8
Ekonomiska braukšana
Termins "ekonomiska braukšana" attiecas uz ikdienas braukšanas ieradumiem, kas ļauj autobraucējam optimizēt automobiļa enerģijas patēriņu (degvielas un/vai elektrības) un CO2emisijas.
Optimizējiet pārnesumkārbas lietojumu
Ar manuālo pārnesumkārbu: uzsāciet kustību
laideni un ātri pārslēdzieties uz augstāku pārnesumu. Palielinot ātrumu, laikus pārslēdzieties uz augstākiem pārnesumiem.Ar automātisko pārnesumkārbu: dodiet priekšroku automātiskajam režīmam. Nespiediet akseleratora pedāli spēcīgi vai strauji.Pārnesumu pārslēgšanas indikators aicina ieslēgt vispiemērotāko pārnesumu. Kad instrumentu panelī parādās šis norādījums, nekavējoties izpildiet to.Automobiļiem ar automātisko pārnesumkārbu šis indikators parādās tikai manuālajā režīmā.
Brauciet vienmērīgi
Ievērojiet drošu distanci starp transportlīdzekļiem, izmantojiet motora bremzējošo efektu un spiediet akseleratora pedāli laideni. Šāda braukšana palīdz ekonomēt enerģiju, samazināt CO2 emisijas un samazināt satiksmes troksni.Pārvietojoties vienmērīgā satiksmes plūsmā, izmantojiet kruīza kontroles sistēmu.
Kontrolējiet elektriskā aprīkojuma lietojumu
Ja pirms braukšanas uzsākšanas pasažieru salonā ir pārāk karsts, izvēdiniet to, atverot logus un ventilācijas atveres, pirms izmantojat gaisa kondicionētāju.Kad braukšanas ātrums pārsniedz 50 km/h, aizveriet logus un atstājiet atvērtas ventilācijas atveres.
Apsveriet iespēju izmantot aprīkojumu, kas var palīdzēt novērst temperatūras palielināšanos pasažieru salonā (piem., jumta lūkas aizklāju, logu žalūzijas).Ja nav iestatīta automātiskā gaisa kondicionēšanas regulēšana, izslēdziet gaisa kondicionētāju, tiklīdz sasniegta vēlamā temperatūra.Izslēdziet logu pretaizsvīšanas un pretaizsalšanas funkcijas, ja to darbība netiek vadīta automātiski.Izslēdziet sēdekļa apsildi pēc iespējas ātrāk.Lietojiet priekšējos lukturus un/vai miglas lukturus atbilstoši redzamības līmenim, ievērojot likumus, kas ir spēkā valstī, kuras teritorijā jūs braucat.Izvairieties no motora darbināšanas tukšgaitā pirms braukšanas uzsākšanas, jo īpaši ziemā (izņēmums ir ļoti bargi ziemas apstākļi, kad temperatūra zemāka par -23°C). Automobilis iesils daudz ātrāk braucot.Kā pasažieris izvairieties no multivides ierīču (piem., filmu, mūzikas, videospēļu)
pievienošanas, lai palīdzētu samazināt enerģijas patēriņu.Pirms atstājat automobili, atvienojiet visas portatīvās ierīces.
Ierobežojiet pārmērīga patēriņa cēloņus
Sadaliet kravu pa visu automobili. Smagākos priekšmetus novietojiet bagāžas nodalījumā pēc iespējas tuvāk aizmugurējiem sēdekļiem.Ierobežojiet automobilī pārvadājamās kravas
svaru un aerodinamisko pretestību (piem., jumta šķērsstieņi, jumta bagāžnieks, velosipēdu turētājs, piekabe). Vēlams izmantot slēgto jumta bagāžnieku.Pēc lietošanas noņemiet jumta šķērsstieņus un jumta bagāžniekus.Ziemai beidzoties, noņemiet ziemas riepas un uzstādiet vasaras riepas.
Ievērojiet norādījumus attiecībā uz tehnisko apkopi
Regulāri pārbaudiet gaisa spiedienu riepās; dariet to, kad riepas ir aukstas, izmantojot informāciju, kas norādīta uz uzlīmes, kura atrodas vadītāja puses durvju atvērumā.Šo pārbaudi ir īpaši svarīgi veikt:– pirms garākiem braucieniem;– mainoties gadalaikiem;– ja automobilis ilgāku laiku nav izmantots.Neaizmirstiet pārbaudīt rezerves riteņa riepu un, ja velkat piekabi vai treileri, arī tā riepas.Regulāri veiciet tehnisko apkopi (piem., motoreļļa, eļļas filtrs, gaisa filtrs, pasažieru salona gaisa filtrs u. c.). Ievērojiet