 km/h.
188
– vastassuunas liikuvad sõidukid;– sõidate käänulisel teel või läbite teravat kurvi;– sõidate mööda või teist möödub väga pikk sõiduk (veoauto, buss jne), mis osaliselt tagumises pimealas aga osaliselt ka eespool juhi vaateväljas;– kiire möödasõidu korral;– väga tihedas liikluses: ees- ja tagapool olevaid sõidukeid võidakse segamini ajada veoauto või
liikumatu objektiga.
Aktiveerimine/
väljalülitamine
Helisüsteemiga
► Süsteemi aktiveerimiseks või väljalülitamiseks vajutage seda nuppu.Märgutuli süttib, kui süsteem on aktiveeritud.
Puuteekraaniga
Sätteid saab muuta sõiduki konfigureerimismenüü kaudu.
NOTIC E
Süsteem lülitatakse automaatselt välja, kui haagise vedamiseks kasutatakse TOYOTA tunnustatud haakeseadist.
Tõrge
Sõltuvalt sõiduki varustusest
Rikke korral see või need hoiatustuli (-tuled) vilgub (vilguvad).võiNupu hoiatustuli vilgub ja ekraanile kuvatakse teade, millega kaasneb helisignaal.Võtke ühendust Toyota volitatud edasimüüja, Toyota volitatud remonditöökoja vm usaldusväärse remonditöökojaga.
Parkimissensorid
WARNI NG
Juhinduge üldsoovitustest juhtimise ja manööverdamise abisüsteemide kohta.
Kaitserauas asuvaid sensoreid kasutades annab süsteem märku aktiivses tsoonis asuvatest takistustest (nt jalakäija, sõiduk, puu, piire).
Tagumised
parkimissensorid
Süsteem aktiveeritakse tagasikäigu
sisselülitamisel, millest annab märku helisignaal.Tagasikäigu väljalülitamisel lülitatakse süsteem välja.
213
Praktiline teave
7
NOTIC E
Kapoti vabastushoova asukoht takistab kapoti avamist, kui vasakpoolne esiuks on suletud.
WARNI NG
Kui mootor on kuum, käsitsege kapoti turvahaaki ja tugivarrast ettevaatlikult (põletusoht), puudutades ainult kaitstud ala.Kui kapott on lahti, vältige turvahaagi kahjustamist.Ärge avage kapotti väga tuulises kohas.
WARNI NG
Seisatud mootori jahutamineMootori jahutusventilaator võib käivituda ka pärast mootori väljalülitamist.Olge ettevaatlik esemete või rõivaste suhtes, mis võivad ventilaatori külge haakuda.
Avamine
► Avage uks.
* Sõltuvalt mootorist.
► Tõmmake uksepiilari allosas asuvat vabastushooba 1.► Kallutage turvariivi 2 ülespoole ja avage kapott.► Võtke tugivarras 3 klambri küljest lahti ja asetage kapoti lahti hoidmiseks pessa.
Sulgemine
► Hoidke kapotti kinni ja tõmmake tugivarras pesast välja.► Kinnitage klambrisse.► Langetage kapott ja laske enne sulgumist lahti.► Tõmmake kapotti ülespoole, et kontrollida, kas see on korralikult lukustatud.
WARNI NG
Kuna kapoti all on elektriseadmeid, tuleks vältida vee (vihma-, pesuvesi jne) sattumist kapoti alla.
Mootoriruum
Siin kujutatud mootor on ainult illustreeriv näide.Järgmiste osade asukohad võivad varieeruda.– Õhufilter.– Mootoriõli mõõtevarras.– Mootoriõli täiteava kork.– Täitepump.
Diiselmootor
1.Klaasipesuvedeliku anum
2.Mootori jahutusvedeliku paak
3.Pidurivedeliku anum
4.Aku
5.Eemal olev maaühendus (-)
6.Kaitsmekarp
7.Õhufilter
8.Mootoriõli täiteava kork
9.Mootoriõli mõõtevarras
10.Täitepump.*
11 .Roolivõimendi vedelikuanum
221
Praktiline teave
7
► Lülitage süüde välja ja eemaldage võti süütelukust.või► Smart Entry & Start korral vajutage nuppu "START/STOP", et mootor välja lülitada.
Juurdepääs AdBlue® paagile
► Juurdepääsuks AdBlue® paagile avage vasak esiuks.► Pöörake sinist korki 6. pöörde võrra vastupäeva.► Avage kork ülespoole.► Juhiseid AdBlue® kanistri kohta: pärast kõlblikkusaja kontrollimist lugege hoolikalt etiketil olevaid juhiseid, enne kui valate vedeliku sõiduki AdBlue paaki.► Juhised AdBlue® tankuri kohta: sisestage püstoli otsik ja täitke paaki, kuni püstol sulgub automaatselt.► Pärast tankimist järgige sama juhist vastupidises järjekorras.
WARNI NG
AdBlue® paagi ülevoolu vältimiseks:– lisage AdBlue® kanistrist 10 kuni 13 liitrit vedelikku.– Tankuri kasutamisel lõpetage tankimine pärast püstoli esimest automaatset sulgumist.Vedelik lisamise registreerimiseks süsteemis tuleb AdBlue® tankida vähemalt 5 liitrit.
WARNI NG
Kui AdBlue® paak on täiesti tühi, millest annab märku teade “Top up AdBlue: Starting impossible” (Lisage vedelikku: käivitamine tõkestatud) – tankida tuleb vähemalt 5 liitrit vedelikku.
Vabakäik
Teatud olukorras võib olla vajalik sõiduki liikumine vabakäiguga (pukseerimiseks, ühtlasel teel, automaatpesulas, raudtee- või mereveo ajal jne).Toiming sõltub käigukasti tüübist ja seisupidurist.
WARNI NG
Ärge jätke sõidukit kunagi järelvalveta, kui see on vabakäigu režiimil.
Manuaal- või
automaatkäigukastiga ja
mehaanilise seisupiduriga /
Vabastamine
► Kui sõiduk on paigal ja mootor töötab, vajutage piduripedaali.► Manuaalkäigukasti korral seadke käigukang vabakäigule.► Automaatkäigukasti korral seadke käigukang asendisse N.► Vabastage seisupidur.► Vabastage pidur ja lülitage mootor uuesti
välja.
Tavalise toimimise taastamine
► Rakendage seisupidur.
226
Tööriistakast
Sissepääs
Tööriistakast asub vasakpoolse esiistme all.
NOTIC E
Vardad 1 ja 2 parandav turvalisust, takistades kasti ümbrisest väljumist, kui see pole korralikult kinnitatud.
Eemaldamine
► Vajutage riive A ja ükake neid kasti vabastamiseks sissepoole.► Vardast 1 möödumiseks tõstke kasti veidi ja tõmmake see siis nii kaugele kui võimalik.
► Seejärel tõstke kasti ülespoole, et mööduda vardast 2.
Avamine
► Avage katte kinnitused B ja juurdepääsuks tööriistadele avage kate.
Panipaik
► Sulgege kasti kaas ja kinnitage klambritega B.
► Asetage kast nii, et selle esikülg jääb kaldu ülespoole.► Vardast 2 mööda suunamiseks lükake kasti sisse ja allapoole.► Vardast 1 möödumiseks tõstke kasti veidi ja lükake nii kaugele kui võimalik.
234
► Kruvige tungrauda 2 nupu abil ülespoole, kuni selle pea puudutab tõstekohta A või B, olenevalt sellest, kumba kasutatakse; tõstekoht A või B peab haakuma tungraua pea keskosaga.► Tõstke sõidukit, kuni rehvi ja maapinna vahel on varuratta (mitte katkise rehviga ratta) jaoks piisavalt ruumi.
WARNI NG
Vigastusoht!Veenduge, et tungraud on stabiilne. Kui maapind on libe või vajuv, võib tungraud libiseda või alt ära liikuda.Kontrollige, kas tungraud asetseb kindlalt ühes tõstekohas A või B sõiduki all, ning veendudes, et sõiduki tõstekoht on täpselt
tungraua pea keskel. Vastasel juhul võib sõiduk ja/või tungraud allavajumise tõttu kahju saada.
► Eemaldage poldid ja hoidke neid puhtas kohas.► Eemaldage ratas.
Ratta paigaldamine
► Paigaldage ratas rummule.► Kruvige poldid käsitsi sisse nii kaugele kui võimalik.► Olemasolu korral pingutage vargakindlat polti esialgselt, kasutades rattavõtit 1, millele on kinnitatud vargakindla poldi padrun 4.► Pingutage esialgselt ka teisi polte, kasutades ainult rattavõtit 1.
► Langetage sõiduk maapinnale.